На міських вулицях нерідко можна зустріти екскаватори, так як це найбільш поширений вид техніки. Серед них є справжні гіганти, що здаються прибульцями. З’ясуємо, який екскаватор в світі визнаний найбільшим.

Найбільші крокуючі екскаватори

Серед величезних екскаваторів найбільшим є Big Muskie, більше поки створити не вдавалося. Його спроектували в 1969-му році. У той час він обійшовся в двадцять п’ять мільйонів доларів, що було просто величезною сумою. Гігант будувався майже два роки.

Big Muskie найбільший в світі крокуючий екскаватор

Він працював до 1999-го року цілодобово протягом тридцяти років. Щоб забезпечувати механізми та електродвигуни енергією використовували кабель, напруга в якому було більш ніж тринадцять тисяч вольт.

Big Muskie по споживанню енергії можна порівняти з невеликим містечком з тридцяти тисяч будинків. Ківш екскаватора настільки великий, що в ньому легко помістилося б два автобуси. Для управління цією машиною потрібен екіпаж з п’яти чоловік.

У самого великого екскаватора величезний ківш

У Росії виробництвом екскаваторів крокуючого типу займаються Уралмаш і НКМЗ. Саме Уралмаш свого часу випустив найбільший в СРСР крокуючий екскаватор ЕШ 100100. Його річна продуктивність дорівнює сімнадцяти мільйонам кубометрів ґрунту. Обсяг ковша становить сто кубометрів.

Найбільші кар’єрні екскаватори

З кар’єрних екскаваторів найбільший — Bagger 293. Це назву можна бачити в Книзі Рекордів Гіннеса. Він значиться там, як найбільший у світі механізм. Вага цього екскаватора більше чотирнадцяти тисяч тонн при довжині двісті двадцять сім метрів.

Bagger 293 найбільший кар'єрний екскаватор

Цього монстра створили спеціально для риття кар’єрів. Йому треба менше доби для того, щоб вирити яму завширшки з футбольне поле і глибиною десять метрів. Bagger 293 може працювати без зупинок, цілодобово. Для роботи на ньому одна бригада змінює іншу. Кожна бригада складається з п’яти чоловік.

Величезний екскаватор Bagger 293 пересувається на гігантських гусеницях

Є найбільший кар’єрний екскаватор і в Росії. Таким є Р&Н4100ХРС. Він належить «метінвест холдинг». Обсяг ковша – п’ятдесят сім кубічних метрів. За рік їм переміщається більш двохсот тисяч тонн гірських порід. Для забезпечення вивозу гірських порід, переробляються Р&Н4100ХРС, потрібно шість «Белаз», вантажопідйомність яких триста двадцять тонн кожен. Робітники дали цьому гіганту ім’я «Тхір». Машина коштує понад півмільярда рублів і здатна окупитися за п’ять років. Вона розрахована на десять років постійної експлуатації.

Найбільший гідравлічний екскаватор

З гідравлічних екскаваторів найбільшим визнаний RH 400. Він був спроектований, а потім і зібраний німецькою компанією O&K. При вазі тисяча тонн він володіє потужністю 3.3 мегават. Його ковш здатний витримати близько ста тонн і вмістити півсотні кубічних метрів ґрунту. Сам екскаватор важить дев’ятсот вісімдесят тонн. Незважаючи на вартість в чотирнадцять мільйонів доларів, RH 400 окупається досить швидко.

Найбільший гідравлічний екскаватор RH 400 створили в Німеччині

Ця машина може працювати навіть в екстремальних умовах. Так, вона має систему підігріву машинного масла, завдяки чому завжди готова до праці.

Найбільший екскаватор в світі

Компанія Krupp побудувала екскаватор Bagger 288, який безперечно є найбільшим у світі. Ковші цього екскаватора кріпляться на обертовому колесі, що забезпечує безперервне риття.

Кабіна найбільшого в світі екскаватора

Будівництво гіганта завершилася в 1978-му році. Замовником цього роторного екскаватора виступила Rheinbraun. Компанії, що займається видобутком корисних копалин, знадобився екскаватор, здатний добувати їх з глибин, які недоступні іншій техніці. Є варіант видобутку копалин за допомогою бульдозерів, але з їх можливостями до потрібного місця вони будуть просуватися місяцями. Екскаватор Bagger 288 може зробити ту ж роботу всього за два дні. В результаті для Rheinbraun він виявився більш ніж вигідний. Вартість величезної машини близько ста мільйонів доларів.

Найбільший у світі екскаватор Bagger 288 коштує $100 млн

При роботі роторного екскаватора порода з ковшів викидається безпосередньо на рухомі конвеєри. З конвеєрів порода звалюється поруч з місцем риття або завантажується у вагони. Якщо вивозити КАМАЗами здобуту екскаватором за день породу, потрібно три тисячі вісімсот двадцять два КАМАЗа. Всього у машини вісімнадцять ковшів об’ємом 6,6 кубічних метрів. Ковші настільки великі, що чоловік зростанням метр вісімдесят сантиметрів вільно стає в ньому на повний зріст. В годину екскаватор здатний переробити майже десять тисяч кубометрів породи.

Bagger 288 не тільки величезний, але і красивий екскаватор

Треба зазначити, що техніки, схожою на цей екскаватор у світі чимало, але жодна машина не може зрівнятися з Bagger 288. Довжина гігантського екскаватора двісті сорок метрів, ширина сорок шість метрів, а висота становить дев’яносто чотири метри. Вага Bagger 288 – тринадцять з половиною тисяч тонн. Його обслуговує екіпаж з чотирьох осіб.

Рухається гігант на дванадцяти гусеницях зі швидкістю всього шістсот метрів на годину. Кожна з гусениць трохи менше чотирьох метрів у ширину. Незважаючи на величезну вагу, тиск цієї машини на ґрунт мінімальне. Роботу забезпечують шістнадцять двигунів.

За даними bestfacts.com.ua крім екскаваторів, існують і інші величезні машини. Наприклад, самоскид Caterpillar 797B важить 280 тонн.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: