Відомо, що найбільші музичні інструменти – це органи, але і серед них є найбільш значні за розмірами. Відомі рекордсмени за розмірами серед барабанів, піаніно, роялів і контрабасів.

Великі органи

Найбільшим, гучним і самим складним музичним інструментом у світі є орган. Найбільш великий з відомих органів знаходиться в американському місті Бордуок. Відомо, що його будівництво велося протягом чотирьох років, і було закінчено в 1932-му році. В ньому тридцять три тисячі труб. Цей величезний інструмент служив вірою і правдою цілих шістдесят п’ять років. З 1998-го року він мовчить, так як вимагає реставрації. З-за необхідних великих фінансових витрат, орган все ще не відреставрований. Збором коштів займаються жителі міста.

Найбільший орган в світі не працює - немає грошей на його реставрацію

Лідер за розміром серед діючих органів у світі знаходиться у США у Філадельфії. У ньому двадцять вісім тисяч чотириста вісімдесят дві труби. Він встановлений в торговому центрі і звучить щодня.

Найбільший орган в Європі

У німецькому місті Пассау знаходиться найбільший орган в Європі. Він встановлений в соборі святого Стефана. У ньому сімнадцять тисяч сімсот сімдесят чотири труби. В Калінінградському кафедральному соборі звучить орган, що складається з восьми тисяч п’ятисот труб.

Величезні піаніно

«Королем інструментів» іменують фортепіано. У нього широкий діапазон і значні розміри. Серед оркестрових інструментів тільки це може пишатися настільки багатим звуковим діапазоном. Розміри інструменту можуть значно варіювати.

Самий великий рояль в світі довжиною 3,3 метра

Challen Concert Grand – назва найбільшого в світі піаніно. Його довжина – три з половиною метра, натяг струн у цілому більш тридцяти тонн. Саме піаніно важить більше тонни.

У 2010-му році в «Книгу рекордів Гіннеса» надійшла заявка від «Stolëmòwi Klawér» на визнання їх концертного рояля найбільшим у світі. Комісією були зафіксовані наступні розміри: довжина – шість метрів чотири сантиметри, ширина – два метри п’ятдесят два сантиметри, висота – один метр вісімдесят сім сантиметрів. Вага гігантського рояля склав одну тонну вісімсот кілограм.

Найбільші барабани

Вважається, що першими музичними інструментами були ударні. Найбільші барабани називаються «тайко». Цей термін перекладається, як пузатий барабан. У Книзі рекордів Гіннеса зафіксовані наступні розміри найбільшого в світі барабана: діаметр – чотири метри п’ятдесят два сантиметри, вага – три з половиною тонни. Цей гігант знаходиться в Японії в Музеї Великого Барабана. Там же зберігається ще один величезний барабан, який трохи поступається в розмірах лідеру. Діаметр другого «тайко» — три метри сімдесят один сантиметр в діаметрі, його вага – три тонни. Музей знаходиться в місті Цузуреко. Крім цих двох гігантів, у музеї представлено ще сто п’ятдесят різних барабанів, привезених зі всього світу.

Величезні барабани називаються «тайко»

Відомо про величезні барабанних установках. Світовий рекорд, зазначений Книгою рекордів Гіннеса, встановлений священиком Марком Темпарато. У його встановленні вісімсот тринадцять інструментів. Він збирав її протягом двадцяти років. Деякі інструменти знаходяться на висоті двох-двох з половиною метрів. В тиждень священик витрачає близько сімнадцятої години на те, щоб утримувати гігантську ударну установку в належному стані.

Найбільшу барабанну установку створив священик

Сама висока ударна барабанна установка з’явилася у Відні в парку атракціонів «BigBoom» у 2012-му році. У неї крім величезних розмірів барабана входить бочка, дві тарілки, два томи і хай-хед. Висота установки – шість з половиною метрів при вазі півтори тонни. Можна подумати, що це бутафорія, однак інструменти там справжні. Раз в тиждень на цій установці грає гурт барабанщиків.

Найбільший контрабас

Серед смичкових інструментів найбільшим є контрабас. Щоб на ньому грати треба або стояти, або сидіти на високому табуреті. Без цього великого музичного інструменту складно собі уявити справжній оркестр.

Октобас набагато вище людського зросту.

Історія появи контрабасів налічує не одне століття. То контрабас виготовляли невеликим, то міняли кількість струн. Сьогодні стандартна довжина інструменту – метр вісімдесят сантиметрів. У процесі ж створення та деяких експериментів з розміром і звучанням, був виготовлений чотириметровий контрабас. Його автор – майстер Ж. Вильом.

Контрабас-гігант більш, ніж в 2 рази більше звичайного

Найбільші контрабаси називаються октобас, субконтрабас або октавний контрабас. В Англії в одному з музеїв зберігається контрабас, розмір якого становить два метри шістдесят сантиметрів. Його називають «Голіафом». У паризькому музеї зберігся октобас, довжиною три метри сорок вісім сантиметрів.

У місті Цинциннаті майстром Джоном Гейєром був виготовлений контрабас шириною два метри і довжиною чотири метри п’ятдесят сантиметрів.

Найбільший музичний інструмент в світі

Лідер за розмірами серед всіх музичних інструментів – це орган, який знаходиться в місті Бордуок (США). Його будівництво велося чотири роки. В ньому тридцять три тисячі труб. На будівництво було витрачено близько півмільйона доларів, що в тридцятих роках двадцятого сторіччя вважалося величезною сумою.

Найбільший орган в світі має 33 000 труб

Протягом останніх шістнадцяти років інструмент знаходиться на реконструкції. Цей орган не тільки найбільший, але і самий гучний музичний інструмент.

А ось гітари рідко роблять великими. Зате дорогими досить часто. Наприклад, прототип Fender Broadcaster (Telecaster)продали 375 тисяч доларів. На сайті є докладна стаття про найдорожчих гітарах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: