Багато століть мільйони людей працювали заради того, щоб створити величезні споруди. Будівельники працювали в каменоломнях, різьбярі точили камені, робочі тягали їх з місця на місце. В результаті з’являлися піраміди, мечеті, храми і церкви. Адже найчастіше найбільші будівлі були призначені для поклоніння богам. Так наскільки досягли успіху будівельники? Ось найбільші храми в світі.

Самі великі храми в світі

Один з найбільших храмів в світі носить назву Кафедральний собор Севільї (або Собор Марія-де-ла-Сіде). Він знаходиться в Андалусії, і є гордістю і чи не головною визначною пам’яткою Іспанії. Вже минуло п’ять століть з дня заснування храму, але він все одно вражає туристів своїми величезними розмірами і архітектурної розкішшю. Вже загальновизнано, що Севільський собор є найбільшим готичним собором на планеті.

Деякі експерти кажуть, що він найбільший за кубатурою католицький храм у світі. І випереджає навіть собори Святого Петра у Ватикану і Святого Павла в Англії. Більш того, в храмі Севільї розташувався найдорожчий вівтар з усіх готичних. Щоб його прикрасити, було витрачено 3 тонни золота.

Найбільший храм в Іспанії - Кафедральний собор Севільї

На класичні зразки, які присутні в королівських кафедральних соборах різних країн (Франції, наприклад), архітектурний план Севільського собору не схожий. У нього своя, оригінальна і неповторна архітектура. Храм являє собою просторий величезний зал з прямокутним підставою, воно базується, до речі, на фундаменті арабської мечеті. В сумі довжина споруди, яка складається з 5 нефів, дорівнює 126 метрів. Центральний неф, а так само бічні приділи і капели розташувалися між підпірними стінами. Вони забезпечують ширину, якої немає ні в однієї іншої церкви – 82 метри.

Хор і головна капела одного з найбільших храмів в світі знаходяться в центральній нефі, це на захід і схід від центрального купола. Таке розташування надає нефу вигляд окремої конструкції, яка своєю формою і розкішшю нагадує скарбницю. Варто зазначити, що розширення в соборі проводилися в різних стилях, але в основному, в стилі Ренесанс. До прикладу, можна відзначити Королівську капелу, Зал Капітулу, Головну ризницю. Пізніше в південно-західній частині храму з’явилася адміністративна частина, побудована в стилі іспанського бароко.

Найбільший православний храм у світі

Гідний носити статус найбільшого православного храму Європи і світу Храм Святого Сави Сербського. Він знаходиться в Белграді. Він не такий і старий, за мірками рекордсменів. Його спроектували тільки в кінці 19-го століття, а коштувати почали в 1935 році. Однак з-за Другої світової війни і подальшої скрутною економічною ситуацією будівництво відкладали. У підсумку, офіційно храм відкрили тільки в 2004 році.

Круный православний храм - Храм Святого Сави Сербського

З заходу на схід споруда простягнулося на 91 метр, з півдня на північ на 81 метр. І це набагато більше розмірів знаменитого Храму Христа Спасителя в Москві. Найбільший храм у світі видно з будь-якої точки Белграда, оскільки стоїть на висоті приблизно 135 метрів над рівнем моря. А хрест на куполі збільшує його на висоту 12 метрів.

Чудовий собор виконаний у сербсько-візантійському стилі. І храм побудований рівно на тому місці, де в кінці 16-го століття османські загарбники спалили мощі Святого Сави Сербського. Величезний собор, до речі, одночасно може вмістити 10 тисяч віруючий, а так само хор з 800 співаків.

Найбільша культова споруда у світі

Ще одне святилище, який ходить в список найбільших храмів в світі, це храм Ангкор-Ват або, як його ще називають, Ангкорвоат. Це величезний індуїстський храмовий комплекс, який розташовується у Камбоджі. Присвячений він богу Вішну і є одним з найбільших культових споруд, які коли-небудь були створені людиною. Більш того, Ангкорвоат є чи не найбільш важливим археологічним пам’ятником світу.

Найбільший храм в Камбоджии — Ангкор-Ват Ангкор-Ват був побудований в першій половині 12 століття, в часи владарювання короля Сурьявармана Другого. Зараз комплекс включений в список ЮНЕСКО.

Один з найбільших храмів в світі знаходиться в 5,5 кілометрів північніше міста Сиемреап в Камбоджі. І він являє собою цілий храмовий комплекс. Раніше на цьому місці знаходилася стародавня столиця держави кхимеров, місто Ангкора. Він займає приблизно 200 квадратних метрів площі. Останні дослідження показали, що площа міста насправді могла складати приблизно 3000 квадратних метрів. Населення Ангкора доходило до півмільйона жителів. Завдяки цій цифрі місто стало одним з найбільших поселень людей доіндустріальної епохи.

Ангкор-Ват присвячений богові Вішну, але якщо дивитися на архітектуру храму, то вона об’єднує типологію індуїстського храму-гори. Він являє собою міфічну гору Міру (це житло богів) і типологію галерей, які були властиві більш пізньої архітектурі.

Ангкор-Ват - найбільш велике храмова споруда в Азії

Другий у рейтингу найбільших храмів в світі складається з трьох концентричних будівель у вигляді прямокутників. Висота їх збільшується в напрямку до центру. По периметру будівлі оточені майже двометрової стіною, а також ровом з водою. Його довжина понад 3,5 кілометрів, а ширина майже 200 метрів. Всередині споруди знаходиться п’ять веж, створених у формі лотоса. Центральна вежа височить на 42 метри. Ну а загальна висота храму становить 65 метрів.

У 15 столітті це чи не найбільший храм у світі занепав. Для європейської цивілізації його відкрили в 1860 році. І зараз Ангкор-Ват намальований на герб і державний прапор Камбоджі.

Найбільший храм у світі

Найбільший храм у світі знаходиться біля міста Луксор, на східному березі Нілу, це Верхній Єгипет. Колосальний Храм Амона почали будувати чотири тисячі років тому. Оскільки він знаходиться у селі Карнак, то і комплекс отримав назву Карнакський.

Смый великий храм — Карнакський храм до Речі, кілька тисячоліть тому на місці скромного Карнака знаходилася столиця Єгипту, найбільше місто Фіви. І тут заклали перший камінь храму. Він добудовувався і доповнювався багато століть різними правителями, які коли-небудь побували на престолі. Свій внесок у появу храму вклали десятки поколінь. На будівництві працювали тисячі невільників, які були захоплені в полон під час битв. До речі, свою назву найбільший храм пояснює просто – Бог сонця Амон – найбільш шанований бог у стародавніх єгиптян.

Храм Амона складається з трьох частин. Перша присвячена Богу Амону, друга частина – його дружині, покровительці цариць Мут, ну а третя частина – сина Амона, богу Місяця.

Найбільший храм - Карнакський комплекс в Єгипті

У кожній з трьох зон Храму знаходяться величезні колони. І тут їх не одна сотня. Колони, а так само стіни храму щедро покриті зображеннями сцен з життя фараонів. До речі, кожен цар, який правив у Єгипті, доповнював найбільший храм у світі своїми будівлями. Приміром, Тутмос Перший прикрасив комплекс обелісками і статуями, які зображують його в образі бога Осіріса. А Тутмос Третій побудував Зал Анналів і Ювілейний храм. На станах прославлені розповіді про військові походи і перемоги.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: