Існує умовний клуб, куди входять тільки ті країни, чия площа більше мільйона квадратних кілометрів. Таких країн – двадцять дев’ять. Далі детально про тих з них, які знаходяться на початку списку.

Країни з найбільшою територією

Існує умовний клуб, куди входять тільки ті країни, чия площа більше мільйона квадратних кілометрів. Таких країн – двадцять дев’ять. Далі детально про тих з них, які знаходяться на початку списку.

Найбільші країни виглядають на карті так

Бразилія

Бразилія – найбільша за площею країна, яка займає приблизно половину всієї Південної Америки. Вона є найбільшою країною в Південній півкулі. Її територія – це трохи більше ніж 8,5 млн кв. м.

Бразилія на карті

Канада

Друге місце по займаній площі серед всіх країн, поступаючись лише Росії, займає Канада. Її територія – це 40% площі північноамериканського континенту. Площа цієї північної країни дорівнює майже 10 млн кв. км, що трохи більше 6% всієї суші Землі.

Так виглядає Канада на карті

США

Америка вважає, що вона на третьому місці в світі серед всіх країн, а от російські джерела на третє місце ставлять Китай по займаній ним території, а на четверте – США. Площа Америки становить 9 млн 518 тис. кв. км.

Китай

Китай трохи менше площі, ніж Канада. Територія Китаю – це майже 9 млн 600 тис. кв. км. За одними джерелами — ця країна займає третє місце по площі, по іншим – четверте.

США і Китай сперечаються про переваги по площі території

Країни з найбільшим населенням

На Землі є території, які практично не заселені, з іншого боку є місця з дуже високою щільністю населення.

США

Займає третє місце за кількістю мешканців, однак значно відстає в чисельному вираженні від Китаю та Індії — Америка. Там проживає лише 320 мільйонів чоловік.

США займають значну площу

Індія

Індія зовсім трохи відстає за чисельністю населення від Китаю. Кількість проживаючих там людей дорівнює 1 млрд 265 млн. За деякими прогнозами, враховуючи темпи зростання населення, до дві тисячі п’ятдесятого року Індія вийде на перше місце, залишивши Китай позаду.

Скоро Індія обжене Китай за чисельністю населення

Китай

Ґрунтуючись на даних перепису населення, можна точно сказати, що найбільша кількість людей проживає у Китаї. Цифра вражає – понад 1 млрд 350 млн осіб. Для порівняння – всього на планеті проживає майже 6,5 млрд. Населення Китаю – це майже 19% всіх людей нашої планети.

Китай на карті світу

Найбільш густонаселені країни

Найбільш густонаселеними є самі маленькі, мініатюрні країни. Перші шість місць рейтингу густонаселених країн — мікро-держави. Це пов’язано з тим, що нерідко подібні країни складаються з одного або кількох міст, де і проживає все населення. До країн з максимальною щільністю населення належать: Монако, Мальта, Ватикан, Мальдівська Республіка, Сінгапур, Бахрейн. До речі, багато хто з цих держав опинилися в топ найбагатших країн світу. На сайті є цікавий матеріал на цю тему.

Бангладеш

Якщо «відкинути» карликові держави і визначити країну з найбільшою щільністю населення, то такою буде Бангладеш. Там на одному квадратному кілометрі проживають в середньому 1084 людини. Всього ж у цій країні живе 156 млн чоловік при загальній площі майже 144 тис. кв. км.

У Банглашед щільність населення така ж, як у найбільш розвинутих країнах

Монако

Князівство Монако розташоване на 2 кв. км і складається з чотирьох міст. У Монако проживає 35 тис. 856 шість осіб. Виходить, що щільність населення цього князівства – понад 15 тис. чоловік на квадратний кілометр.

Князівство Монако як на долоні

Найбільші країни в Європі

Серед європейських країн можна виділити найбільші за площею і найбільш великі по населенню. Далі докладніше про деякі лідерах рейтингу.

Україна

Серед країн, територія яких повністю знаходиться в Європі, перше місце по площі займає Україна. Площа цієї країни – 603 тис. кв. км, що становить шість відсотків території всього європейського континенту.

Україна - найбільша за площею країна в Європі

Франція

Трохи відстає по площі від України – Франція. Її площа – 547 тис. кв. км. Незважаючи на те, що Франція менше України, вона значно випереджає її по чисельності населення. Ця країна знаходиться на другому місці серед країн Європи і за площею, і за чисельністю населення.

Франція - одна з найбільших за площею європейських країн

Німеччина

Найбільшою за чисельністю населення країною Європи є Німеччина. У цій країні проживає 80 млн 780 тис. осіб. По території країна знаходиться на сьомому місці в Європі.

Німеччина посідає перше місце за чисельністю населення в Європі

Найбільша країна в світі

Безперечним лідером серед країн світу по займаній площі є Росія. Вона майже у два рази більше ніж Канада, що посідає друге місце.

Росія - найбільша країна в світі

Площа Росії, з урахуванням Кримських територій, становить сімнадцять мільйонів 126 122 тис. кв. км. Це майже 11,5% всієї суші планети. Росія по території поступається лише океанів – Індійського, Тихого, Атлантичного.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: