З’ясовуючи, які породи собак вважаються найбільшими, ми склали рейтинг, який базується на середній вазі і висоті в холці. Також у цій статті ви дізнаєтеся про найбільшою собаці Росії і світу в цілому. Можливо, вам буде цікавий протилежний рекорд – про самих маленьких собак можна почитати тут.

Собака найбільша? Дізнайся!

Самі великі породи собак у світі

Дирхаунд (шотландська оленяча борза)

Дирхаунд, він же шотландська оленяча хорт

Дирхаунд – досить худа собака (до 45-46 кг), але завдяки їх високому зростанню (від 71-76 см) вони заслуговують носити титул гігантів собачого світу. Перевага породи полягає в швидкості, здатної потягатися з оленячої швидкістю. Завдяки цьому дирхаундов використовують під час полювання на оленів без зброї.

Дирхаунды виводилися для полювання на оленів

Леонбергер

Тримати леонбергера будинку дуже непросто

Назва породи походить від німецького міста Леонберг, на старовинному гербі якого був зображений лев. Є думка, що породу вивели саме як впізнаваного символу міста. До створення леонбергера «доклали руку» відразу кілька найбільших порід: сенбернар, ньюфаундленд і піренейська вівчарка. Отримані в результаті багатьох років схрещування горді красуні не тільки потрапили в число найбільш великих порід, але й здобули репутацію відмінною «сімейної собаки». Спокійний і навіть ніжний характер, товариськість і доброзичливість до всіх членів сім’ї – ось відмінні якості леонбергера. Саме цю породу обожнює голлівудський актор скандинавського походження Олександр Скарсгард.

Вага леонбергера: 75-76 кілограм в середньому

Ньюфаундленд

Ньюфаундленди чудово плавають...

Цей добродушний аристократ приїхав у Росію з канадської провінції Ньюфаундленд, що межує з водами Атлантики. Не дивно, що представники цієї породи чудово плавають. І не тільки – на рідному острові на них перекладали обов’язки навколо мереж з рибою з води, перенесення важких предметів на досить великі відстані і навіть роботу няньки. Тихий характер ньюфаундленду давав гарантію, що собака не переверне човен. Деякі господарі стверджують, що ньюфаундленди вміють визначати, в якій стороні знаходиться берег, коли горизонт закутаний туманом. Ньюфаундленд – собака величезна, але не рекордно велика: середній зріст – 66-61 сантиметр, вага – 54-68 кілограм. Однак найбільший ньюфаунленд з відомих важив 117 кілограм, а його довжина від кінчика носа до хвоста становила 182 сантиметри.

...і дуже люблять дітей

Тибетський мастиф

Щеня тибетського мастифа

Взагалі, існує кілька різновидів мастифів, і майже кожна з них заслуговує бути включеною в топ самих великих собак. Тибетський Мастиф і донині оповитий ореолом загадковості, адже це одна з найдавніших, рідкісних і дорогих порід у світі.

Тибетський мастиф – одна з найдорожчих порід

Перші згадки цієї породи в літературі датуються IV століттям до нашої ери. Покладистостью, силою і витривалістю цих собак захоплювався ще Аристотель. У старі часи одного тибетського мастифа міняли на зграю з 20-25 хортів – так високо цінувалися їх мисливські навички! Дивовижна і «міграція» цієї породи в Новий Світ у другій половині XX століття сам Далай-лама подарував такого щеняти президента Ейзенхауера.

«Планета собак»: тибетський мастиф В наші дні із-за загадковості цієї породи у багатьох людей, далеких від кінології, склалося враження, що тибетський мастиф – найбільша собака у принципі. Але це не так, і щоб переконатися в цьому, досить відвідати виставку (якщо вам пощастить, і ця рідкісна порода буде на ній бути присутнім). Вага цих собак може варіюватися від 60 до 80 кілограмів, зріст приблизно так само – від 60 до 77-78 сантиметрів (залежно від статі).

Ірландський вовкодав

Класичний ірландський вовкодав

Одна з найвищих собак у світі, ірландський вовкодав має давню, повну історію величі. Ще за чотири століття до нашої ери кельти використовували їх (точніше, їхніх предків – кельтських хортів) для полювання. Видатні розміри, сила і швидкість ірландських вовкодавів поклали початок масовим показовим травлям диких звірів з їх допомогою. На жаль, це призвело до скорочення поголів’я породи до критичної позначки.

Історія породи налічує багато сотень років

До початку XIX століття порода практично зникла, і лише завдяки ентузіасту за прізвищем Річардсон, який об’їздив острова британської корони вздовж і впоперек у пошуках «старотипної» самки ірландського вовкодава, сьогодні ми можемо насолоджуватися цими кучерявими м’язистими лапочка.

Піренейський мастиф

Знайомтеся – піренейський мастиф

Хоча вік цієї породи налічує більше трьох тисяч років, офіційно піренейський мастиф був визнаний лише в 1946 році. На думку фахівців, ця порода була виведена ще давніми фінікійцями – в першу чергу як пастух і сторож. Пси досягають 80-81 см у висоту, суки – с.72-75. Середня вага коливається в районі 70 кілограм.

Ласкаві гіганти

«Ласкавий гігант» – так називають піренейських мастифів їх господарі. Ця собака відрізняється воістину собачої прихильністю, дуже терпляче ставиться до витівок самих маленьких членів сім’ї, хоча часто може не навмисне звалити дитини з ніг під час гри. Разом з тим, у присутності чужинців піренейський мастиф завжди тримається насторожі. Собака прекрасно розуміє, що вселяє побоювання одним видом, тому зазвичай у спілкуванні з незнайомцями обмежується гавкотом, але не переходить до «бойових» дій.

Сенбернар

Сенбернари врятували життя тисячам людей, які заблукали у горах

Сенбернар, безсумнівно, одна з найбільш сильних, відважних і добрих собак. Самці сенбернара можуть доростати до 90 сантиметрів у холці. Цікава історія цієї породи відома багатьом. Ще в IX столітті ченці, що жили в захованому в горах Швейцарії монастирі, привезли з Азії тибетських мастифів. За роки схрещувань з європейськими породами вони вивели вірного компаньйона для небезпечних гірських подорожей.

Сенбернари – добрі собаки

Собака відрізнялася густою шерстю, спасавшей її від морозу і вітру, відмінним нюхом, що дозволяв знаходити похованих під лавиною людей, покладистостью і чудовою навчання. Один з найвідоміших вихованців монастиря Сан Бернар – сенбернар Баррі, який на початку XIX століття знайшов похованого в снігах хлопчика, відігрів його своєю мовою і на своїй спині доніс його до монастиря.

Німецький дог

Німецький дог – король серед собак

У догів, визнаних гігантів собачого світу, в стандарті породи навіть немає верхньої межі зростання: доги-дівчатка не повинні бути нижче 72 сантиметрів, а хлопчики – 82. Саме до цієї породи належала найвища собака у світі – дог Джордж, про який мова піде трохи нижче.

Тримати німецького дога в квартирі практично неможливо

Потужне, не позбавлений вишуканості тіло, благородство, виражене в кожному русі, в поєднанні з вродженою делікатністю роблять німецького дога прекрасним супутником життя для відповідальних, активних людей.

Родовід німецького дога так тісно пов’язана з родоводом англійського мастифа, що суперечки про те, яка з цих двох порід крупніше, не припиняються досі.

Найбільша порода собак у світі – англійський мастиф

Англійський мастиф – найбільша порода собак

Ця стародавня англійська порода має статус найбільшої серед усього різноманіття собачих видів. Стандарти для цієї породи такі: самці досягають приблизно 0,9 метра в холці і важать приблизно 100-110 кілограм. Однак найбільший англійський мастиф, Геркулес, доріс до 94 сантиметрів і важив аж 155 кілограм.

Англійський мастиф намагається забратися на диван Незважаючи на вселяють трепет габарити, англійський мастиф відрізняється добродушною вдачею і є прекрасним компаньйоном.

Найбільша собака у Росії

Рекордсмен за величиною серед російських собак – алабай Бульдозер. Його господар, Олександр Худяков, обожнював собак стільки, скільки себе пам’ятав. І перевагу чоловік завжди віддавав великим породам: боксери, ротвейлери, вівчарки. Але найбільш сильною прихильністю стали туркменські вовкодави, вони ж середньоазіатські вівчарки – алабаї. Тому переїхавши в приватний будинок в Мінеральних Водах, він відразу придбав спробувати себе в ролі заводчика цієї породи.

Найбільший пес Росії Бульдозер і його господар

Щеня, який увійшов в історію як найбільший алабай, з’явився на світ в грудні 2003 року. З першого погляду на масивну груди цього кутенка було ясно, що пес зросте видатним. До речі, Бульдозером його назвали за схожість зі снігоприбиральною технікою – так інтенсивно і наполегливо пихкаючий малюк допомагав Олександру розчищати доріжки від снігу.

Легендарний пес бульдозер До п’яти років Бульдозер, щодня з’їдає п’ять кілограм чистого м’яса і десять літрів каші, досяг ваги 125 кілограм, а стоячи на задніх лапах, він легко міг покласти передні на плече навіть самому високому чоловікові. Він вже був визнаною зіркою собачих боїв, гранд чемпіоном Росії. Кожен день господареві доводилося гуляти з ним по шість годин, щоб підтримувати Бульдозера у формі. На жаль, в лютому 2012 року Бульдозер помер. В якості причини В пресі зазначалося отруєння.

Найбільша собака у світі

Хоча доги знаходяться не на першому місці в нашому рейтингу, найбільша собака на світі все-таки належала до цієї благородної породи.

Довгий час найбільшою собакою в світі вважався німецький дог блакитного забарвлення по кличці Джордж. До чотирьох років він досяг 110 сантиметрів у холці (213 на задніх лапах) і важив понад 111 кілограмів.

Джордж і його хоязин

Його власники, Дейв і Крісті Нассер, придбали цуценя в 2006 році і навіть не могли уявити, що з цього малюка (за мірками догів, звичайно) виросте справжній гігант. Вже до першого дня народження пес переріс хазяйську ліжко і був переселений на персональний двоспальний матрац. На його щомісячне прожиток родини Нассеров витрачала приблизно 250 доларів – кожен місяць Джордж з’їдав приблизно 50 кілограмів корму.

Блакитний дог Джордж В 2010 році Гігантський Джордж потрапив в Книгу рекордів Гіннеса як найбільший пес в історії, після чого його навіть запросили в шоу Опри Уїнфрі і вручили сертифікат, який офіційно підтверджував звання найбільшої собаки в світі.

1,1 метра – довжина кожної лапи Джорджа

На жаль, з-за великої ваги у дога почалися проблеми зі здоров’ям. Ветеринари настійно рекомендували господарям посадити пса на спеціальну дієту. Але це не допомогло – в 2013 році Джордж пішов з життя, не доживши буквально тиждень до свого восьмого дня народження. Незабаром після смерті Джорджа був заявлений новий рекордсмен: німецький дог Зевс, обійшов Джорджа всього на один сантиметр.

Дог Зевс – найбільший собака у світі

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: