Представляємо вам самі вражаючі за своїми розмірами російські озера. Залишається додати, що це далеко не весь перелік унікальних озер Росії. Але, безумовно, це найбільші озера в Росії.

Біле озеро

Відкриває наш топ найбільших озер Росії — Біле озеро. Воно розташовується у Вологодській області. Площа водойми коливається із-за низьких берегів. І вона дорівнює майже 1300 квадратних кілометрів. Середня глибина Білого озера 5-7 метрів, в деяких місцях, цифра може доходити до 20 метрів, це через підводних ям.

Біле - велике озеро Росії

У водоймі близько 29 видів риб, тому озеро можна вважати справжнім раєм для рибалок.

Озеро Чани

Солоне озеро Чани знаходиться в Новосибірській області. За різними даними площа цього водоймища від 1,4 тисяч до 2 тисяч квадратних метрів. Найбільша глибина озера становить 12 метрів.

Одне з великих озер - озеро Чани

Про Чани здавна ходять різні легенди. Згідно з однією з них, в озері живе велетенський змій, який їсть людей і худобу. Правда, ніякими науковими даними це не підтверджено. Цілком ймовірно, що легенду спеціально придумали для залучення туристів.

Убсу-Нур

Це найбільше озеро площею в Монголії, на території Росії вона знаходиться в республіці Тува, правда нашій країні належить всього 12 квадратних кілометрів. Її загальна площа становить 3 350 квадратних кілометрів, а глибина — 15 метрів. Озеро є безстічним, з нього не випливає ні одна річка, тому вода має гірко-солоний смак.

Найбільше озеро Монголії - Убсу-Нур

C 2003 року озеро є складовою частиною об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Убсунурского басейну.

Чудско-Псковское озеро

Це озеро трохи більше озера Убсу-Нур і розташоване як випливає з назви на території Псковської області, межує також з Ленінградської областю та Естонією. Це навіть не просто озеро — а комплекс озер, що складається з Чудського, Псковського і Теплого озер. Площа комплексу — 3 555 квадратних кілометрів, глибина досягає 15 метрів, а середнє значення коливається в межах 7 метрів. З озера витікає лише одна річка Нарва, а впадає близько 30 річок.

Чудско-Псковское озеро - одне з списку великі озера Росії

З-за свого географічного розташування берега озера частково вважаються прикордонною зоною, і доступ до них обмежений. У прибережній смузі Псковського озера розташований водно-болотний орнітологічний заказник «Псковсько-Чудская приозерна поділ»

Озеро Ханка

Озеро Ханка знаходиться на Далекому Сході, там, де Росія межує з Китаєм. Площа водойми близько 4,2 тисяч квадратних кілометрів, а максимальна глибина близько 11 метрів.

Озеро Ханка — одне з великих озер Росії У Ханка досить вдале місцерозташування, тому до водоймища приїжджають дуже багато туристів. Вони можуть одночасно познайомитися зі звичаями і культурами відразу двох країн. У водах водойми живе близько 75 видів різних риб, причому частина з них навіть занесені в Червону книгу Росії.

Озеро Таймир

Таймырское озеро розташовується на півострові Таймир в Красноярському краї. Воно – найпівнічніша у світі. Більшу частину року Таймир покритий льодом. І тільки півтора місяців у році Таймир вільний від льоду. Майже все озеро промерзає щозими до дна.

Таймир - найбільше північне озеро

А з-за коливань рівня води у водоймі, його площа може змінюватися до максимуму в 4,56 тисяч квадратних кілометрів. Максимальна глибина озера – близько 26 метрів. Варто відзначити, що флору і фауну Таймирського озера наповнюють арктичні види. Через Таймир протікає річка під назвою Верхня Таймиру, на виході з озера вона триває Нижній.

Онезьке озеро

Онезьке озеро розташовується в Карелії, Ленінградській і Вологодській областях. Площа водойми близько 9,7 тисяч квадратних кілометрів, а його найбільша глибина – 124 метри.

Одне з найбільших озер - Онезьке озеро

У народі Онезьке озера називають «Онего-батюшко». Славиться воно чистою водою і численними історичними пам’ятками, які розташовуються на берегах.

Ладозьке озеро

Ладозьке озеро розташовується на території Карелії і Ленінградської області. Площа водойми більше 17,6 тисяч квадратних кілометрів, а ось найбільша глибина – 230 метрів. Ладога – одне з найбільших прісноводних озер у всій Європі.

В Ладозьке озеро впадає рівно 35 річок, а крім цього, бере свій початок річка Нева. У водоймі водиться 60 видів риб, більше половини яких ловиться в промислових масштабах.

Ладозьке озеро — третє за величиною озеро в Росії Онезьке і Ладозьке озеро дуже схожі. Обидва розташовані на Північно-заході Росії і обидва належать до басейну Балтійського моря, до того ж в обох однакове походження. На озерах досить багато скелястих островів, частина з яких відома завдяки історичним, культурним і релігійним пам’ятникам. Зокрема, це Валаамский архіпелаг, де близько тисячі років діє чоловічий монастир. Знаменитий і острів Кижи зі своїми дерев’яними церквами та дзвіницями.

Байкал

Це найглибше озеро нашої планети. Його глибина близько 1640 метрів. Байкал знаходиться у східній Сибіру, між Іркутської областю і Бурятією. Площа озера понад 31,7 тисяч квадратних кілометрів. Притому, це найбільший резервуар прісної води в Росії, в ньому зосереджено до 90 відсотків запасів. Варто зазначити, що вода в Байкалі незвичайно чиста і прозора, тому у всі часи вона вважалася цілющою. На озеро постійно з’їжджаються туристи і натуралісти, адже Байкал населяє багата фауна, більше половини її – це місцевий ексклюзив.

Найбільше прісне озеро - Байкал

В озеро впадає рівне 336 річок різної величини, а ось витікає з нього тільки Ангара. Її водними ресурсами користується ряд найбільших ГЕС.

Найбільше озеро в Росії — Каспійське море

Список найбільших озер в Росії очолює водойма, за яким закріпилася назва «море». Це Каспій. Воно знаходиться на межі Азії й Європи і омиває береги п’яти держав. Це Росія, Туркменія, Казахстан, Іран і Азербайджан. За останніми даними, площа Каспійського моря складає 376 тисяч квадратних кілометрів, причому ця цифра може сильно коливатися. Максимальна глибина солоного озера 1025 метрів. Її можна зустріти в Середньому й Південному Каспієві, які розділені Апшеронским гребенем, це підводне з’єднання гірських систем Копетдагу і Кавказу. Варто відзначити, що Каспійське море відоме на весь світ не тільки з-за своєї величини, але і з-за своїх водних проблем. За однією з теорій, Каспій отримав свою назву від древніх племен каспиев, які мешкали на південному заході узбережжя.

Найбільше озеро Росії - Каспійське море

Із-за дисбалансу між кількістю випаровувань і надходять в Каспій води, площа озера може коливатися. У минулому столітті вона почала стабільно знижуватися. А близько 30 років тому клімат в головному постачальнику води в морі – басейні Волги – прихід перевищив витрати, тому почалося затоплення прибережних територій. На Каспійському морі, до речі, з 1820 року видобувають природний газ і нафту, за оцінками експертів, запаси доходять до 20 мільярдів тонн.

До речі, солоності майже всього водойми в три рази менше океанічної, а ось на півночі Каспійського моря вода може бути прісною.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: