Яких тільки форм і відтінків діамантів не існує на світі. Багато в чому ці чинники залежать від місця їх видобутку. Люди вирішили скласти рейтинг, згідно з яким визначено найбільш дорогі камені.

ТОП найдорожчих алмазів

На другому місці знаходиться інший камінь «Спадщина Вінстона». Він був куплений на аукціоні майже за двадцять сім мільйонів доларів. У свій час алмаз знайшли в Ботсвані і огранили. В результаті вийшов камінь грушоподібної форми.

«Спадщина Вінстона» входить в ТОП самих великих і гарних діамантів

«Віттельсбах-Графф» займає третє місце. Це діамант світло-блакитного кольору. Його назва – це два прізвища його володарів. Ціна на аукціоні склала трохи більше двадцяти чотирьох мільйонів доларів. Камінь родом з Індії, де був знайдений на копальнях Голконди. Останній раз його придбав анонімний покупець. Ось уже тридцять років він перебуває в його колекції.

Один з найбільших діамантів «Віттельсбах-Графф» знаходиться в приватній колекції

Прямокутний діамант, який пішов з аукціону за двадцять три мільйони двісті тисяч доларів, носить назву «Ідеальний рожевий». Дорожче в Азії не був проданий ні один з дорогоцінних каменів.

На п’ятому місці камінь «Ерцгерцог Йосип». Його вартість склала майже двадцять один з половиною мільйон доларів. У нього немає ніякого відтінку, він абсолютно прозорий. Покупцем виявилося невідома особа, але сам камінь пізніше був подарований одному з музеїв.

Дорогий камінь «Ерцгерцог Йосип» абсолютно прозорий

«Марсіанським рожевим» названий надзвичайно гарний діамант, який розташувався на шостому рядку рейтингу. На аукціоні за нього заплатили майже сімнадцять з половиною мільйонів доларів.

Ще один великий грушоподібний діамант займає сьоме місце. Його назва – «Зірка сезону». Дивно, що як тільки його придбав колекціонер – шейх Саудівської Аравії за шістнадцять мільйонів доларів, йому запропонували за камінь набагато більшу суму, однак той відмовився від пропозиції.

Діамант «Хлоя» входить в десятку найдорожчих

Діамант «Хлоя» на восьмому місці. У нього ідеальна ограновування. По своїй чистоті він досить рідкісний. Ціна каменю склала шістнадцять мільйонів двісті тисяч доларів. Володіє їм Джордж Марчіано, який заснував у свій час компанію «Guess». До цього, бездоганний діамант не мав імені. Тепер же він названий ім’ям дочки Марчіано.

На дев’ятому місці знаходиться рідкісний діамант, проданий на аукціоні за п’ятнадцять мільйонів сімсот тисяч доларів. Його назва – «Рожевий Кларк».

Величезний і дорогий діамант «Рожевий Кларк»

Великий яскраво-блакитний діамант посів десяту сходинку рейтингу найдорожчих. Покупець віддав За нього дванадцять мільйонів вісімсот тисяч доларів.

Де видобувають найбільші алмази

Добути алмаз не так-то просто. Камені утворюються в землі на глибині близько чотирьохсот кілометрів. Розсипи – це вторинні родовища. Саме в такому і був знайдений перший камінь. Це сталося в Індії. Довгий час ця країна була першою з видобутку алмазів. Тільки в кінці вісімнадцятого століття перехопила пальму першості Бразилія. Сьогоднішній лідер – південна Африка. Найбільше родовище знайдено в Ботсвані. Так само знайдені алмази в Росії, Канаді та Австралії.

Найбільша в Росії алмазна шахта

У Росії експлуатуються декілька родовищ в Якутії, а так само на Північному Уралі. Не можна сказати, що вони відрізняються дуже великими каменями, тим ні менш крупні алмази там іноді здобувають. Так в Якутії це трапляється до п’ятнадцяти разів на рік. В Росії добувається більше двадцяти двох відсотків усіх алмазів.

В Африці п’ятнадцять країн займається видобутком найдорожчих дорогоцінних каменів. Саме на цьому континенті за прогнозами знаходиться більше шістдесяти відсотків всіх покладів алмазів. Сьогодні лідируючі позиції і за вартістю, і за обсягом видобутку залишаються за країнами Африки.

Відомо, що в ПАР були виявлені два найбільших алмазу. Вага одного з них – три тисячі сто шість каратів. Він називається «Куллінан». Дев’ятсот дев’яносто п’ять каратів – вага іншого каменю, який називається «Ексельсіор». Незначно відстала за вагою інша знахідка – «Зірка Сьєрра-Леоне».

Скільки коштують найбільші діаманти?

З відомих на сьогоднішній день великих алмазів найбільшим визнаний «Куллінан». Його вага – шістсот двадцять один з гаком грамів. При його добуванні стало зрозуміло, що це всього лише уламок великого каменя. Однак його знайти так і не вдалося. В Англії одним з ювелірів була проведена ограновування. В результаті чого вийшло дев’ять великих і майже сто дрібних діамантів.

великі діаманти Куллінан

Найбільший діамант сьогодні прикрашає верхівку скіпетра Британії. Його назвали «Велика зірка Африки». Вага склав трохи більше ніж п’ятсот тридцять карат. За приблизними підрахунками вартість цього гіганта еквівалентна вартості дев’яноста чотирьох тонн золота.

Найбільшим діамантом є камінь вагою майже п’ятсот сорок шість каратів. Він називається «Золотий ювілей», який отримано після ограновування алмазу вагою сімсот п’ятдесят п’ять з половиною каратів. Камінь був придбаний кількома таїландськими бізнесменами для свого короля. Сьогодні цей подарунок став частиною скарбів таїландській корони. Його ціна – близько двадцяти мільйонів доларів.

Найдорожчий діамант у світі

Більше сорока шести мільйонів доларів було віддано на аукціоні «Сотбіс» за унікальний діамант. Його назва – «Рожевий Графф». У нього рідкісний рожевий відтінок. Його вага без малого двадцять п’ять карат.

«Рожевий Графф» найбільший і найдорожчий діамант у світі

Володар цієї коштовності – ювелір за прізвищем Графф. Він і дав назву своєму новому придбанню. Таких рідкісних діамантів менше двох відсотків з усіх видобуваються.

Дивують не тільки діаманти. Інші камені теж вражають своїми розмірами. За даними найбільший смарагд у світі важить більше 11 кг. Але є й інші найдорожчі камені.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: