З числа існуючих пустель можна виділити найбільш масштабні за площею. Є чимало тропічних пустель. Якщо брати в розрахунок піщані пустелі, то наикрупнейшая з них — Цукру.

Великі тропічні пустелі

Лідирують за розмірами позиції серед тропічних пустель, у пустелі Сахара. Тому вона і зветься Королевою пустель. Площа дорівнює майже дев’яти мільйонам ста тисячам квадратних кілометрів, що не набагато менше території США. Місцерозташування пустелі – північна Африка.

Пустелю Сахара в Африці називають Королевою пустель

Чимала площа зайнята Аравійською пустелею. З назви зрозуміло, що вона простягається по території Аравійського півострова, але так само зачіпає Йорданію, Єгипет і Сирію, а так само Саудівської Аравії та Іраку. Її територія – два мільйони триста тридцять тисяч квадратних кілометрів. У зв’язку з частими сильними вітрами, різкими коливаннями добових температур і пиловими бурями, більш половини всієї території пустелі залишається безлюдною. Дивно, але вдень температура настільки висока, що на піску може протягом десяти хвилин сжариться яйце, вночі ж там нестерпний холод.

Вид з космосу на аравійську пустелю

Частково через Китай і Монголію пролягає пустеля Гобі. Якщо перевести її назву з монгольської мови, воно буде звучати, як «безводну місце». Займана Гобі площа – один мільйон триста тисяч квадратних кілометрів.

Гобі - одна з найбільших пустель Євразії

Трохи меншу територію, в порівнянні з Гобі займає пустеля Калахарі – близько дев’ятисот тисяч квадратних кілометрів. Вона простягається по території таких країн, як Ботсвана, ПАР, Ангола, Зімбабве, Замбія і Намібія. На берберською мовою слово «калахарі» перекладається як «болісна». Місцеві ж мешканці цю пустелю іменують Карі-Карі. Її територія не постійна, відомо, що вона розростається в результаті алювію.

Калахарі - величезна пустеля на півдні Африки

В Австралії найбільш значуща пустеля – це Вікторія. Вона займає площу шістсот сорок сім квадратних кілометрів – це чи не половина всього континенту. Пустеля незвичайна тим, що поряд з піщаним, вона буває ще і кам’янистій, де величезні території покриває дрібний гравій. Зустрічаються там і знамениті червоні дюни. Їх висота іноді досягає сорока метрів. Пустеля з назвою Велика Піщана теж знаходиться в Австралії. Її назва підтверджується розміром займаної нею площі – це чотириста тисяч квадратних кілометрів. В Австралії є ще дві пустелі, площа кожної близько ста п’ятдесяти тисяч квадратних кілометрів – це пустеля Гібсона і Сімпсона.

Частково Мексику і Америку перетинає пустелі Чіуауа. Її територія – це площа чотириста п’ятдесят тисяч квадратних кілометрів. Поруч є пустеля Сонора, площею триста десять квадратних кілометрів. Близько двохсот тисяч квадратних кілометрів – територія пустелі Тар. Вона простягається по території таких країн, як Пакистан та Індія.

Найбільша пустеля в Азії

Серед азіатських пустель, лідируюче за розмірами положення займає пустеля Гобі. Дивовижний і різноманітний її ландшафт – це гори і бархани, рівнини і дюни. Територія знаходиться як в Монголії, так і в Китаї. Пустеля є безводній і надзвичайно сухий. Її нескінченністю захоплює.

Гігантська пустеля Гобі дивує своїми ландшафтами

Гобі — це майже самий центр Азії. Пустельні райони залишаються абсолютно безводними на протязі близько шістдесяти п’яти мільйонів років. Барханные піски пустелі становлять лише три відсотки її площі, а от гамади, іншими словами кам’янисті і глинисті пустелі, займають величезні території.

Найбільша пустеля Африки

Як відомо, найбільша пустеля на африканському континенті — це Цукру. Вона знаходиться в північній частині, і її територія зачіпає такі держави як Єгипет, Нігерія, Алжир і Малі. Так само Цукру частково проходить через територію Лівії, Марокко і Чаду, територію Західної Сахари і Судану. Лідером за кількістю виникають міражів є вона сама. Є навіть карта міражів, допомагає визначити місця найбільш ймовірного і частого їх появи.

Аномалія: у 1979 році у Сахарі випав сніг.

Неможливо віднести Цукру до якогось одного типу, категоризації вона не піддається, проте можна сказати, що переважає піщано-кам’янистий тип.

Найбільша пустеля у світі

Серед жарких пустель світу, перше місце, безперечно, за Сахарою, якщо ж порівнювати по площі, то найбільшим є снігова пустеля Антарктида. Саме вона визнана не лише найбільшою, але ще й самої холодної, а так само самої сухої серед всіх інших пустель планети. За типом вона полярна. Її площа близько чотирнадцяти мільйонів квадратних кілометрів.

Ця полярна пустеля мало вивчена, і що там, під вічними льодами нікому не відомо. Вчені протягом багатьох років вивчають фауну і флору Антарктики. Belgica Antarctica – назва безкрилої мошки, яка є найбільшим наземним в Антарктиді тваринам. Її довжина не перевищує одного сантиметра трьох міліметрів.

Найбільші в світі арктичні пустелі

Для вивчення сніжної пустелі вчені досліджують крижані ядра – це довгі циліндри льоду, одержувані в результаті свердління крижаній поверхні. Так їм вдається повернутися в минуле на тисячі років, отримати інформацію про земному кліматі того періоду.

А ось найхолодніше місце на Землі знаходиться в Антарктиці. За даними , температурний мінімум там склав мінус 89,2 градуса.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: