У Росії на сьогоднішній день налічується близько тисячі міст. Всі вони кардинально відрізняються за площею і кількістю проживаючих.

Росія - країна з великими та маленькими містами

Самий маленький місто – це Чекалін. Він знаходиться в Суворівському районі Тульської області і відомий тільки з кінця 19-го століття, але, тим не менш, в число історичних міст Росії. Цікаво, що перед революцією в місті Лихвине Калузької губернії (саме так до 1944 року називалося місто, який отримав свою назву на честь партизана Олександра Чекаліна) було близько 1700 чоловік.

Чекалін - найменше місто в Росії

Згідно перепису населення 2010 року, в місті проживає всього 994 людини. Незважаючи на таку кількість корінних жителів, населений пункт досі тримає за собою назву міста. Статус міста було збережено завдяки тому, що при звітних заходи щодо ліквідації малих міст був втрачений лист з містами, які починаються на літери Ч, Ш і Щ.

Найбільший місто в Росії по населенню

Москва

Населення — понад 15 млн осіб.

Природно, за чисельністю населення найбільшим містом нашої країни є столиця. В цьому мегаполісі проживає набагато більше людей, ніж у ряді європейських країн, наприклад, ніж у Фінляндії та Норвегії разом узятих. І приблизно стільки ж мешканців знаходиться на території Чехії та Бельгії. І це тільки за офіційними даними.

Москва - найбільший місто в Росії за чисельністю населення

У Москві живе понад 15 мільйонів людей. Така кількість, до речі, характерно для такої вже не маленької країни, як Казахстан. За даними фахівців, столичну прописку, при цьому, має всього близько 10 мільйонів чоловік, ще мільйон живе з тимчасовою реєстрацією. Решта – це іноземці, які стоять на обліку, приїжджі (трудові мігранти, заробітчани, студенти) і нелегали. Приплив населення в Москву відзначається постійно, в основному в столицю з’їжджаються жителі інших регіонів – сюди росіяни, так і жителі інших країн, що приїжджають у пошуках заробітку. Варто відзначити, що все ж понад 90 відсотків населення Москви – це росіяни.

Санкт-Петербург

Населення — понад 5 млн осіб.

У Північній столиці вмістилося у три рази менше людей, ніж в столиці. Культурний центр країни населяє приблизно 5 мільйонів чоловік. П’ятимільйонний житель Санкт-Петербурга з’явився на світ у вересні 2012 року. До того ж Пітер є четвертим за чисельністю містом Європи. До речі, в північній столиці знаходиться більше відсотків росіян, ніж у Москві.

Санкт-Петербург - один з найбільших міст Росії

Кількість проживаючих в інших містах Росії, які можна назвати великими, коливається в діапазоні 1-1,5 мільйона чоловік.

Новосибірськ

Населення — понад 1,5 млн осіб.

Місто досить молодий. Він з’явився всього трохи більше сотні років назад. Кількість проживаючих осіб у найбільшому місті Сибіру вже перевалило за позначку в 1,5 мільйона чоловік. До речі, Новосибірськ один з небагатьох рекордсменів світу по перетворенню маленького містечка в місто-мільйонер. А в 21 столітті він став першим з міст Росії (звичайно, після двох історичних столиць), в якому чисельність населення перевищила півторамільйонне значення. Незважаючи на віддаленість від столиці, у місті Новоніколаєвськ, як раніше називали Новосибірськ, проживає понад 80 представників різних видів національності. Це, зокрема німці, татари, казахи, фіни, корейці і поляки.

Новосибірськ - третій із списку найбільших міст Росії

Єкатеринбург

Населення — близько 1,4 млн чоловік.

У Єкатеринбурга є всі шанси змістити з п’єдесталу свого попередника. У столиці Уралу за даними на 2012 рік проживає майже 1,4 мільйона чоловік. Першу п’ятірку найбільших міст Росії закриває Нижній Новгород з населенням близько 1,3 мільйонів чоловік.

Єкатеринбург - теж входить в список найбільш великих міст

Варто відзначити, що в число міст-мільйонників потрапили Челябінськ, Омськ, Ростов-на-Дону, Уфа, Волгоград, Самара і Казань. Ще зовсім недавно в рейтингу була Перм, однак, місто втратило почесне звання мільйонника. Пустувало його місце відносно недовго, містом з мільйонним населенням став Красноярськ.

Найбільші міста Росії по площі

Сочі

Площа — 3605 квадратних кілометрів.

Сочі ще рекордсмен серед міст в інший «номінації». Він є найдовшим містом Росії. Столиця зимової олімпіади 2014 року і матчів чемпіонату світу з футболу в 2018 році простягнувся вздовж чорноморського узбережжя на 145 кілометрів, причому, левова частка відстані, а саме 118 кілометрів – це пляжна смуга. Курортна столиця поділена на Центральний, Хостінскій, Лазаревський і Адлерський райони.

Сочі - найбільший місто в Росії на півдні

Москва

Площа — 2 561 квадратних кілометрів.

З 1 липня 2012 року столиця зросла на 148 тисяч гектарів. Межі розширені за рахунок земель на південному заході міста, таким чином, вийшли на кордон з Калузької області. Площа Москви збільшилася в 2,4 рази, а деякі жителі Підмосков’я стали москвичами. До складу столиці увійшло 21 муніципальне утворення.

Москва - серце Росії

Петербург

Північна столиця багата 1439 квадратними кілометрами міського поселення.

Петербург стрімко зростає і розвивається

рекомендує вам також ознайомитися зі статтею про найцікавіші парках Росії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: