Серед найбільш великих ведмедів можна виділити бурого ведмедя кадьяка, грізлі, білого ведмедя. Все це тварини величезної ваги і довжини. Є і рекордсмен серед плюшевих іграшкових ведмедів.

Самий великий плюшевий ведмідь

Плюшевий ведмідь-рекордсмен, визнаний найбільшим у світі, майже двадцять років день у день зустрічав відвідувачів музею плюшевих іграшок, стоячи біля входу. Музей знаходився у місті Статфорде. Все це час він був предметом захоплення маленьких відвідувачів. Висота даної іграшки три метри тридцять сантиметрів. Складно уявити, яка вага цього гіганта.

Самий великий плюшевий ведмедик

За роки роботи виставку відвідали не менше мільйона чоловік. На жаль, в 2007-му році музей закрили, і цей ведмідь, як і інші експонати, був виставлений на продаж.

Великі білі ведмеді

У білих ведмедів є кілька інших назв – це полярний ведмідь, морський, північний і ошкуй. Білий ведмідь стався від бурого. Найбільш великі екземпляри виростають до трьох і більше метрів і можуть важити близько восьмисот кілограмів, однак, це велика рідкість. Зазвичай самець знаходиться в межах довжини двох – двох з половиною метрів, його вага не перевищує половини тонни.

Зовні ошкуй і бурий ведмідь мають помітні відмінності. Голова білого ведмедя плоска на витягнутій шиї, вуха маленькі. Вовна буває не тільки білим, але і жовтуватою. Дивно, що у всіх полярних ведмедів чорна шкіра. Це неможливо помітити з-за щільної вовни.

Ошкуй - друге ім'я величезних білих ведмедів

Ошкуй мешкає в північній півкулі і живиться моржами, нерпою, морськими зайцями та іншими морськими тваринами. Щоб їх зловити, ведмідь ховається в укритті, а потім приголомшує ударом по голові.

Полярні ведмеді вже давно занесені в Червону Книгу. Причина в тому, що вони повільно розмножуються, а їх дитинчата нерідко стають здобиччю інших хижаків. На цих ведмедів полюють браконьєри. Щорічно ними знищується не менше двохсот особин.

Величезні ведмеді кадьяки

Один з підвидів бурих ведмедів – кадьяк. Серед хижаків планети він найбільший. Це підтверджують його розміри. Висота в холці особини цього підвиду досягає півтора метрів, а довжина — близько чотирьох метрів. Вражає і вага ведмедя-велетня. Так, самка важить чверть тонни, а дорослий самець майже чотириста п’ятдесят кілограм. Ці параметри є середніми, при цьому бувають екземпляри, що досягають ваги в одну тонну.

Кадьяки - ведмеді-гіганти

Місце проживання цього підвиду — острів Кадьяк і острови Кадьякского архіпелагу, тобто там, де зима триває недовго і завжди багато різної їжі. Як і інші ведмеді, в зимовий час кадьяки впадають у сплячку. Їх харчування – не тільки тварини, ці ведмеді не відмовляються від падали, їдять корінці, ягоди і трави. В період нересту лосося, кадьяки із задоволенням ласують ним.

Тварини спаровуються влітку, восени починається розвиток заплідненої клітини. Не більше трьох дитинчат народжуються в січні або лютому, коли самка перебуває у стані зимової сплячки. Діти залишаються з матір’ю перші три роки життя.

Величезні ведмеді-кадьяки вважаються вимираючим видом

Кадьяки – рідкісний підвид бурих ведмедів. Їх залишилося менше трьох тисяч особин. Однак, згідно офіційного дозволу, проводиться відстріл ста шістдесяти особин щорічно.

Найбільші грізлі

Ще один великий підвид бурого ведмедя, який вважається другим за розмірами після кадьяка, називається грізлі. Його територія проживання – Аляска і Канада. Ще недавно грізлі можна було зустріти і в Мексиці. Зовні він особливо нічим не відрізняється від інших бурих ведмедів. Єдиною відмінністю є довжина його пазурів, які можуть досягати п’ятнадцяти сантиметрів. Саме з цієї причини грізлі ніколи не лазять по деревах.

Гіганти грізлі не можуть лазити по деревах

Деякі особини важать близько тонни при довжині близько чотирьох метрів. Здалеку грізлі здається злегка седоватыми, причина в тому, що, будучи бурим, подекуди він покритий сірим хутром. Поки ведмеді маленькі, їхні пазурі ще зовсім невеликі, що дозволяє грізлі лазити по деревах, розоряти вулики і харчуватися рослинною їжею.

Вага ведмеді-грізлі може досягати тонни

Основне харчування дорослої особини – тваринна їжа. Грізлі – чудово ловить рибу. Людині дуже небезпечно зустрічатися з цим хижаком. Він одним ударом лапи може завдати смертельний удар. Відомо, що цей підвид бурого ведмедя і білий ведмідь можуть схрещуватися.

Самий великий ведмідь у світі

Найбільшим ведмедем в історії вважається гігантський короткомордый печерний ведмідь, який жив колись у Південній Америці. Він відомий, як Arctodus. На думку вчених, такі ведмеді жили приблизно від двох мільйонів років тому до п’ятисот тисяч років тому.

Приблизно так виглядав самий великий ведмідь у світі

Маса гігантського хижака доходила до двох тонн, а зростання було не менше трьох з половиною метрів. Харчувався печерний ведмідь левами, шерстистими носорогами, вовками, тиграми, гігантськими лосями і оленями. Він володів величезною силою укусу.

В Аргентині у 1935-му році був знайдений скелет короткомордого печерного ведмедя. Згідно із заявою National Geographic, в світі немає нічого, навіть трохи схожого на такого потужного хижака.

Череп короткомордого печерного ведмедя

У 2006-му році на Алясці був убитий величезний грізлі-людожер. Якби він міг встати на задні лапи, то був би заввишки близько чотирьох метрів тридцяти сантиметрів. Вага ведмедя виявився сімсот двадцять шість кілограм.

А от найменший ведмідь Бируанг, за даними , важить всього 25 кг у дорослому віці. На сайті є докладна стаття про самих маленьких ведмедів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: