Майже в кожній країні є будинки-рекордсмени – це найбільші житлові будинки, будинки-замки величезній площі і приватні будинки. Найбільші міста світу можуть похвалитися неймовірною висоти хмарочосами.

Де і коли будувалися перші хмарочоси?

Високі будинки з неймовірною інтенсивністю почали з’являтися в Америці в кінці 19-го століття, що було пов’язано з прагненням використовувати по максимуму дорожчає міську землю. Так як з цегли можна побудувати будинок, висота якого не перевищує тридцяти трьох метрів, висота будівель, що будуються в той час мала суворі обмеження.

Вільям Ле Барон Дженні творець перших хмарочосів

Тільки в 1880-му році в США архітектором на ім’я Вільям Ле Барон Дженні була запропонована абсолютно нова технологія будівництва. В основі будівлі був несучий каркас із сталі, який і ніс основний вага будови. Завдяки цій технології, з’явилася можливість будувати висотні будинки, які стали називати хмарочосами.

У 1885-му році в місті Чикаго був побудований перший десятиповерховий будинок заввишки сорок два метри за запропонованою Дженні технології, він і став першим хмарочосом. Будинок належав страхової компанії. Перший в світі хмарочос отримав назву «The Home Insurance Building». Через шість років десятиповерхова висотка обзавелася ще двома поверхами, завдяки чому досягла висоти п’ятдесят п’ять метрів. Перший в світі хмарочос проіснував до 1931-го року.

Будівництво першого висотного будинку в Чикаго

Незважаючи на те, що перший хмарочос побудували за технологією Вільяма Дженні, так званим «батьком хмарочосів» вважають іншої людини. Мова про Джеймса Богардасе, яким при будівництві ще в 1848-му році були застосовані чавунні і залізні колони і балки. Богардас побудував у Нью-Йорку п’ятиповерхова будівля Каст Айрон. Тим не менш, хмарочосом воно не вважалося.

Найбільший будинок-замок

Як відомо, у сім’ї Єлизавети II кілька знаменитих маєтків, серед них і палац Холіруд, і Віндзорський замок, і Букенгемського палацу. Найбільшим будинком-замком є що знаходиться в Беркширі Віндзорський замок, яким сьогоднішня королева Англії володіє вже більше шістдесяти років.

Віндзорський - найбільший житловий замок

Площа замку – близько сорока шести тисяч квадратних метрів. Він зазнав за свою історію безліч змін і ремонтів, сьогодні в ньому близько тисячі кімнат. Будучи побудованим Вільгельмом Завойовником в одинадцятому столітті, цей замок займав оборонні позиції. Він розташований в місці, яке майже ніколи не знаходилося під загрозою завойовників. Після того, як Єлизавета II вступила на престол, Віндзорський замок став головним царським домом

Найбільший у світі приватний будинок

У світі безліч великих будинків, але великих приватних будинків набагато менше. Найбільший з них – «Антілія». Його будівництво було розпочато в 2002-му році в Мумбаї для індійського мільярдера і його родини і сьогодні вже закінчено.

Антілія - найбільший приватний житловий будинок знаходиться в Мумбаї

Висота будинку – двадцять сім поверхів, відповідних шістдесяти стандартним поверхах. «Антілія» здатна витримати 8-ми бальний землетрус. У найбільшому приватному будинку дев’ять ліфтів. На шести поверхах розташована парковка, де знаходиться колекція автомобілів власника, а сьомий поверх відведений під приватний автосервіс. Ще один поверх – це невеликий театр. Далі йдуть поверхи з бальними залами, басейнами, садами. Сім’я мільйонера займає чотири поверхи, а три поверхи – шістсот чоловік обслуговуючого персоналу. Головний концепт проекту – змішання архітектурних елементів і стилів, які будучи послідовно з’єднаними, жодного разу не повторюються. Немає повторень та в матеріалах обробки.

Висота лазні Антілія - 27 поверхів

Найбільший у світі приватний будинок є одночасно і найдорожчим в світі приватним будовою. Його оціночна вартість разом із землею, на якій він побудований, оцінюється приблизно в два мільярди доларів. Це зовсім не дивно, якщо взяти до уваги, що є власником Мукеш Амбані, чиє ім’я посідає п’яту позицію за розміром капіталу у світі.

Найбільший житловий будинок у світі

Серед усіх побудованих на планеті житлових будинків найбільшим визнаний будинок у Волгограді. Його довжина становить один кілометр сто сорок метрів. Ця дев’ятиповерхівка була побудована в другій половині сімдесятих роках минулого століття. Побачити цей найдовший житловий будинок повністю можна лише з висоти пташиного польоту. За формою він нагадує велику букву «е».

Найдовший будинок у Волгограді на карті

У волгоградському будинку-рекордсмене одна тисяча чотириста квартир і безліч адміністративних приміщень. Мешканці міста називають його «кишкою» і пишаються такою пам’яткою. У Волгограді знаходиться і найвищий пам’ятник Леніну — 57 метрів. На сайті bestfacts.com.ua є стаття про найвищих пам’ятках у світі.

Найдовший житловий будинок у світі знаходиться в українському місті Луцьк

Ще один претендент на звання найбільшого житлового будинку в світі знаходиться в місті Луцьк. За формою він нагадує «соти» і розташований на двох вулицях – вулиці Молоді та проспекті Соборності. Городяни називають його «Великою китайською стіною». Його довжина – один кілометр сімсот п’ятдесят метрів, якщо ж рахувати з усіма «відростками», довжина складе два кілометри сімсот сімдесят п’ять метрів. Будинок почали будувати в 1969-му році і закінчили будівництво тільки в 1980-му. Довга будівля об’єднало в собі сорок будинків різної поверховості, де сто двадцять під’їздів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: