Говорячи про піраміди, ми відразу уявляємо щось видатне. Є так звані фінансові піраміди, а є величезні піраміди, що підносяться над вже майже зруйнованими стародавніми містами.

Великі фінансові піраміди

Вираз «фінансові піраміди» відомо всім. Часто їх голосно рекламують, а потім так само голосно обговорюють фінансові втрати великої кількості людей. Причому, чим піраміда більше, тим більше людей беруть у ній участь. Бажаючи швидко збагатитися, люди приймають необдумані рішення.

Фінансові піраміди можуть досягати гігантських масштабів

Чарльз Понзі – людина, вперше організував фінансову піраміду. Її назва – «Компанія з обміну цінних паперів». Всі піраміди діють за єдиним простим принципом: компанія приймає від вкладників грошові кошти в надії в майбутньому одержати проценти від прибутку. По суті, відсотками від прибутку є інші вклади. Дохід Понзі за три місяці 1920-го року зріс з п’яти до чотирьохсот тисяч доларів. На четвертий місяць після відкриття компанії дохід перевищив три мільйони, а на сьомий Чарльз Понзі вже опинився у тюрмі, так як був звинувачений в шахрайстві.

У Росії найвідомішою стала фінансова піраміда МММ. Її дію було таким же, як в піраміді Понзі. Російську піраміду заснував Сергій Мавроді. Кожен вкладник МММ отримував замість вкладених коштів високоприбуткові акції МММ. Перші вкладники встигли отримати величезні суми прибутку. Піраміда звалилася, коли число вкладників наблизилося до п’ятнадцяти мільйонів.

Саму знамениту фінансову піраміду в Росії МММ Сергій Мавроді створив

Найгучнішою з усіх, які колись існували фінансових пірамід є піраміда Бернарда Медоффа. Її організатор був засуджений на сто п’ятдесят років ув’язнення. Кількість постраждалих дорівнює трьом мільйонам.

Хто будував величезні піраміди?

Пірамід дійсно величезного розміру – безліч. Серед них є давні та сучасні. Один з параметрів, за якими визначають найбільші піраміди, це висота. Однак таке порівняння не зовсім вірне. Правильно визначати обсяг будівель, а не їх висоту. Але і це буде не зовсім правильним вимірюванням. Відомо, що багато піраміди вже частково зруйновані, є ж ті, які досі викопані не повністю. Можна детальніше дізнатися про деяких найбільш великих пірамідах.

Місто пірамід майя Ель Мірадор

Один з найголовніших міст майя називався Ель Мірадор. Там проживало близько восьми тисяч осіб. Руїни, що залишилися від цього міста, були знайдені в 1926-му році. Не дивлячись на велике значення такого відкриття, особливою популярністю старе місто майя не користується. Це пов’язано з його місцем розташування – місто знаходиться на півночі Гватемали глибоко в джунглях. За кілька століть всі споруди зарості джунглями. Ла Данте – найбільша споруда, що зовні нагадує зелений пагорб. Воно складається з ряду платформ. На найбільшій з них знаходяться три піраміди. Найвища піраміда досягає у висоту двадцяти одного метра.

В Теотиуакане в Мексиці знаходиться знаменита піраміда Сонця

В Південній Америці є древнє місто Теотіуакан. Там можна бачити величезних розмірів Піраміду Сонця. Місто було покинуте, а через декілька століть в тих місцях оселилися ацтеки, саме від них і походить назва піраміди. Її обсяг – один мільйон двісті тисяч кубічних метрів.

Сучасної пірамідою, побудованої лише в 1990-му році, є готель «Люксор». Він знаходиться в Лас-Вегасі. Будівництво велося за зразком піраміди Хеопса, щоправда готель значно поступається їй у розмірах. Об’єм піраміди – один мільйон двісті двадцять вісім кубічних метрів.

Готель «Люксор» копіює форму великих пірамід

В Єгипті в Дахшуре є Ламана піраміда. Вона була побудована фараоном Снеферу. Свою назву піраміда отримала за те, що від підстави її кут нахилу дорівнює п’ятдесяти п’яти градусів, а кут нахилу різко змінюється на сорок три градуси. Об’єм піраміди – один мільйон двісті тридцять сім тисяч кубічних метрів.

Піраміда Чолула займає третє місце в рейтинг великих пірамід

Третє місце за обсягом займає піраміда Чолула. Вона знаходиться в Мексиці і зовні нагадує природний пагорб, на вершині якого стоїть католицька церква. При розкопках виявилося, що піраміда складається з різних структур, надбудованих у різні періоди, причому основа значно менше в розмірах. Об’єм піраміди при розрахунках виявився рівним одному мільйону вісімсот тисяч кубічних метрів.

Єгипетська піраміда Хефрена знаходиться на плато Гіза. Її обсяг – два мільйони двісті тисяч кубічних метрів.

Піраміда Хеопса – найбільша у світі

Серед відомих пірамід планети найбільшою визнана піраміда Хеопса. Її так само називають Великою пірамідою. Об’єм піраміди-рекордсмена — два мільйони п’ятсот вісімдесят тисяч кубічних метрів. З семи стародавніх чудес світу залишилася тільки ця піраміда. Більше чотирьох тисяч років вона залишається найбільшим спорудою світу.

Висота найбільшої піраміди в світі 146 метрів

На думку дослідників, будівництво тривало не менше двадцяти років, для цього використовували приблизно два мільйони триста тисяч величезних кам’яних блоків. Вага самих великих каменів варіює від двадцяти п’яти до вісімдесяти тонн кожен. Будівництво було закінчено в дві тисячі п’ятсот шістдесятому році. Довжина основи піраміди – двісті тридцять метрів, а висота – сто сорок шість з половиною метрів.

Найбільша єгипетська піраміда всередині

За однією з версій єгиптологів, Велика піраміда будувалася як гробниця четвертої династії фараона Хеопса. Всередині виявлені три усипальниці, кілька висхідних і низхідних коридорів. Є припущення, що піраміда – астрономічна лабораторія. За іншою теорії – вона була побудована інопланетянами.

Найвища будівля на Землі, за даними у 5,5 разів перевищує по висоті піраміду Хеопса.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: