Вибухи можна розділити на ті, які є неатомными, але рукотворними, і на атомні вибухи. Серед атомних найбільший – вибух «Цар-бомби». Існує так звана теорія великого вибуху.

Найбільші ядерні вибухи

У часи «Холодної війни» словосполучення «ядерна бомба» і «ядерний вибух» звучали дуже часто. Приблизно в ці роки були проведені багато потужні ядерні вибухи.

«The Big One» — так називається одна з найпотужніших водневих бомб Америки. Сила вибуху перевищила прогнозовану вченими потужність більш ніж в три рази. Через це і військові, і місцеві жителі отримали значні каліцтва, були навіть загиблі. Випробування викликала радіоактивне зараження значної території США. Цей вибух здійснили в 1954-му році.

Передбачалося, що потужність буде рівна чотирьох-шести мегатоннам, але вона виявилася рівною п’ятнадцяти мегатоннам. Діаметр кратера від вибуху був два кілометри в діаметрі при глибині сімдесят п’ять метрів. Вже через хвилину після вибуху утворилася грибоподібна хмара виявилося на висоті п’ятнадцяти кілометрів. До максимального розміру гриб виріс через вісім хвилин – це двадцять кілометрів в діаметрі.

Американці не змогли прорахувати наслідки, коли підривали свою водневу бомбу «The Big One»

У штаті Невада в Америці був зроблений в 1962-му році підземний вибух на території пустелі. Заряд був закладений на глибину чотириста п’ятдесят метрів. Потужність виявилася такою, що візуально на зйомці вибуху видно, як по пустелі пішла брижі.

Були проведені випробування ядерної зброї і на баржі. Назва одного з них – «Castle Romeo». І знову потужність перевищила розрахункову майже в три рази і виявилася рівною одинадцяти мегатоннам. Це випробування було не першим, проте подальші етапи не пішли, так як весь комплекс випробувань просто б зруйнував всі острови, на яких вони проводилися.

Вибухи потужного зброї виробляють під землею або в морі

У 1952-му році на острові Elugelab провели випробування «Mike». Підірваний пристрій було названо «ковбасою» і виявилося могутніше всіх скинутих бомб за роки Другої Світової Війни. Це перша бомба мегатонного класу. Гриб піднявся на висоту сорок один кілометр при діаметрі дев’яносто шість кілометрів.

Місце сильного вибуху на острові Elugelab

Не можна не згадати про бомбардування Нагасакі та Хіросіми. Відомо, що на Нагасакі була скинута бомба з назвою «Товстун», результатом чого стала смерть від шістдесяти до вісімдесяти тисяч чоловік і найсильніші руйнування. У Хіросімі вибухнула атомна бомба «Малюк», з-за чого загинули приблизно сто шістдесят шість тисяч осіб. Обидві ці бомбардування стали першим використанням такого потужного зброї в якості бойового.

Вибух «Цар-бомби»

В кінці жовтня 1961-го року стався вибух найпотужнішої в історії бомби. Країна його здійснила – СРСР. Їй було дано звучне ім’я – «Цар-бомба». Друга її назва – «Кузькіна мать». П’ятдесяти восьми мегатонная воднева бомба вибухнула на острові Нова Земля. За словами Микити Хрущова, спочатку планувалося створення ста мегатонної бомби, але для проби вирішили зменшити заряд. Як він пожартував, щоб стекла будинків у Москві не розбилися.

Ядерний вибух цар-бомби

В результаті такого потужного вибуху, все живе в радіусі шістдесяти двох кілометрів виявилося уражено. Потужність така, що подібний вибух запросто знищить місто з мільйонним населенням.

Рукотворні неатомних підводного вибухи

Крім атомних вибухів в історії людства було вироблено чимало неатомних вибухів. Їх кількість величезна. Так, в Першу світову війну один з таких вибухів стався під час Мессинской битви в 1917-му році. Британська армія підірвала тунелі, заклавши дев’ятнадцять великих хв, деморалізувавши, таким чином, противника. В результаті загинули близько десяти тисяч німців. У 1913-му році вибухнув уельський вантажний корабель, який віз динаміт, необхідний для будівництва Панамського каналу. Маса динаміту становила триста сорок три тонни.

Наслідки сильного вибуху на хімічному заводі в Оппау

Інший неатомний вибух – це вибух хімічного заводу в місті Оппау восени 1921-го року, що призвів до значних руйнувань і масових жертв. Просто величезна кількість вибухів виробили за Другу світову Війну. Вибухали лінкори, крейсери, авіаносці, пароплави, артилерійські погреби.

Вже в мирний час вибухи тривали по всьому світу. Вибухали вагони з вибухівкою, вироблялися вибухи в якості моделювання атомного вибуху, катастрофи відбувалися на космодромах, вибухи на військових базах і ін.

Спрямований промисловий вибух на греблі Камбаратинской ГЕС-2

В двадцять першому столітті теж відомо про кількох сильних неатомних вибухи. Так, в 2009-му році під час створення в Киргизії греблі Камбаратинской ГЕС-2 був проведений найпотужніший промисловий вибух. Восени 2001-го року в Тулузі вибух стався на заводі AZF, що призвів до техногенної катастрофи. Список можна було б продовжити.

Великий вибух у Всесвіті

Про великий вибух, результатом якого стало утворення Всесвіту, чули багато хто. Проте достеменно це не підтверджено. Тим не менш, астрономічні спостереження підтверджують цю версію.

Саме з великим вибухом вчені пояснюють походження всесвіту

Згідно сучасним науковим теоріям можна уявити, що відбувалося у Всесвіті відразу після цього вибуху. Відомо, що Всесвіту близько тринадцяти мільярдів років. Всі ці мільярди років вона продовжує розширюватися. Швидше за все, тоді її розміри були надзвичайно малі. Можливо, що розмір був приблизно атомного ядра. Цей певний об’єкт мав високу щільність і високу температуру.

Великий вибух у всесвіті стався приблизно 13 млрд років тому

З яких причин стався вибух – не з’ясовано. Цей об’єкт, наділений незрозумілими для нас властивостями, почав розширюватися з величезною швидкістю. Так народилася наша Всесвіт. При розширенні щільність знижувалася, падала температура, змінювалися фізичні властивості.

Передбачається, що саме в результаті великого вибуху з’явилися малі і великі планети. На сайті є докладна стаття про самих великих планетах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: