На світі є дивовижні істоти – рогаті равлики. Потужними і часом дуже довгими рогами можуть похвалитися козли, бики, деякі антилопи, а так само олені, лосі та інші тварини.

Рогаті равлики

Говорячи про рогатих тварин, про равликів згадують в останню чергу. Тим не менш, такі існують. Рогата равлик – народна назва. По-науковому їх назва звучить Horned Nerite Snail. На раковині цих равликів є нагадують роги відростки, які мають незвичайну будову. Якщо взяти це створення в руки, рогами можна навіть поранитися.

Умильные мордахи рогатих равликів

Перебуваючи в акваріумі, рогата равлик не здатна розмножуватися. Зовсім інакше йде справа, коли вона знаходиться в морській воді. Цей вид равликів є самим невеликим видом неритовых, що містять в акваріумах. Середній розмір Horned Nerite Snail – близько сантиметра в діаметрі. Зазвичай, розмір дорослої особини не перевищує двох сантиметрів у діаметрі.

Рогаті равлики досить довго живуть, їх життя в акваріумі може тривати до тих пір, поки вони не покинуть водне середовище. Важливо не збирати їх і ніколи не стискати в руці, так як роги можуть поранити руки.

Довгі роги цих равликів можуть поранити

Помічено, що на протязі життя відростки на панцирі у рогатої равлики не ростуть разом з нею, назавжди залишаючись одного розміру. На цих молюсків не можна не звернути уваги через їх незвичайної контрастного забарвлення. У них чорно-жовтого забарвлення, однак бувають варіації і різні вкраплення.

Ці довгі роги з плином життя равлики не виростають більше

У кожній равлики рогу розташовані по-різному, ніякої закономірності не простежується. Найчастіше вони знаходяться на верхівці раковини. Особливо обережно слід поводитися з рогатими створіннями при транспортуванні, так як їх рогу можуть легко пошкодитися.

Тварини з довгими рогами

Відомо кілька видів тварин, роги яких можна вважати довгими. Такими є антилопи банго. Вони мешкають в Центральній Африці. Потужні роги метрової довжини цим тваринам носити непросто, так як їх власний зростання ледве сягає метра з чвертю. Банго сточують рогу про дерева і каміння, щоб вони залишалися гострими, але для нападу антилопи їх практично ніколи не використовують.

Антилопи банго заточують про дерева свої довгі роги

Довгими рогами виділяються водяні козли – це антилопи великого розміру з кудлатою шерстю. Їх роги близько метра в довжину.

Довгі виті рогу прикрашають голову Сніжного барана. Час від часу представники цього виду влаштовують битви рогами так, що стукіт чути на далеку відстань. Великі роги у такої тварини, як гірський козел, причому особливо довгі вони у самців. У деяких особин роги виростають на метр.

Дикий козел, живе в Європі, називається муфлон. Його роги біля основи особливо широкі. Вони ростуть протягом усього життя, закручуючись спірально.

У баранів муфлонів роги ростуть у довжину все життя

Рогами великого розміру з численними відростками має плямистий олень. Подібними рогами, але більш товстими може похвалитися благородний і північний олень. Відомо, що в суворих кліматичних умовах кількість відростків на рогах значно зростає. Олені після шлюбного сезону скидають роги, і вони відростають тільки до наступного сезону. Говорячи про тварин з довгими рогами, не можна не згадати про косулях і лосях. В африканських саванах живуть газелі Томсона і газелі Гранту. Самці відрізняються особливо довгими рогами.

Козли з самими довгими рогами

Серед козлов можна виділити гірського козла, його роги саблевидно вигнуті назад. Півтора метрів в довжину досягають рогу винторогого козла. Вони отримали таку назву за закручених немов по прали рогів. Потужні роги прикрашають голови турів. Їх друга назва – кавказькі кам’яні козли.

Величезні і красиві роги гірського козла

Альпійські козли або козероги мешкають в європейських горах. Вони піднімаються на висоту більше трьох тисяч метрів. Роги цих тварин починають рости з трьох місяців. Щорічно влітку з’являється новий роговий чохол, оттесняющий старий вгору. Так утворюються свого роду річні кільця, які говорять про вік козерога. Кожен ріг може досягати в довжину одного метра і важити близько п’ятнадцяти кілограм.

Безоаровий козел проживає в горах. Основне його місце проживання – Дагестан. На жаль, чисельність цих тварин знижується. Довгими рогами мають самці. За формою вони зігнуті наче шабля. У самок рогу набагато коротше.

У безоаровых козлов довгими і красивими рогами самці відрізняються

Є домашній козел-рекордсмен. Він проживає у США. Його ім’я – Дядько Сем. Довжина рогів цього козла – сто тридцять два сантиметри.

Бик з найбільшими у світі рогами

Нещодавно звання самого длиннорогого бика отримав один з представників техаської длиннорогой породи. Його прізвисько Джей Ер. Книга рекордів Гіннеса зафіксувала цей титул офіційно. Минулого рекордсмена цей бик перевершив аж на п’ятдесят три сантиметри. Довжина рогів – два метри сімдесят чотири сантиметри.

Минулий чемпіон був з Огайо. Його кличка – Шэдоу. Власник нового рекордсмена говорить що, не дивлячись на свій титул, бик продовжує пастися на тих же угіддях в оточенні кенгуру. Він ще відносно молодий, а значить, роги з часом можуть стати ще довше, адже тривалість життя представників цієї породи – близько двадцяти років. Сьогодні його будинок – австралійський парк дикої природи.

Бик з найбільшими у світі рогами

А ось самі великі роги в світі належать іншій рекордсмену – бику породи ватусі по кличці Крен. Він проживав у притулку. Вага кожного рогу бика — близько п’ятдесяти кілограмів, а довжина — трохи більше дев’яноста двох сантиметрів. Крен був дуже доброзичливим і зовсім не небезпечним для людини. Його рекорд зафіксували у Книзі рекордів Гіннеса в 2003-му році. На превеликий жаль, тварина померла в тому ж 2003-му році.

Тварини дивують не тільки рогами. Є і більш екстравагантні істоти. Наприклад, за даними до найбільш незвичайною твариною на планеті належить собака, шерсть якої виростає у довжину більше метра і дуже схожа на дреди.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: