Всі звикли, що саме птахи несуть яйця, але це не так. Їх відкладають і деякі земноводні та плазуни. У яєць не тільки різноманітна форма, але ще і розмір, і колір, і період виношування.

Самі смачні яйця

У кулінарії традиційно використовують яйця. Але самими ніжними, дієтичними, а найголовніше, смачними яйцями вважаються яйця перепелині. Це делікатес, визнаний таким у всьому світі. Хоча не можна не помітити, що кожен для себе вирішує сам, які яйця для нього здаються самими смачними.

Перепелині яйця вважаються найсмачнішими

Перепелині яйця вживалися в їжу з давніх часів, про них згадується в папірусах єгиптян, а так само в стародавніх рецептах народної китайської медицини. Яйця перепелів вживають в їжу не тільки через смакових якостей, вони гіпоалергенні і дуже корисні, наприклад, вітамінів у них в два з половиною рази більше, ніж у курячих яйцях.

Перепелині яйця не викликають алергії

Найбільші яйця птахів

Розмір яйця не завжди пов’язаний з розміром птаха, яка його відкладає. Він ще залежить і від того, який запас поживних речовин потрібен для розвитку ембріона. Птахи, які здатні після появи на світ одразу самостійно про себе піклуватися, розвиваються в яйцях великого розміру. А ось птахи, які після появи абсолютно безпорадні, розвиваються в маленьких яйцях.

Всі знають, що страуси – це птахи величезних розмірів. Як всі птахи, вони відкладають яйця, які можна назвати найбільшими.

Найбільші яйця у світі страуси несуть

При діаметрі п’ятнадцять сантиметрів, яйце досягає в довжину двадцять сантиметрів. Якщо порівняти його з курячим яйцем, то обсяг страусиного перевищує обсяг курячого в двадцять разів. Товщина шкаралупи всього півтора міліметра, але вона володіє небувалою міцністю. У порівнянні розміру яйця з розмірами страуса, можна сказати, що яйця здаються не такими вже й великими.

Великі страусині яйця не тільки їдять, але і прикрашають

Відомо про жила в доісторичні часи птиці Рух, яка жила на Мадагаскарі. Її так само називали «Великий слонової птахом». Страусині яйця поруч з її яйцями здавалися маленькими. Вчені довели, що у діаметрі вони були близько двадцяти шести сантиметрів, а їх діна становила приблизно тридцять три сантиметри. Обсяг такого яйця був вісім літрів, що більше страусиного в шість разів, а курячого – у сто п’ятдесят разів. Сьогодні збереглися лише декілька екземплярів яєць птиці Рух.

Не можна не сказати про розмір яєць великих птахів – імператорських пінгвінів. Їх яйця важать чотириста п’ятдесят грам, при довжині дванадцять і діаметрі дев’ять сантиметрів.

Яйця імператорських пінгвінів досягають ваги в 500 грамів

Для порівняння з самими великими яйцями в світі можна привести розмір яєць, які відкладає найменша птах – птах колібрі. Її яйце досягає в довжину всього шести міліметрів, що приблизно відповідає горошині. Детальніше про найбільших птахів теж можна дізнатися на сайті bestfacts.com.ua.

Найкрасивіші яйця

Однозначно сказати, які яйця є найкрасивішими, складно. Забарвлення багато в чому залежить від того, на увазі знаходяться відкладені яйця або добре заховані. Так, у гніздяться в дуплах птахів яйця зазвичай світлі однотонні, їм не потрібна маскування. Такими є сови і дятли. А ось кулики влаштовують гнізда на піску, тому їх яйця з-за протекційного забарвлення складно побачити серед каменів, гілок і піску. У їх яєць буро-оливковий колір. Захисне забарвлення так само властива яйцям дрімлюги.

Яйця дрімлюги вважаються найкрасивішими

Іноді яйця гніздяться на відкритих місцях птахів зовсім не відповідають кольорам навколишнього середовища. Такими є яйця співочого дрозда. У них небесно-блакитна забарвлення, на яйцях є невеликі темно-бурі плями. Дуже гарні яйця і у такий птиці, як горобинник. Вони зеленого кольору з рудуватими цяточками.

Красивими за формою можна вважати яйця зимородка, сплюшки і вяхиря. Вони відкладають кулясті яйця. Грушоподібні, сильно витягнуті яйця у птахів, які гніздяться на вузьких скелястих виступах. Це чистики і кайри.

Саме велике шоколадне яйце

Цікаво дізнатися про такий рекордсмене серед яєць, як шоколадне яйце. Найбільшим визнано те, що у великодню неділю було зроблено в одному з аргентинських міст у 2012-му році.

Найбільше у світі шоколадне яйце

Його вага склала більше чотирьох тонн. Його висота – вісім з половиною, а ширина п’ять метрів. Для утримання шоколаду попередньо був зроблений дерев’яний каркас. Виготовленням яйця займалися кондитери і витратили на це більше двох тижнів. Після того, як світовий рекорд був зафіксований представниками Книги рекордів Гіннеса, його з’їли учасники фестивалю.

Це яйце випередило в розмірах інше шоколадне яйце, яке було зроблено в Бельгії. Його висота була вісім метрів тридцять два сантиметри.

Хто несе найбільші яйця у світі?

Яйця несуть не тільки птахи, але ще змії, крокодили, черепахи, єхидни, качконоси. Найбільшими визнані яйця, які відкладають африканські страуси.

Яйця колібрі порівняно з найбільшими страусиними яйцями

Вага кожного яйця сягає півтора кілограмів, а довжина – двадцяти сантиметрів. Проте яйце страуса щодо обсягів самої птиці вважається, мало не самим маленьким. Навіть карликова колібрі несе яйця, які порівняно з її обсягом більше, ніж при подібному порівнянні у страуса.

А ось птах ківі несе яйця, які відповідають двадцяти шести відсоткам ваги самої птиці. Ця пташка важить близько півтора кілограм, а її яйце доходить до п’ятисот грамів. Це неймовірно величезний розмір яйця при відносному порівнянні. Для наочності можна навести такий приклад: якщо б подібна пропорція була у людей, що жінка народжувала дитину, вага якого відповідав би вазі семирічного людини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: