У статті з’ясуємо, яка з вулиць світу найдовша, а яка сама широка. Цікаво дізнатися про найдовшого вулиці Росії і найдовшого вулиці європейських країн, а так само про довгою пішохідної вулиці.

Найдовша вулиця в Росії

Росія – дуже велика країна, тому вибрати найдовшу вулицю не так вже й просто. Такою вважається вулиця волгоградська протяжністю майже п’ятдесят кілометрів. Її назва – Друга Поздовжня. Проходячи вздовж всього Волгограда, вона практично дорівнює довжині міста.

Друга Поздовжня у Волгограді найдовша вулиця в Росії

З-за того, що ця вулиця надзвичайно довга, її для зручності розділили на кілька проспектів і вулиць, причому дали їм свої назви.

У Санкт-Петербурзі є вулиця довжиною п’ятдесят дев’ять кілометрів. Її назва – Приморське шосе. Вулиця йде уздовж Фінської затоки.

Приморське шосе найдовша вулиця Санкт-Петербурга

Найдовшого вулицею Росії можна вважати і МКАД. Її протяжність – сто дев’ять кілометрів. А найдовшою вулицею столиці є вулиця Профспілкова. За даними bestfacts.com.ua її довжина – чотирнадцять кілометрів. Детальніше про найбільших вулицях в Росії можна прочитати тут.

МКАД найбільша вулиця-дорога Москви

Найширша вулиця в світі

Широкою вулицею світу, згідно з даними «Книги Рекордів Гіннеса», визнана вулиця з назвою вулиця Шмідта. Одна її сторона знаходиться в українському місті Маріуполь, а друга в російському місті Єйськ. Парні номери будинків знаходяться на російській стороні вулиці, а непарні українською. При ширині шістдесят вісім кілометрів, вулицю поділяє Таганрозьку затоку. У самому широкому місці вона досягає вісімдесяти двох з половиною кілометрів.

Вулиця Шмідта сама широка в світі. Її парний і непарні сторони знаходяться в різних містах

На звання найширшої вулиці в світі претендують ще три вулиці. Одна з них знаходиться в Аргентині. Її назва – Вулиця 9 Липня. Ця дата – день незалежності Аргентини. У кожному напрямку цієї вулиці – шість смуг руху транспорту. Ширина цієї вулиці аргентинської – сто сорок метрів. Пішоходи витрачають не менше п’яти хвилин на те, щоб її перетнути. Для цього їм необхідно пройти три світлофора.

Ще один претендент на звання самої широкої вулиці – Монументальний Вал. Цей претендент не перебуває в Бразилії, в ширину вулиця досягає двісті п’ятдесят метрів. Вона є центральним проспектом бразильської столиці.

Знаходиться в Москві Ленінградський проспект теж претендує на звання самої широкої вулиці. Ширина змінюється від ста до ста двадцяти метрів.

Найдовша вулиця в Європі

Ще недавно найдовшого вулицею Європи вважали проспект Леніна, що знаходиться в українському місті Запоріжжі. Його довжина – близько одинадцяти кілометрів.

Проспект Леніна в Запоріжжі найдовша вулиця в Європі

З 2008-го року такий визнана вулиця Харкова. Її назва – Московський проспект. Довжина вулиці значно більше, ніж довжина запорізької вулиці і становить вісімнадцять кілометрів. Найдовша вулиця Харкова та Європи отримала свою назву за напрямом старого шляху, уздовж якого вона і була прокладена. Це був шлях на Москву.

Московський проспект ще й найстаріша вулиця Харкова, яка почала будуватися в сімнадцятому столітті. Сьогодні вона перетинає шість районів міста, більшість з яких – промислові.

Найдовша пішохідна вулиця

Цікаво дізнатися найдовшу вулицю, яка призначена виключно для пішоходів, за якою можна вільно прогулюватися, знаючи, що проїзд автомобілів по ній заборонено. Таких вуличок чимало. В основному це вулиці невеликої протяжності. Але є серед них найдовша.

Вулиця Строгет в Копенгагені найдовша пішохідна вулиця в світі

На сьогоднішній день найдовшою з пішохідних вулиць визнана торгова вулиця Строгет. Ця пішохідна зона знаходиться в центрі Копенгагена. Вона розтягнулася на 1,8 кілометрів і включає в себе чотири вулиці, що з’єднують площа Опери і площа Ратуші. Вздовж всієї вулиці розташовано багато ресторанів, магазинів, кафе і крамниць, де туристи купують сувеніри. Життя на вулиці Строгет кипить протягом 24-х годин.

У перекладі з данської «Строгет» означає «прогулюватися», що повністю виправдовує призначення торгової вулиці. Крім того, що вона найдовша у світі з усіх пішохідних, вона ще й сама стара пішохідна європейська вулиця.

Найдовша вулиця у світі

У Книгу рекордів Гіннеса один час була занесена вулиця Янг Стріт. Вона значилася там, як найдовша вулиця у світі. Починаючись в Торонто, вона тягнеться через усе місто, розділяючи його на частини, і йде на північ до міста Кокрейн. Після Кокрейна її напрям змінюється, Янг Стріт повертає на захід і тягнеться до кордону штату Міннесота.

Вулиця Янг Стріт найдовша в світі

Колись Янг Стріт була дорогою, що повторює в точності стародавній шлях аборигенів, а у вісімнадцятому столітті перетворилася на вулицю, по боках з’явилися магазини і житлові будинки, безліч ресторанів, невеликих кафе. На ній є все що завгодно. Британці, влаштувавшись в цьому районі в ті далекі часи, спочатку викупили територію для проживання площею тисяча квадратних кілометрів, а пізніше губернатор Джон Симко видав розпорядження щодо облаштування вулиці. Так з’явилася вулиця Янг Стріт. Вона розтягнулася на 1892 кілометра. Нещодавно з Книги рекордів Гіннеса видалили всі дані про самих довгих вулицях, в тому числі і дані про вулиці Янг Стріт.

Йдуть суперечки про те, щоб найдовшою вулицею світу вважати трасу Пан-Американ. Її довжина склала сорок вісім тисяч кілометрів.

Якими б не були дороги, їх завжди можна проїхати або пройти пішки. Питання тільки в часі і любові до прогулянок. Редакція bestfacts.com.ua так само рекомендує вам почитати про самих довгих ногах у світі. Чи Легко живеться таким людям і люблять вони гуляти?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: