Дослідження печер ведуться роками, експедиції знаходять нові і нові природні утворення. Деякі печери визнаються красивими, інші — складними для проходження, є найбільші печери.

Найдовша печера Росії

У Росії багато печер, як сухих, так і обводнених. Найпротяжнішою вважається Ботовская печера. Вона знаходиться неподалік від села Коношалово в глухій тайзі Іркутської області. На сьогоднішній день досліджено більше шістдесяти восьми кілометрів підземних ходів, проте довгий час вважалося, що протяжність цього природного об’єкта близько семи кілометрів.

Ботовская печера одна з найдовших в Росії

Вона була виявлена випадково місцевим мисливцем, що йде по сліду ведмедя. У цій печері є грот, в якому знаходяться озера. Унікальність Ботовской печери в тому, що вона складається не тільки з вапняку, як це найчастіше буває в карстових печерах, а ще й з пісковика. Тип цього об’єкта – горизонтальний.

Вперше печеру досліджували в 1947-му році. В ній близько дванадцяти тисяч перехресть, безліч заплутаних ходів. У 2013-му році експедицією була виявлена вибита на камені карта цієї печери, яка в точності повторює ходи. Розмір «карти» порівняно великий.

Ботовская печера настільки велика, що до цих пір до кінця не вивчена

Під час вивчення ходів, стало зрозуміло, що Ботовскую печеру відвідували не раз дослідники епохи неоліту.

Можливість потрапити в печеру з’являється тільки взимку, так як дістатися до неї можна лише на тягачі по льоду річки Лена. Шлях по льоду становить майже дев’яносто кілометрів.

Околиці Ботовской печери

А ось найдовшого підводного печерою Росії визнана Ординська печера. Вона знаходиться в Пермській області у вісімдесяти кілометрах від міста Кунгур і отримала свою назву на честь сусіднього села Орда. Вона була виявлена, коли високий лівий берег річки Кунгур обвалився.

Ординська печера найбільша підводна печера в Росії

Вчені вперше досліджували печеру у 1993-му році. Вона являє собою гіпсовий горизонтальний лабіринт. Його більша частина заповнена водою. Довжина печери – чотири кілометри шістсот метрів. Будучи найбільшою водною печерою в Росії, Євразії вона знаходиться на другій позиції.

Великі і красиві печери

Так як у світі багато печер, можна виділити кілька найкрасивіших і великих. Такою є печери Закінф, що знаходяться на грецькому острові з тією ж назвою. Печери відображають колір неба та океану. Їх так само звуть блакитними печерами. Печера Мелессани або як її ще називають – печера Німф, теж знаходиться в Греції.

Блакитні печери Закінф в Греції вражають своєю красою

У південно-західній частині Словенії є приголомшливих розмірів печери Шкоцян. Підземні зали та ущелини неосяжні за формою. По суті, це ціла мережа, що складається з одинадцяти печер.

У Чилі Чіко знаходяться красиві Мармурові печери. Дивно те, що вони повністю складаються з мармуру. Краса природно сформованих печер гіпнотизує приїжджають туди відвідувачів.

В Америці є Національний парк із назвою «Мамонтова печера». Парк заснований в 1941-му році і знаходиться в Центральному Кентуккі. Система печер визнана наидлиннейшей в світі.

«Мамонтова печера» - одна з найкрасивіших у світі

Не можна не сказати про печерах Ценоты Юкатана. Вони утворилися на півострові Юкатан. Ще індіанці майя вважали їх священними.

У 2000-му році в Мексиці була відкрита Кришталева печера. Її друга назва – Печера Кристалів. У ній безліч кристалів з селенита величезних розмірів. Відвідувати печеру можна тільки зі спеціальним обладнанням, так як вона знаходиться на глибині триста метрів, і при вологості дев’яносто дев’ять відсотків, температура повітря там доходить до п’ятдесяти восьми градусів.

Найдивнішу і унікальною є румунська печера Мовіле. Її унікальність в тому, що вона є замкнутою екосистемою. Протягом п’яти мільйонів років вона існувала окремо від екосистеми Землі. Це стало причиною того, що в цій печері було виявлено кілька десятків невідомих рослин і живих істот. Вона була відкрита лише у 1996-му році.

На острові Борнео є Національний парк Мулу. Там знаходиться відкрита в 1980-му році печера, досягає кілометра в довжину, двох кілометрів в ширину, її висота – двісті метрів.

Унікальна печера на острові Барнео

У США в штаті Нью-Мехіко є печера великих розмірів – Біг Рум (Big room) або «Велика кімната». Її довжина п’ятсот п’ятдесят метрів, а висота сімдесят сім метрів.

Найбільша печера у В’єтнамі

Саме у В’єтнамі знаходиться печера, яка визнана і найбільшою, і найкрасивішою в світі. Її назва — Hang Son Doong або печера Шондонг. Місцезнаходження цього природного об’єкта – провінція Куангбінь, в п’ятистах кілометрах від Ханоя, недалеко від кордону з Лаосом в Національному парку Фонгня-Кебанг.

Місцеві жителі знають цю величезну печеру з 1991-го року, а спелеологами вона була виявлена у 2009-му. Відшукати її було не просто, так як вона знаходиться в непрохідних джунглях. Її ширина – сто метрів. У довжину Шондонг вивчена на шість з половиною кілометрів, при цьому в деяких місцях висота сягає двохсот сорока метрів.

Найглибша печера в світі

Серед всіх печер світу найглибшою є Вороняча печера або печера Крубера, розташована в Абхазії в Гагрском хребті. Печера розгалужена, в ній дві гілки. Глибина однієї — кілометр триста метрів, другий – два кілометри сто дев’яносто шість метрів.

Печера Крубера-Вороняча в Абхазії найглибша в світі

Печера була відкрита і вперше досліджена в 1960-му році. Остання експедиція здійснювала занурення в 2012-му році. Кожна наступна експедиція намагається досягти більшої глибини, ніж попередня.

Печери дивують не тільки своїми розмірами, але і красою. Але в Росії є й інші гарні місця. На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про це.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: