Є вокзали, які не можна не запам’ятати. Складено не один рейтинг найкрасивіших вокзалів світу та найгарніших вокзалів Росії. Серед Московських вокзалів є найбільший і старий.

Найбільший вокзал Москви

Через вокзали Москви, як через ворота, в столицю потрапляє величезна кількість приїжджих. Найбільшим у столиці є Курський вокзал. Це гігантський комплекс, побудований з бетону і скла. Притому що сьогодні біля будівлі значні габарити, перший час після будівництва він був одним із найменших в місті.

Сьогодні Курський вокзал найбільший в Москві

В 1866-му році Курський вокзал носив назву Нижегородського і розташовувався за містом. Це було вигідно з точки зору більш низьких податків. Вокзал представляв собою бревенчатое будівлю невеликого розміру. Лише в 1894-му році, коли почалося будівництво Московсько-Курської залізниці, побудували новий розкішний будинок Курського вокзалу на Садовому кільці. Вокзали новий Курський і Нижегородський були об’єднані в 1896-му році.

Раніше Курський вокзал називався нижегородським і розташовувався за містом

Сучасний будинок Курського вокзалу, який щодня приймає близько одинадцяти тисяч пасажирів, побудували в 1972-му році.

Великі і красиві вокзали світу

По красі і розміром вокзалів світу складено ТОП, до нього увійшли деякі вокзали, виділяються розкішшю, красою та розміром. На десятому місці найбільший вокзал кабельного транспорту. Його архітектор – Захі Хадід. Цей вокзал побудований для канатної дороги в австрійському Інсбруку. Дах вокзалу схожа на рухому хвилю, що надає йому неповторний вигляд.

Дев’яту позицію рейтингу займає вокзал у Страсбурзі. Він розроблений у 1883-му році Йоганном Якобсталем. Будівля споруджена зі скла. Остання реконструкція проводилася в 2007-му році.

Вокзал в Страсбурзі один з найбільших і найкрасивіших у Європі

На восьмому місці унікальний за архітектурою Австралійський залізничний вокзал «Південний хрест». Його унікальність – у гофрованої даху. Сьоме місце за Малазійським залізничним вокзалом Куала-Лумпур. Чудовий вигляд йому надає ретро-архітектура – це поєднання старого західного стилю з культурним та історичним виглядом.

Грандіозно виглядає вокзал Канадзава в Японії. Висота воріт, створених у традиційному японському стилі, дорівнює чотирнадцяти метрів. Західну і східну частини вокзалу покриває скляний купол з трьох тисяч листів скла.

Вокзал Канадзаве входить в рейтинг найкрасивіших у світі

На п’ятій позиції знаходиться нагадує за архітектурною формою церква, Центральний вокзал Антверпена. Будівля була побудована в 1905-му році. На заході Пекіна не так давно побудований Західний залізничний вокзал. Будівництво велося три роки і завершилася в 1996-му році. Цей залізничний вокзал є найбільшим в Азії.

Центральний вокзал Берліна на третьому місці рейтингу. Він найбільший в Європі і може похвалитися унікальною архітектурою. Відкриття відбулося в 2006-му році. Сьогодні він обслуговує близько трьохсот п’ятдесяти тисяч пасажирів та близько однієї тисячі вісімсот поїздів.

Старовинний вокзал Сент-Панкрас вважається найкрасивішим у Європі

На другому місці знаходиться один з найбільших вокзалів Індії – це Вокзал, Чхатрапаті Шіваджі в Мумбаї. Його архітектор — Фредерік Вільям Стівенс.

Перша позиція рейтингу зайнята вокзалом Сент-Панкрас в Англії. Красу цього залізничного вокзалу доповнюють дві бронзові дев’ятиметрові статуї. Рік заснування вокзалу – 1864-1868.

Самий старий вокзал у Москві

Найстарішим вокзалом Москви є Ленінградський вокзал. Він був побудований у 1844-1849-му роках за вказівкою царя Миколи I для того, щоб з’єднати дві столиці. Архітекторами стали Р. А. Желязевич і К. А. Тон. Вокзал в Москві і вокзал в Петербурзі є «близнюками», так як будувалися за одним проектом.

Ленінградський вокзал найстаріший у Москві

В 1855-му році вокзал перейменовано в Миколаївський, а в 1923-му році в Жовтневий. Через рік, після того як Петербург став називатися Ленінградом, вокзал теж був перейменований і став носити назву Ленінградського.

Реконструкції не проводилися один раз, остання йшла з 2009-го по 2013-ий рік. Будівля Ленінградського вокзалу – пам’ятник архітектури, охороняється державою.

Самий красивий вокзал в Росії

Серед російських вокзалів назвати якийсь один найкрасивішим неможливо, так як найкрасивіших вокзалів, які претендують на це звання чимало. Один з них – вокзал в Самарі, побудований в 2001-му році. Він не тільки один з найкрасивіших, але ще й найвищий в Європі. Його найвища точка знаходиться на висоті сто метрів, а на висоті дев’яносто п’ять метрів побудована оглядовий майданчик. Від більшості вокзалів Росії, це будівля відрізняється своєю сучасністю. Будівлю можна назвати футуристичним.

Залізничний вокзал в Самарі один з найкрасивіших і сучасних в країні

В неоруському стилі з деякими елементами бароко збудовано будівлю вокзалу в Красноярську. Його архітектор – Сергій Соловйов. Вокзал почав роботу в 1895-му році. З тих пір було проведено кілька реконструкцій, при цьому химерний вигляд будівлі не був змінений. Надзвичайно красива і привокзальна площа, де встановлений фонтан і кілька скульптурних композицій.

Залізничний вокзал у місті Сочі, так само як і його «близнюк» в Сімферополі, нагадує палац якогось падишаха. Його конструкція і розкішний вигляд дивує всіх перехожих і туристів. Вокзал – одна з визначних пам’яток міста.

Вокзал у Сочі має незвичайну архітектуру

До речі, найдорожчі дороги не залізничні, а автомобільні. Наприклад, будівництво однієї з магістралей в Швейцарії обійшлося в 42 млн доларів за кілометр. Але є шляхи ще дорожче. Редакції bestfacts.com.ua вдалося дізнатися все про найдорожчих дорогах у світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: