Нерідко наявність яхти сприймається не як предмет розкоші, а як підтвердження статусу її власника. Для кого-то яхта лише «блакитна» мрія, а хтось вже є її власником. Які яхти найбільші?

Хто купує великі яхти?

Яхти володіють високим рівнем комфорту. Їх купують для відпочинку сім’єю або відпочинку з гостями. Іноді яхти набувають для здачі їх в оренду. Так як мова йде про великих яхтах, то можна стверджувати, що власником судна великого розміру може стати олігарх, шейх, член королівської сім’ї або знаменитість.

Величезна яхта шейха Оману Кабус бен Саїда

Серед власників великих яхт – Роман Абрамович, шейх Дубаї, султан Оману Кабус бен Саїд, король Саудівської Аравії, король Єгипту, Принц Султан бін Абдул Азіз. Великий яхтою володіє засновник корпорації Oracle, його прізвище — Ларрі Елісон. Так само серед власників — емір Оману Хамад бін Халіфа ат-Тані і Пол Аллен, який є співзасновником компанії «Майкрософт».

Найбільша яхта у Росії

Серед яхт у Росії найбільшою є яхта з назвою «Усмішка» або «Smile». Вона була побудована на Москві-річці в Нагатинській затоні. Робота йшла вдень і вночі в авральному режимі. Яхту замовила одна з самарських компаній. Її орієнтовна вартість – п’ятнадцять мільйонів доларів.

Найбільша яхта у Росії носить назву Smile

Внутрішня оздоблення п’яти палубного судна відповідає високому класу. Її довжина перевищила довжину президентської «Паллади» на п’ять метрів і склала тридцять вісім метрів шістдесят сантиметрів. На першій палубі знаходиться кубрик і гостьові кімнати. На другий – кухня і два просторих салону з дзеркалами, пуфи і кінотеатром. На третій палубі розташований зал прийомів. Четверта палуба зайнята рубкою і кімнатою відпочинку, а п’ята – постаментом зі сходинками, які ведуть до джакузі.

Інтер'єр приміщень найбільшої яхти в Росії Smile виконаний з гондураського махагона

Для обробки використаний особливий сорт червоного дерева, його назва – «гондураський махагон». Борт оснащений супутниковим телебаченням і зв’язком, навороченним навігаційним обладнанням і майданчиком для двох гідроциклів. Для управління і обслуговування цієї яхти необхідний екіпаж з п’яти чоловік. Судно призначене для десяти пасажирів.

Де стоять великі яхти?

Яхтовий туризм належить до елітних видів відпочинку. Будь яхті потрібен берег. Знайти стоянку для невеликої яхти простіше. Для яхти великого розміру необхідна спеціальна стоянка з професійним обслуговуванням. Така стоянка коштує дуже дорого.

Для великих яхт потрібні спеціальні стоянки

Гавань острова Капрі готова прийняти на стоянку не більше десяти великих яхт. День перебування там обійдеться власникові судна в дві тисячі дев’ятсот євро в день. Коли ж проходить регата Rolex Capri Sailing Week, ціна стоянки значно зростає.

Порт Porto Cervo на Сардинії за день стоянки великої яхти бере дві з половиною тисячі євро. Ця марина вміщує до шістдесяти суден.

Стоянка для елітних яхт - порт Porto Cervo в Сардинії

У невеликому італійському містечку Portofino знаходиться третя серед найдорожчих стоянок для великих приватних яхт, проте там лише шість місць. За день стоянки господарям яхт доводиться платити по дві тисячі триста п’ятдесят євро.

На четвертому місці за ціною – марина, що знаходиться на острові Ібіца, де нерідко відпочиває заможна публіка. Її назва — Ibiza Magna. Марина вміщує лише дюжину великих яхт і за день перебування виставляє рахунок на суму дві тисячі триста євро.

Тридцять супер-яхт може прийняти на стоянку французька Рів’єра в Сен-Тропе. День стоянки великого судна оцінюється в тисячу триста євро, проте, під час проведення регати або престижних змагань, ціни злітають вгору.

У французькій рив'єрі можуть зупинятися до 30 великих яхт

На узбережжі Монако є марина Port Hercule. Ціни там вважаються цілком прийнятними. День стоянки престижної великої яхти обійдеться в тисячу двісті євро в день. Особливий ажіотаж спостерігається в травні і січні, коли проводиться виставка яхт і знамениті автогонки.

Є місткий паркінг в США – це Miami Beach, у Франції – це Port de Cannes, в Абу-дабі – це стоянка Yas Marina.

Найбільша яхта у світі

Навесні 2013-го року була випущена моторна яхта, яка на сьогоднішній день визнана найбільшою в світі. Її будівництвом займалася німецька фірма Lürssen. Цю елітну яхту назвали Azzam. Її довжина – сто вісімдесят метрів. До цього лідерські позиції займала яхта, що належить Роману Абрамовичу. Її довжина майже на двадцять метрів менше.

Azzam найбільша яхта у світі

Хто господар цієї яхти достовірно невідомо, але можна припустити, що це одна з родин, що мешкає в Абу Дабі. За визнанням компанії Lürssen, будівництво Azzam стало для них одним з найбільш складних проектів за останній час.

Ця яхта не тільки найбільша в своєму класі вона є найшвидшою. Крім того, в ній чимало елітної начинки, призначеної для власників і гостей. Її швидкість перевищує тридцять відсотків швидкість інших великих яхт, вона дорівнює тридцяти вузлів. Потужність мотора Azzam – дев’яносто чотири тисячі кінських сил.

Яхта Azzam більше, ніж яхта Абрамовича

Відомо, що внутрішній дизайн був замовлений Крістофу Леоні. Площа самого великого салону, не розділеного стовпами, має площу тридцять на двадцять метрів.

Найбільші яхти не завжди найдорожчі. Наприклад яхта Rising Sun коштує 200 мільйонів доларів, а її довжини 135 метрів. На сайті є докладна стаття про самих дорогих яхтах в світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: