У список літаків максимального розміру входять як військові вантажні транспортники, так і літаки, здатні перевезти понад п’ятисот пасажирів. Лідери серед них – це Airbus A380 і Boeing 747.

Які моделі входять в список найбільших літаків?

У список найбільших у світі літаків входять такі гіганти, як Ан-225 і Airbus A380, Boeing 747 і Ан-22, АНТ-20 і Airbus А340-600. Всі вони свого часу ставали лідерами по довжині або пасажиромісткості.

Величезний Ан-225 всередині

Перераховані літаки створені в різних країнах світу, деякі з них є транспортними та вантажними, деякі створені лише для перевезення пасажирів. Потреба в літаках підвищеної місткості зростає з року в рік, що пов’язано з бажанням людей подорожувати, пізнавати нові країни, відкривати для себе нові континенти.

Hughes H-4 Hercules

На сьогоднішній день літаком з найбільшим розмахом крил є Hughes H-4 Hercules. Його побудували в 1947-ду з дерева. Передбачалося, що він буде здатний перевозити не менше семисот п’ятдесяти військовослужбовців з повним спорядженням.

Hughes H-4 Hercules має найбільший розмах крил

Висота цього дерев’яного гіганта – двадцять чотири метри, довжина — шістдесят шість метрів сорок п’ять сантиметрів, при розмаху крил дев’яносто вісім метрів. Сьогодні Hughes H-4 Hercules знаходиться в штаті Орегон і є експонатом музею.

Ан-225

У світі існує всього один літак Ан-225. Його друга назва – «Мрія». У вісімдесятих роках він був створений в Україні для повітряного перевезення і є вантажним літаком. Його максимальна вага зльоту – шістсот сорок тонн.

Супер-літак Мрія існує в єдиному екземплярі

Вражають і габарити «Мрії». При висоті двадцять чотири метри десять сантиметрів і довжині сімдесят три метри, розмах його крил дорівнює майже вісімдесяти восьми з половиною метрам. Відомо, що ведеться будівництво другого такого літака.

Airbus A380

Лідером серед пасажирських літаків місткістю є авіалайнер з назвою Airbus A380. Його творець – компанія «Airbus S. A. S». Пасажири в цьому літаку розміщуються на двох палубах.

Місткість Airbus A380 без бізнес-класу може становити до 853 осіб

Будучи найбільшим серед серійно випускаються авіалайнерів, цей по спалюванню палива є ще і найекономнішим. На сто кілометрів шляху витрата палива на кожного з пасажирів дорівнює всього трьох літрів.

Ан-124

Літак Ан-124, званий так само «Руслан», є одним з найбільш великих вантажних літаків у світі. Цей гігант використовується в якості військового літака. Довжина «Руслана» — шістдесят дев’ять метрів десять сантиметрів, висоті – трохи більше двадцяти одного метра при розмаху крил сімдесят три метри тридцять сантиметрів.

Lockheed C-5 Galaxy

Наикрупнейшим серед випускаються серійно транспортно-вантажних літаків до 1982-го року вважався Lockheed C-5 Galaxy. Він використовується армією США і здатний перевезти не менше двохсот сімдесяти солдатів.

Величезний Lockheed C-5 Galaxy використовується у військових цілях

Цей літак набирає висоту до десяти кілометрів і може без дозаправки подолати відстань у п’ять тисяч шістсот кілометрів. Максимальна швидкість, яку може розвинути Lockheed C-5 Galaxy, становить дев’ятсот двадцять кілометрів.

Boeing 777-300ER

Рекордсменом по здатності летіти без дозаправки є Boeing 777-300ER, який може зробити переліт на відстань двадцять одна тисяча шістсот один кілометр. Цей пасажирський авіалайнер був розроблений в 1990-му році, а через чотири роки він здійснив свій перший пробний виліт, експлуатація почалася в 1995-му році.

Серед двомоторних реактивних пасажирських літаків Boeing 777-300ER залишається найбільшим. На свій борт він може взяти від трьохсот п’яти до п’ятисот п’ятдесяти осіб.

Airbus A340-600

Великий пасажирський чотиримоторний літак називається Airbus A340-600. Він був створений для міжконтинентальних перельотів і міг летіти без додаткової заправки на відстань чотирнадцять тисяч шістсот кілометрів.

Великий літак Airbus A340-600 літає між континентами

Висота лайнера – сімнадцять метрів тридцять сантиметрів, довжина – сімдесят п’ять метрів тридцять сантиметрів, а розмах крил – шістдесят три з половиною метри.

Boeing 747

Самим великим, містким і важким пасажирським авіалайнером на момент свого створення вважався Boeing 747. Цей рекорд він тримав протягом тридцяти семи років, поки його не обігнав Airbus A380.

Boeing 747 раніше вважався найбільшим пасажирським літаком

Boeing 747 є так само рекордсменом за поширеністю в світі. Відомо, що таких авіалайнерів випущено понад півтори тисячі.

Найбільший пасажирський літак у світі

Як відомо, найбільш комфортним і швидким способом подорожі є літак. З цієї причини створено багато модифікацій пасажирських повітряних суден. Найбільшим серед них довгий час залишався, випущений в 1969-му році, пасажирський Boeing 747. Спочатку його місткість складала чотириста п’ятдесят два пасажира, а після модифікації вона зросла до п’ятисот шістдесяти восьми.

Airbus A380 сьогодні вважається найбільшим пасажирським літаком у світі

У 2005-му році з’явився новий сверхвместительный великий літак – це Airbus A380. Дивно, але його місткість дорівнює восьмисот п’ятдесяти двом пасажирам. Вони розміщуються на двох палубах. Розмах крил цього авіалайнера з чотирма двигунами становить без малого вісімдесят метрів, висота – двадцять чотири метри, а довжина – сімдесят три метри. Дивує і вага цього «гіганта» — без пасажирів він важить майже двісті сімдесят сім тонн і здатний пролетіти п’ятнадцять тисяч двісті кілометрів, не зупиняючись для дозаправки.

А найбільший вантажний літак називається Ан-225 «Мрія». Його зробили в СРСР. На сайті є докладна стаття про це гіганті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: