Планета Земля сповнена дивовижних тварин. На ній живуть маленькі і великі, короткі і довгі, високі і низькі. Кожен – унікальне у своєму роді.

Але справжнє здивування викликають тварини небачених розмірів. У цій статті подивимося на найбільші тварини в світі. Всі вони відносяться до абсолютно різних видів.

Найважче тварина в світі

З тварин, що мешкають на суші, всіх важче африканський слон. Він займає друге місце в рейтингу найбільших тварин у світі. І є найбільшим з нині існуючих. Самці африканського слона виростають у довжину до 7,5 метрів, у висоту до 3,3 метрів, важать близько 6 тонн. Самки трохи менше, їх довжина сягає 7 метрів, висота 2,7 метрів, вага – менше 3 тонн.

Найважче тварина — африканський слон до Речі, у дорослого африканського слона відсутні природні вороги, і все із-за значних розмірів. Однак дитинчата, зокрема, новонароджені, дуже вразливі перед левами, крокодилами, гієнами і леопардами.

Найвища тварина в світі

Продовжує наш ТОП гігантських тварин у світі – жираф. Це найвище наземна тварина на планеті. Африканське парнокопитне ссавець зростає до 5-6 метрів у висоту. Середня вага самців – 1600 кілограмів, самок – 830 кілограмів. У жирафа надзвичайно довга шия – більше 2 метрів у довжину. Майже половина вертикальної висоти особин. І це результат непропорційного розширення цервікального хребта.

Найвища тварина на Землі - жирафа

Найбільші м’ясоїдні тварини в світі

Найбільше м’ясоїдна тварина на планеті, яке живе донині — південний морський слон, просто тюлень. Розмір самок і самців різниться в рази, і ця різниця більше, ніж у будь-якого іншого ссавця.

Тюлень - великий ссавець

Самці в 5-6 разів важче самок. Середня вага самців – 2200 – 4000 кілограмів, самок – лише 400-900 кілограмів. Довжина – до трьох метрів.

Найбільші м’ясоїдні наземні тварини

На цьому пункті рейтингу найбільших тварин у світі розмістилися ведмідь кадьяк (різновид бурого ведмедя) і білий полярний ведмідь. Розміри особин приблизно однакові і вчені досі не можуть відповісти, який ведмідь більше.

Ведмідь кадьяк - найбільше м'ясоїдна тварина

Висота тварин починається від 1,6 метрів, повна довжина – близько 3 метрів. Найважчі особини, які були зареєстровані важили 1003 кілограма (білий ведмідь) і 1135 кілограмів (бурий ведмідь).

Найбільша рептилія в світі

Такою є морський крокодил. Тому він і потрапив у список найбільших тварин у світі. Побачити рептилію можна у відповідних середовищах проживання починаючи від східного узбережжя Індії і Південно-Східній Азії і закінчуючи Північною Австралією.

Крокодил - найбільша рептилія

Вага дорослої чоловічої особини досягає 1000 кілограмів, довжина ж коливається від 4 до 5,5 метрів. Зрілі самці можуть виростати і більше. До речі, ця різновид рептилій є єдиною з існуючих, розміри яких регулярно перевищують 4,8 метрів. Морський крокодил – хижак, який атакує майже будь-яку тварину в його окрузі (і в воді і на суші).

Найбільша у світі амфібія

Китайська гігантська саламандра є найбільшою амфібією в світі. Її довжина дорівнює як мінімум 180 сантиметрів. Втім, сьогодні досить часто саламандра не доживає до такого розміру. Мешкає тварина в скелястих гірських озерах і потоках в Китаї.

Китайська гігантська саламандра - найбільша у світі амфібія

Їх чисельність катастрофічно зменшується – з-за забруднення довкілля, крім відлову (м’ясо саламандри вважається делікатесом, до того ж тварина використовується в китайській традиційній медицині).

Найбільший заєць (кролик)

Фламандський гігант займає гідну позицію в рейтингу найбільших тварин у світі. Це стара порода одомашнених кроликів, яких виводили у фламандському області. Розмножувати їх почали в 16-му столітті біля бельгійського міста Гента.

Гігантський кролик проїдає бюджет своїх господарів Такий кролик-мутант може важить до 13 кілограмів і в розмірі не поступатися великий собаці.

Самі великі кажани в світі

Гігантська летюча золотокоронная лисиця. Для тих, хто боїться мишей – справжній літаючий жах. Особини виростають до 55 см в довжину, розмах крил може досягати 1,8 метрів. Вага летючої миші – близько 1,5 кілограмів.

Летюча лисиця - найбільша в світі миша

Варто відзначити, що проста велика летюча лисиця в масі і по довжині програє, але виграє в розмаху крила.

Найбільший у світі гризун

Капібара або морська свинка вважається найбільшим гризуном в світі. Мешкає таке диво-природи в помірних або тропічних частинах сходу Південної Америки і Анд. Живуть особини переважно біля води.

Капібара — гігантська морська свинка Дорослі капібари виростають у довжину до 1,5 метрів, у висоту до метра, важать близько 105 кілограмів. Величезна морська свинка, до речі, легко уживається з людиною.

Сама костисту риба у світі

Зустріти таку під час купання – значить заробити шок. Океанська сонячна риба має костистий, а не хрящовий скелет. Сама костисту риба нагадує голову риби з хвостом, де основна частина трохи згладжується з боку.

Океанська сонячна риба - найбільша з риб

Океанська особина в довжину має 1,8 метрів, а від плавця до плавника і того більше – до 2,5 метрів. Вага мрії рибака – 1000 кілограмів. До речі, траплялися екземпляри і солідніше – в довжину до 3,3 метрів, вагою до 2300 кілограмів.

Найбільша змія

Такою є зелена анаконда. І тому вона займає почесне місце з Топі найбільш великих тварин на планеті.

Найбільша змія - зелена анаконда

Максимальний розмір, який був зафіксований, становить 7,5 метрів в довжину і 250 кілограмів ваги. Втім, ходять чутки про більш великих особинах.

Найбільша птах у світі

Найбільша птах у світі не вміє літати. Страус – мешканець рівнин Аравії та Африки. Особини чоловічої статі виростають до 2,8 метрів і важать від 150 кілограмів.

Найбільша птах на Землі - страус

Дорогого коштує яйце, відкладене страусом. Воно важить близько 1,5 кілограмів і є самим великим яйцем у світі. До речі, страуси бігають зі швидкістю близько 100 кілометрів на годину. І цей факт робить його найшвидшої птахом у світі і самим швидким двоногим тваринам на планеті.

Найбільша тварина в світі з нині існуючих

Це, безумовно, блакитний кит. Він є морським ссавцям. У довжину особини досягають 30-ти метрів, вага чудовиська – близько 180 тонн. І з такими параметрами блакитний кит може носити горде звання «найбільша тварина в світі» з коли-небудь живуть.

Найбільша тварина в світі - блакитний кит

Тільки одна мова ссавця важить близько 2,7 тонн. Розмір можна порівняти з величиною середнього індійського слона. Серце блакитного кита важить близько 600 кілограмів. І воно найбільше у світі. Для порівняння, сердечко можна порівняти з машиною MiniCooper розміром і вагою.

Але тварини можуть відрізнятися не тільки за фізичними розмірами, але і за розумовим параметрами. Наприклад, серед домашніх тварин найрозумнішими, як би це дивно не здавалося, є свині.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: