Деякі злочинці грабують банки, деякі – музеї.

Одні місяцями розробляють план злому, інші йдуть навпростець. Кого-то швидко ловлять, а хтось безслідно зникає, щоб почати нову, забезпечене життя під іншим ім’ям. У будь-якому випадку, видатні випадки пограбувань надовго залишають слід в масовій культурі і народжують десятки наслідувачів.

Наймасштабніші пограбування

Найбільші пограбування банків

Пограбування банків завжди пов’язані з чималим ризиком. Найчастіше плани подібних злочинів нагадують сюжети з голлівудських блокбастерів (а іноді і самі лягають в основу сценарію), тому не дивно, що подробиці цих зухвалих авантюр ще довго смакуються в ЗМІ.

Банк «Инкахран»

Рік: 2010

Викрадена сума: 130 млн. рублів

Жорстоке вбивство інкасаторів банку «Инкахран»

27 червня 2010 року банк «Инкахран» не зміг вийти на зв’язок зі зниклим автомобілем інкасаторів. Пізніше машина була виявлена на з’їзді з МКАДа з трьома тілами всередині: охоронця, водія та інкасатора. Зрозуміло, мішків з грошима поруч вже не було. Виявилося, що загиблий охоронець увійшов у змову з двома інкасаторами банку та їх поплічниками з боку, застрелив своїх колег і пустив спільників в машину. Вкравши значну суму, злочинці ліквідували непотрібного свідка і пустилися бездумно витрачати награбоване, на чому і були спіймані.

Центральний банк Франції

Рік: 2009

Викрадена сума: $17,2 млн

Грабіжник центрального банку Франції сам здався поліції

Інкасатор Тоні Мусулін не зміг боротися зі спокусою і просто викрав машину, завантажену грошима. Через 10 днів він здався злочину правоохоронним службам князівства Монако, де, мабуть, почав витрачати «подарунок долі». В інтернеті злочин отримало несподівані відгуки: в соціальних мережах стали поширюватися гасла в стилі «Тоні в президенти!».

Центральний банк Бразилії

Рік: 2005

Викрадена сума: $69 млн.

Грабіжники слідували всім канонам голлівудських бойовиків

Розважливі грабіжники продумали план до дрібниць: зняли будинок по сусідству з банком, почали рити тунель, не забувши забезпечити його вентиляцією і освітленням. В результаті успішної афери злочинці стали володарями трьох з половиною тонн різних цінностей: валюти, ювелірних виробів, золотих злитків.

Банк Bank of England

Рік: 2006

Викрадена сума: $49 млн.

У Британії злочинці пішли на шантаж керуючого

Грабіжники пішли на неприкритий шантаж, утримуючи в заручниках сім’ю керуючого депозитарієм банку, який був змушений відкрити двері сховища, щоб врятувати близьких від смерті. Зловмисники викрали зразкове 26,4 мільйона фунтів стерлінгів (92,5 мільйони доларів за нинішніми оцінками).

Банк Untied California

Рік: 1972

Викрадена сума: $12 млн.

Найбільша банківська пограбування відбулося в США в 1972 році

Неймовірно зухвале пограбування банку, що сталося у 70-х роках XX століття. Банда з сімох грабіжників увірвалася в приміщення і забрала всі гроші та цінності, що перебували в сейфах. Вартість награбованого оцінили в 12 мільйонів доларів. На сьогоднішній день, з урахуванням інфляції, ця сума становила б 100 мільйонів доларів. Однак така нахабність не залишилася безкарною, і незабаром всі учасники злочину були арештовані.

Найбільші пограбування музеїв

Музей «Ермітаж»

Рік: 2001

Викрадена сума: $1 млн.

З якоїсь причини невідомі повернули викрадену картину

У березні 2001 року з Ермітажу була викрадена картина «Басейн в гаремі» кисті Жана-Леона Жерома. Картину самим нахабним чином вирізали з рами у другій половині дня, незадовго до закриття музею. Картина XIX століття вважалася не найціннішою, тому не була підключена до сигналізації. У 2006 році в офіс Геннадія Зюганова зателефонував невідомий і повідомив, що хоче зробити лідеру партії КПРФ подарунок – ту саму картину. Анонімно отримане полотно передали на реставрацію, і в 2009 році вона знову зайняла своє місце в «Ермітажі».

Паризький музей сучасного мистецтва

Рік: 2010

Викрадена сума: €127 млн.

З музею сучасного мистецтва в Парижі винесли 5 шедеврів

Невідомі винесли п’ять полотен авторства Пабло Пікассо, Анрі Матісса, Жоржа Брака, Амедео Модільяні та Фернана Леже. Зухвалості афері додає той факт, що відбувалося в самому центрі Парижа, навпроти Ейфелевої вежі. Спочатку суму викрадених шедеврів оцінили в 500 мільйонів євро, потім імовірну вартість робіт знизили.

Музей Еміля Бурі

Рік: 2008

Викрадена сума: від $164 млн.

Два вкрадені полотна до цих пір не знайдені

З приватного музею в Цюріху злочинцями, скрывшими особи лижними масками, були вкрадені 4 шедевра авторства Моне, Дега, Ван Гога і Сезанна. Роботи Ван Гога і Моне швидко були виявлені поліцією, а ось «Людовик Лепік і його дочки» Дега і «Макове поле поблизу Ветейя» Клода Моне немов пішли в нікуди. За приблизними оцінками експертів, вартість 4 картин дорівнює 164 мільйонів доларів – щонайменше!

Бостонський музей Ізабелли Гарднер

Рік: 1990

Викрадена сума: від $300 млн. до $500 млн.

Безпрецедентне і найбільше пограбування музею

Вночі переодягнені в поліцейських зловмисники постукали в музей з чорного входу. Відкрив двері 23-річний охоронець виявився найкмітливішим малим і покірно погодився пройти огляд, мабуть, з-за підсвідомого страху перед людьми у формі. Коли один з «охоронців порядку» заклацнув наручники, хлопець зрозумів, що не викликав поліцію, але було вже пізно. Грабіжники винесли з музею 12 полотен відомих живописців. На сьогоднішній день їх загальну вартість оцінюють у проміжку від 300 до 500 мільйонів доларів. Особистість злочинців так і не була встановлена, а даний випадок як і раніше розцінюється як найбільше музейне пограбування.

Найбільше пограбування двадцятого століття

Велике пограбування поїзда

Рік: 1963

Викрадена сума: £2,6 млн.

Пограбування поштового поїзда стало найбільшим за всю історію

Раннім літнім ранком банда грабіжників під лідерством господаря антикварної крамниці Брюса Рейнольдса вчинила пограбування поштового поїзда, що увійшло в історію як найгучніше пограбування XX століття. Прикинувшись працівниками залізниці (допомогли формені комбінезони), грабіжники зупинили йде за розкладом локомотив, усунули машиніста та помічника ударом по голові, залетіли у вагон і зв’язали працівників пошти, які супроводжували цінний вантаж. Завантаживши 120 мішків з грошима у заздалегідь підігнаний вантажівка, Рейнольдс і його команда вирушили на штаб-квартиру.

До розслідування гучного злочину Британська поліція підключила всі наявні ресурси. Антиквара і його помічникам не вдалося уникнути покарання, але більше половини награбованого так і не було виявлено.

Також пропонуємо вам почитати список найгучніших злочинів за всю історію.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: