Велике число великих мечетей знаходиться на території Росії, відомо і про храми інших релігій. Лідером за кількістю залишаються православні храми, серед яких один визнаний найбільшим.

Найбільші мечеті в Росії

У Європі чимало мечетей, однак, найбільш красиві і найбільш великі з них знаходяться саме в Росії. Деякі з них недавно побудовані або відремонтовані.

Мечеть Кул Шаріф» (р. Казань)

Більше двох тисяч чоловік готова прийняти під свої склепіння знаходиться в Казані мечеть Кул Шаріф» в Казані. У Татарстані вона вважається головною. Це нова мечеть, будівництво якої почалося тільки в тисяча дев’ятсот дев’яносто шостому році замість зруйнованої при Івані Грозному многоминаретной мечеті, де останнім імамом був Кул Шаріф.

Найбільша мечеть в Татарстані

Соборна мечеть (р. Сургут)

Близько двох тисяч людей вмішає Сургутская Соборна мечеть. Для Уральско-Сибірського регіону вона є найбільшою. Там нещодавно відкрили медресе. Молебний зал цієї мечеті розписаний майстрами з Набережних Човнів і Уфи. Частково будівництво велося на пожертвування, зібрані з парафіян під час Рамадану.

Соборна мечеть в Сургуті - найбільша в Сибіру

Мечеть в Алхан-Юрті

Ще одна мечеть, готова вмістити дві тисячі чоловік, знаходиться в Алхан-Юрті. Вона вся ніби складається з куполів. Таку форму будівництва з давніх часів використовували в Чечні. Мечеть назвали в честь Магомед-Бешира-Хаджі Арсанукаева, який жив в Алхан-Юрті, був імамом Чечні.

При будівництві мечеті в Алхан-Юрті реалізовані кращі архітектурні традиції

Соборна мечеть (р. Санкт-Петербург)

П’ять тисяч людина здатна вмістити Соборна мечеть Санкт-Петербурга. Вона була відкрита в тисяча тринадцятому році. Цю мечеть збудували після того, як до Росії була приєднана Середня Азія.

Прикраса найбільшої мечеті Петербурга

«Серце Чечні» (р. Грозний)

Не менше десяти тисяч осіб – така місткість мечеті в місті Грозному з красивою назвою «Серце Чечні». Її побудували у дві тисячі восьмому році турецькі фахівці. Ця мечеть – частина ісламського комплексу республіки.

«Серце Чечні» в Грозному - мабуть, найкрасивіша мечеть в Росії

Джума-мечеть (р. Махачкала)

Головною мечеттю міста Махачкала є Джума-мечеть, яка побудована за подобою Стамбульської Блакитної мечеті. Остання реконструкція була у дві тисячі сьомому році. Місткість на сьогоднішній день – рекордна. У мечеті можуть одночасно молитися до п’ятнадцяти тисяч чоловік.

Найбільша мечеть в Росії вміщує до 15 тис. чоловік

У світі є мечеті великих розмірів. На сайті розміщена стаття, присвячена цій темі.

Найбільші православні храми в Росії

Православні храми в Росії будували за проектами найвідоміших у світі архітекторів. Багато з них досить значних розмірів. Навіть на тлі сучасної архітектури вони не здаються маленькими.

Ісаакіївський собор (р. Санк-Петербург)

Відомий всьому світу Ісаакіївський собор з’явився в Санкт-Петербурзі в середині дев’ятнадцятого століття. Проект належить Монферрану, будівля побудована в стилі пізнього класицизму. Його висота – сто один з половиною метр, а ширина – сто метрів.

Ісаакіївський собор - одна з найвищих будівель в Петербурзі

Благовіщенський кафедральний собор (р. Воронеж)

У Воронежі за проектом Шевельова в російсько-візантійському стилі був споруджений храм, який з’явився майже в ті ж роки, що і сам Воронеж. Спочатку він був дерев’яним. Остання перебудова завершена у тисяча дев’ятсот дев’яносто восьмому році, правда, в іншому місці і в іншому стилі. Все оздоблення старого кафедрального собору перенесли в нове приміщення. Навіть поряд із сучасними хмарочосами розміри нового храм значні. Його висота – вісімдесят п’ять метрів.

Благовіщенський кафедральний собор у Воронежі - один з найбільших храмів в Росії

Вознесенський собор (р. Єлець)

На вісімдесят чотири метри вгору здійнявся Вознесенський собор в місті Єлець. Його звели за проектом Тони, будівництво тривало сорок чотири роки, і було закінчено лише в тисяча вісімсот вісімдесят дев’ятому році.

Вознесенський собор в Єльці - рекордсмен по висоті і по термінах будівництва

Самі великі собори інших релігій

На території Росії найбільше православних соборів, однак, відомо і великих храмах інших релігій. Далі докладніше про деякі з них.

«Золота обитель Будди Шак’ямуні» (Калмикія)

У Калмикії в місті Еліста знаходиться буддистський храм, який визнаний найбільшим в Європі. Його побудували в дві тисячі четвертому році і назвали «Золота обитель Будди Шак’ямуні». У храмі встановлена статуя Будди, висота якого десять метрів.

«Золота обитель Будди Шак'ямуні» - найбільший буддійський храм в Росії

Велика Хоральна Синагога (р. Санкт-Петербург)

Найбільша в Росії синагога знаходиться в північній столиці. В Європі вона друга за розмірами. Її назва – Велика Хоральна Синагога. Одночасно там можуть помолитися тисяча триста двадцять чоловік. Це не нова будівля. Школу відкрили в кінці дев’ятнадцятого століття. Вона побудована в мавританському стилі.

Велика Хоральна Синагога - найбільша в Росії

Найбільший храм в Росії

У Росії самим величезним серед усіх храмів є що знаходиться в столиці Храм Христа Спасителя. Його побудували спочатку за проектом Тони. Початок будівництва довелося на тисяча вісімсот тридцять дев’ятий рік. У тисяча дев’ятсот тридцять першому році грандіозний храм зруйнували.

Храм Христа Спасителя - найбільший храм в Росії

Тільки в тисяча дев’ятсот дев’яносто сьомому році його відтворили на тому ж місці. Зараз це найбільший храм країни. Його висота – сто п’ять метрів при ширині вісімдесят п’ять метрів. Будівля зведена у вигляді рівнокінечного хреста.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: