Увічнити що-небудь, створивши пам’ятник, завжди вважалося справою благородною. В кожній країні є пам’ятки різного розміру, красиві і потворні, є історичні пам’ятки, а є жартівливі.

Найбільший пам’ятник Леніну

На території колишнього Радянського Союзу досі залишилося безліч пам’ятників Леніну. Подекуди вони, звичайно, знесені, але деякі стоять. Є такі пам’ятники і за кордоном.

Найбільший пам'ятник Леніну в Росії

Найбільший знаходиться в місті Волгоград. Він встановлений на березі Волги і повернений до неї обличчям. Висота загалом п’ятдесят сім метрів. Сама скульптура – двадцять сім метрів, а постамент височіє на тридцять метрів. Цей пам’ятник визнаний найбільшим, з-за чого опинився в Книзі рекордів Гіннеса. Він занесений в розділ пам’ятників, встановлених реальним людям.

У Волгограді в часи Радянського Союзу встановлювали і великі, і маленькі пам'ятники Леніну

Відкриття відбулося навесні 1973-го року. Матеріал, з якого виконана скульптура – монолітний залізобетон. Жорсткості вдалося домогтися завдяки натягнутим всередині сталевих канатів. Постамент побудований на палях, повністю облицьований гранітними блоками. Його вага – дев’ять з половиною тисяч тонн.

На місці цього пам’ятника з 1952-го до початку сімдесятих років височів пам’ятник Сталіну, виконаний з рідкісної самородної міді. Після того, як він був знесений, кілька років постамент залишався порожнім. Виходить, що постамент набагато старше пам’ятника Леніну.

Величезний пам'ятник Сталіну стояв у Волгограді

Найбільші пам’ятники в Росії

З величезної кількості пам’яток у Росії найбільшим визнаний пам’ятник Петру Першому. Він так само називається «300 років Російського флоту» і знаходиться в Москві. Його висота – дев’яносто вісім метрів. Скульптором є Зураб Церетелі.

Найбільший пам'ятник Петру Першому в Москві створив Зураб Церетелі

До того, як з’явився пам’ятник Петру Першому, самою великою у Росії був Батьківщина-мати, що стоїть у Волгограді. Її висота всього на два метри нижче і становить дев’яносто шість метрів. Скульптура називається «Батьківщина-мати кличе!». Це частина архітектурного ансамблю та його композиційний центр. Загальна вага скульптури – вісім тисяч тонн.

В місті Мурманськ встановлено пам’ятник Альоші. Він підноситься, стоячи на сопці «Зелений мис». Рік установки – 1974-ий. Дивиться він на долину, яка носить назву Долини Слави, де йшли кровопролитні бої. Подібний пам’ятник встановлено в Болгарії. Висота «Мурманського Альоші» разом з постаментом – сорок два з половиною метрів. Альоша – широкоплечий воїн в плащ-палатці. Видно його з будь-якої точки міста, так як мис, на якому він стоїть, підноситься над рівнем моря на сто сімдесят три метри.

Величезний пам'ятник Альоші в Мурманську

Один із символів епохи СРСР – це пам’ятник «Робітник і колгоспниця». Його висота з постаментом – п’ятдесят метрів. Він встановлений в Москві. Там же встановлений на сорокаметровому постаменті пам’ятник Гагаріну, який відлито з титану.

Самі потворні пам’ятники

Далеко не всі пам’ятки є красивими. Існує рейтинг найбільш потворних і дивних. Таким визнаний пам’ятник абата Фаріа в Індії на Гоа. Він зображує абата в процесі гіпнотичного сеансу з пацієнткою.

Потворним пам’ятником вважається метроном, що знаходиться в Нью-Йорку. Цей «витвір мистецтва» було створено в 1999-му році. У Великобританії є пам’ятник Майклу Джексону. Він встановлений біля стадіону одного з футбольних клубів. Замовником такою жахливою статуї є власник футбольного клубу Аль-Файєд.

Пам'ятник Майклу Джексону не тільки дуже великий, але і дуже потворний

Пам’ятник Петру Першому, який знаходиться в Москві, теж визнаний потворним. Його навіть хотіли демонтувати, а вартість демонтажу занадто висока. У місті Сеул встановлено пам’ятник, назва якого – «Амабель». Пам’ятник являє собою дивну металеву конструкцію. Вона нагадує троянду. Так як демонтувати та відправити в музей цей пам’ятник виявилося недешево, було вирішено заховати його за допомогою декількох дерев.

«Пісяючі чоловіки» в Празі - один з самих незвичайних пам'ятників у світі

У місті Прага є «Пісяючі чоловіки» — це фонтан, у вигляді двох чоловіків заввишки більше двох метрів, які мочаться в басейн. У місті Дайсбург в Німеччині встановлений огидний пам’ятник «Рятівник життя». Це багатобарвне несмачне творіння – повна жінка, одягнена в купальник, яка злилася в екстазі з незрозумілою істотою, що нагадує птаха на товстих ногах. Пам’ятник двенадцатиметровому пальця встановлений в Парижі.

Найвищий у світі пам’ятник

З усіх високих пам’яток планети чемпіоном кілька років була статуя Будди, яка встановлена в Японії. Відкриття відбулося в 1995-му році. Матеріал виготовлення цього гіганта – бронза. Її висота – сто двадцять метрів, з них десять метрів – висота підстави і десять метрів – висота платформи лотоса. Спостережна майданчик споруджена на висоті вісімдесят метрів. Охочих туди піднімає спеціальний ліфт.

Будда Весняного Храму - найбільший пам'ятник у світі

У 2008-му році в М’янмі відкрили статую Будди Шак’ямуні, яка разом з п’єдесталом височіє на сто тридцять метрів, її висота без п’єдесталу – сто шістнадцять метрів. Вона будувалася на пожертви простих людей протягом дванадцяти років.

Самий високий пам’ятник в світі – це Будда Весняного Храму, виготовлений з міді. Він встановлений в одній з китайських провінцій. Його висота з п’єдесталом – сто п’ятдесят три метри. Загальна ж висота комплексу з урахуванням пагорба, на якому стоїть статуя, становить двісті вісім метрів.

Пам’ятники — створення фундаментальні. А є краса, яку дуже легко зруйнувати, наприклад, тендітні метелики. Але і ці створення бувають досить великими. Наприклад, за даними , розмах крил у самих великих у світі метеликів перевищує 30 див.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: