Росія славиться своїми монументами, серед яких зустрічаються дуже незвичайні, смішні і безглузді. Є пам’ятники величезного розміру, про які всі знають, але є маловідомі, мініатюрні.

Найбільший пам’ятник Леніну

Серед відомих пам’ятників Леніну, найбільшим в Росії і в усьому світі є той, що встановлений у Волгограді. Його можна бачити стоять безпосередньо на березі Волго-Донського каналу. Він дивиться на місто з висоти п’ятдесят сім метрів, з яких постамент становить тридцять метрів.

Найвищий в Росії пам'ятник Леніну знаходиться у Волгограді

Волго-Донський канал будувався в роки правління Сталіна, тому спочатку на постаменті стояла його фігура з 1952-го по 1961-ий рік. За одну ніч цей пам’ятник було знесено, і довгі роки постамент залишався порожнім. Планували поставити на його місце бюст Леніна, але пізніше прийняли рішення встановити пам’ятник, який був би вище минулого. У 1973-му році на постаменті була встановлена двадцяти семи метрова фігура Леніна. Серед пам’ятників, встановлених на честь реально жили людей, саме це є найбільшим. Це стало причиною того, що його занесли в Книгу рекордів Гіннеса.

Найменші пам’ятники Росії

Як би це було не дивно, але не всі пам’ятники представляють собою щось велике. Є зовсім крихітні. Таким є встановлений в Іванівській області в селищі Лух десятисантиметровий бронзовий ополченець часів Мініна і Пожарського.

Найменший пам'ятник в Росії

Він створений на народні засоби і встановлено в ніші воріт, які перебувають біля входу в стародавню фортецю. Автор скульптури – місцевий житель.

Санкт-Петербург багатий маленькими пам’ятками тваринам. Це і Чижик-Пижик, і скульптура зайцю, і «Хороший кіт». У Тюмені встановлено пам’ятник безпритульному собаці, а в Раменському є зовсім невеликі герої мультфільмів радянських часів. Існує пам’ятник шпротами, який встановлений в Калінінградській області. Символом Анапи є невеликий пам’ятник Білому капелюсі.

Незвичайний пам'ятник білому капелюсі в Анапі

У Томську на двадцатисантиметровом постаменті встановлено пам’ятник домашнім капцям, а в Краснодарі є пам’ятник загубленого гаманця, валяющемуся на асфальті. Мініатюрними розмірами виділяється пам’ятник людині-невидимці, який встановлений в Єкатеринбурзі.

Найвідоміші пам’ятники Росії

В кожній країні є найвідоміші пам’ятки. Є такі і в Росії. Один з них – це «Батьківщина-мати кличе!». Він знаходиться в Волгограді і входить до числа найбільших у світі. Пам’ятка столиці – пам’ятник Мініну і Пожарському, який відомий, в тому числі і за кордоном. Давно увійшов в наше життя і став її частиною пам’ятник «Робітник і колгоспниця». Цар-дзвін і Цар-гармата пам’ятки, які оглядає кожен турист, що відправився на екскурсію по Москві.

Робітник і колгоспниця - легендарний радянський пам'ятник

Одним із символів Санкт-Петербурга і його візитна картка є «Мідний вершник». У Великому Новгороді є красивий з відомих пам’яток. Його назва – «Тисячоліття Росії». Монумент був споруджений в 1862-му році і приурочений до тисячолітнього ювілею легендарного покликання на Русь варягів.

Тисячоліття Росії - один із символів Новгорода

За межами Росії і в самій Росії відомі деякі значущі пам’ятки Санкт-Петербурга. Так, знаходяться на Василівському острові Ростральні колони, заввишки тридцять два метри, знають майже всі в якості символу морського величі цього міста.

До числа відомих відносять пам’ятник Пушкіну в Москві і подібний пам’ятник в Санкт-Петербурзі. Нещодавно встановлений пам’ятник Петру Першому в Москві, який є найбільшим в Росії, теж дуже швидко опинився серед відомих.

Найвищий пам’ятник в Росії

Лідер по висоті в Росії – пам’ятник Петру Першому, який у 1997-му році був встановлений в Москві. Відкриття приурочили до 850-річчя столиці. Треба сказати, що він викликав чималий дисонанс в суспільстві, так як багато хто вважав його потворним і абсолютно позбавленим смаку.

Пам'ятник Петру Першому один з найвищих в Росії

«Гігант» встановлений на спеціально зробленому штучним острові в Москва-річці біля самого берега. Його висота – дев’яносто вісім метрів. Багато вважають, що ця споруда спотворює одне з найкрасивіших місць столиці, страхітлива тяжіє постать Петра не має жодної художньої цінності. Серед найбільш потворних монументів світу цей встановлений в Москві Петро займає десяте місце. У технічному плані московський пам’ятник – унікальна інженерна споруда.

Пам'ятник Петру Першому вважається не тільки найбільшим, але і самим потворним

Бронзові деталі облицювання навісити на виконаний з нержавіючої сталі несучий каркас. Нижня частина і сам Петро разом з кораблем збиралися окремо, а потім монтувалися в одне ціле. Гвинти корабля, виконані з нержавіючої сталі, сплетені з декількох тросів, що забезпечує нерухомість масивної конструкції. Для пам’ятника використовували найвищої якості бронзу. Цілком можливо, що пам’ятник буде вдосконалюватися. Так, у ньому може з’явитися оглядовий майданчик, подібно до того, як вона влаштована на багатьох навіть більш низьких монументах і статуях в інших країнах. У туристів яка екскурсія, швидше за все, буде мати успіх.

Найбільший пам'ятник у Росії зроблений з самої якісної бронзи

Дивують й інші творіння рук людських. За даними сайту , вежі в різних містах світу можуть підніматися вище хмар. Наприклад, вежа Бурдж Дубай злетіла вгору більш ніж на 800 метрів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: