Гідне місце серед великих займає Великий каскад фонтанів Петергофа, звертає на себе увагу найбільший фонтан в Дубаї і деякі великі співаючі фонтани, популярні в останні роки.

Великий каскад фонтанів Петергофа

Серед споруд, подібних Великого каскаду немає у світовому мистецтві. У вісімнадцятому столітті Великий каскад називали трохи інакше – Великий грот з каскадами. Він виділяється міццю водяній декорації, величезними розмірами і багатим скульптурним оздобленням. Саме Петру I належала ідея спорудити при в’їзді в його приморську резиденцію грандіозне фонтанне споруда. Таке завершення перспективи парадного в’їзду виявилося дуже ефектним.

Великий каскад фонтанів Петергофа

Поява Великого каскаду не випадково. Цей тріумфальний монумент був споруджений як нагадування про перемогу у Північній війні. Масив з каменю був буквально врізаний в земляний насип. Немов монолітний контрфорс він зміцнює гору, з стоячою на ній палацом.

Фасад грота розчленовують арки. Над гротом знаходиться мармурова балюстрада і складний карниз. Бічні каскади, побудовані з обох сторін грота, ступінчасті – це сім ступенів шириною вісім метрів з кожного боку. Сходи прикрашають вази, барельєфи, кронштейни, статуї.

Великий каскад був зруйнований. Стара фотографія

Перед аркою побудований фонтан «Кошик». Біля підніжжя каскадів – ківш з підноситься над ним статуєю Самсона. Від цього ковша бере початок канал, ведучий у Фінську затоку, поєднуючи, таким чином, Великий каскад і море.

Каскади і грот почали будувати в 1715-му році. Початковий проект кілька разів видозмінювався. Великий каскад був запущений в серпні 1723-го року, однак не всі роботи були закінчені. Вони тривали ще у 1724-му році. Неодноразово в подальшому каскад реставрувався, а в 1947-му році реставраторам довелося повністю відновлювати зруйновану війною верхню частину каскаду і мармурову балюстраду.

Самсон, що розриває пащу лева - найбільший фонтан у Великому каскаді Петергофа

У Росії крім Петергофа є й інші пам’ятки на сайті є докладна стаття про найкрасивіших місцях в Росії.

Найбільший фонтан в Дубаї

У Дубаї є фонтан, який визнаний не тільки найбільшим серед співаючих фонтанів світу, він займає другу позицію по висоті водяних струменів. Іншими словами – серед великих фонтанів, це займає друге місце. Його назва – «Бурдж-Халіфа».

Цей чудовий фонтанний комплекс побудований на штучному острові і підсвічується тисячами прожекторів. Фонтан «танцює» під арабську, класичну і сучасну популярну музику.

Великий танцюючий фонтан «Бурдж-Халіфа»

Створене інженерне диво побудовано біля найвищого хмарочоса світу – у вежі Бурдж Халіфа. Проектування довірили компанії WET Design, яка до цього виступила автором іншого грандіозного танцюючого фонтану в Лас-Вегасі. Його назва – «Белладжіо». Відкриття відбулося навесні 2009-го року. А через рік було прийнято рішення збільшити висоту фонтану зі ста п’ятдесяти двох метрів до двохсот сімдесяти п’яти метрів. На створення «Бурдж Халіфа» було витрачено близько двохсот вісімнадцяти мільйонів доларів.

Висота фонтану біля вежі «Бурдж-Халіфа» в Дубаї 275 метрів

Фонтанний комплекс здатний демонструвати захоплюючі водні феєрії. Струмені води спільно з освітленням прожекторів представляють більш ніж тисячу різних комбінацій. Все це відбувається під музику, створюючи романтичну обстановку.

Найбільший фонтан у світі

Нерідко фонтан стає візитною карткою міста, улюбленим місцем його жителів і туристів. Якщо скласти рейтинг найбільш великих фонтанів у світі, взявши за критерій висоту його струменів, то на першому місці виявиться фонтан короля Фахда. Його водяні струмені піднімають на висоту триста дванадцять метрів.

Фонтан короля Фахда вважається найбільшим, але не найкрасивішим у світі

Цей фонтан встановлений в місті Джидда в 1983-му році і з тих пір став його основною визначною пам’яткою. Першість серед фонтанів по висоті він отримав не відразу. Спочатку проект був складений так, що струмінь піднімалася лише на сто двадцять метрів. Після доопрацювання цього проекту, фонтан став найбільшим у світі.

Висота фонтану короля Фахда 312 метрів

Він є подарунком короля Саудівської Аравії місту. Його побудували на березі Червоного моря. Проектної висотою струменя є відмітка в двісті вісімдесят п’ять метрів, максимуму в триста дванадцять метрів води фонтану досягають тільки в безвітряну погоду.

З-за того, що фонтаном використовується морська вода, виникають такі проблеми, як піщинка морська сіль. Електростанція і насосна станція знаходяться на глибині близько тридцяти метрів під водою. Вода надходить по трубах завдовжки триста п’ятдесят метрів, діаметр яких поступово зменшується від восьмисот міліметрів до ста двадцяти шести. Вода мчить по трубопроводу з величезною швидкістю, а залишаючи форсунку, прагне вгору зі швидкістю триста сімдесят п’ять кілометрів на годину.

Фонтан короля Фахда вимикають при сильному південному вітрі

Цей грандіозний фонтан висвітлюють п’ятсот потужних прожекторів, розташованих на штучних островах. Обслуговування і підтримка роботи фонтану короля Фахда здійснюють десять фахівців. Протягом трьох тижнів щороку всі системи проходять профілактику. Крім того, фонтан не працює у випадку зміни північного вітру сильним південним вітром, так як це може призвести до потрапляння морської води в сад королівського палацу Салам.

Є ще один чемпіон серед фонтанів – шоколадний фонтан, який встановили у вітрині одного з готелів Лас-Вегаса в 2007-му році. Його висота перевищила вісім метрів, а маса циркулюючого в ньому шоколаду склала близько двох тонн.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: