Великих представників щурів чимало серед декоративних видів. Вони швидко стають домашніми улюбленцями, і самі прив’язуються до господаря. А ось гігантських диких щурів людині слід остерігатися.

Великі домашні щури

Щурів можна назвати одними з найбільш популярних домашніх вихованців. Декоративні щури відрізняються від своїх диких одноплемінників, вони швидко прив’язуються до господаря, дуже тямущі і акуратні. Містити щура набагато простіше, ніж, наприклад, собаку. Однак багато хто відчуває неприязнь і навіть огиду до них.

Декоративні щури зазвичай крупніше диких

Серед одомашнених щурів, найпоширенішим є вигляд коричневих щурів. Вага однієї такої особи варіює від чотирьохсот до шестисот грам. Є примірники, вагою дев’ятсот грамів. Зазвичай самці перевищують за розміром самок. Довжина коричневих щурів – від шістнадцяти до двадцяти семи сантиметрів. На жаль, тривалість життя щура – близько двох років. У рідкісних випадках щур може прожити три роки. Кожен господар декоративної пацюки швидко до неї прив’язується, тому втрата одного» всього через два-три роки сильно засмучує всіх любителів цих домашніх тварин.

Коричневі домашні щури виростають до 600 г

Масивної декоративною щуром є особина породи «Стандарт». Їх довге тіло досягає розміру двадцять-тридцять сантиметрів. Крім того, у них довгий хвіст, що доходить до двадцяти сантиметрів. Вага самця – близько підлозі кілограма.

Декоративні сірі пацюки так само мають немаленький розмір. Їх довжина варіює від сімнадцяти до сорока сантиметрів, крім того, хвіст у довжину близько двадцяти сантиметрів. Максимальна вага не перевищує п’ятисот грамів.

Сірі пацюки досягають довжини 40 см

Декоративна чорний щур – теж нерідкий мешканець квартир в якості домашнього улюбленця. Їх довжина досягає двадцяти двох сантиметрів, крім того у цього виду досить довгий лускатий хвіст, який набагато довше самого тіла. Довжина хвоста – близько двадцяти восьми сантиметрів.

Де живуть найбільші дикі щури?

Пасюком називають диких хижих щурів. Це тварина, завдовжки близько двадцяти семи сантиметрів. Вони розселені повсюдно, живуть у норах і є дуже агресивними. Такі щури безстрашно кидаються не тільки на собак або кішок, але і на людину.

Велика дика щур пасюк

Дика туркестанська щур населяє передгір’я Узбекистану, Південно-Східного Казахстанаа, Киргизії і Таджикистану, де мешкає в плодових і горіхових лісах. Довжина тіла цих тварин – приблизно двадцять три сантиметри. Так само вони відмінно уживаються поруч з людьми, селясь в міських, і в сільських будівлях.

Довжина тулуба гігантської бамбуковій щури досягає 48 см

Один з найбільших представників сімейства – бамбукова щур. Тулуб досягає довжини сорок вісім сантиметрів плюс порівняно короткий хвіст довжиною п’ятнадцять сантиметрів. Їх місцеперебування – острів Суматра, Індокитай, півострів Малайка, Бірма і Таїланд. Відомо, що в Китаї це тварина вживають в їжу. Бамбукова щур – досить повільна, більшу частину життя вона проводить в підземній норі. Основна їжа цього виду – молодий бамбук.

Найбільша щур у Москві

Як відомо, у фауні Росії найбільшою є сіра щур. Тулубі може досягати сорока сантиметрів, довжина його хвоста – трохи менше двадцяти сантиметрів. У Москві ж, в метро, зустрічаються розплодилися там гігантські представники виду «індонезійської» щури.

Навіть на вулицях Москви можна зустріти величезних щурів

За твердженнями очевидців, її довжина — близько одного метра. Чимало інформації є про те, що під столицею живуть гігантські щури-мутанти, зобов’язані своїми розмірами підвищеного рівня радіації під землею. Це все вигадки, на відміну від перебування під землею «індонезійських» щурів. Їх не раз бачили машиністи поїздів, жителі Москви спостерігали за цими особинами, коли ті з’являлися на поверхні поблизу звалищ. Цих тварин побоюються навіть собаки.

Щурів в Москві більше, ніж людей

Дані Росспоживнагляду свідчать про те, що кількість живуть в Москві щурів в сорок разів перевищує кількість жителів мегаполісу. Особливо сильно вони розплодилися в останні десятиліття. За твердженням вчених-біологів, ці щури – у певному сенсі можна назвати мутантами-інтелектуалами.

Найбільша щур у світі

Наскільки може зрости щур, достовірно невідомо. Британськими вченими була виявлена особина, загальною довжиною трохи менше метра. Її знайшли в жерлі вулкана на острові Папуа. Швидше за все, такі розміри – це заслуга сприятливих умов для росту тварини. Знайдена щур належить до виду, ідентичного самої звичайної амбарной щура. Єдина відмінність між ними – розмір.

Довжина зубів гігантських щурів перевищує 2 см

У Китаї гігантську щура вдалося зловити місцевому жителю міста Фучжоу в одному з житлових кварталів. Її вага дорівнює одинадцяти кілограмів, а довжина хвоста – тридцяти сантиметрах. Довжина зубів цієї рекордсменки сягала двох з половиною сантиметрів.

Відомо, що суматранская бамбукова щур нерідко досягає в довжину сімдесят п’ять сантиметрів разом з хвостом. Вага гіганта – близько чотирьох кілограм. На острові Фловес мешкає вигляд величезних щурів. Їх тіло близько сорока п’яти сантиметрів, а довжина хвоста доходить до сімдесяти п’яти сантиметрів. На щастя, це тварина, загальна довжина якого не менше одного метра двадцяти сантиметрів, харчується виключно рослинною їжею.

А ось самі великі кажани в світі дійсно вражають розмірами. За даними bestfacts.com.ua, розмах крил у них перевищує 1,5 метрів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: