Серед наявних бібліотек можна виділити ті, що найбільш відомі у всьому світі, а так само з’ясувати які з них найбільш неординарні і красиві. Є найбільша бібліотека і серед електронних.

Найбільша електронна бібліотека

Все частіше ми чуємо про електронних бібліотеках. Вони міцно увійшли в наше життя, і це зрозуміло, адже такі бібліотеки неймовірно зручні. Завдяки пошуковим системам можна прочитати практично будь-який твір просто з екрану. Поширення електронних технологій безпосередньо вплинуло на доступність електронних бібліотек. Вони допомагають зберегти нашу культурну і наукову спадщину. Крім того, значно полегшують навчання, допомагають у роботі.

Google Books найбільша бібліотека електронних книг

The Google Books – заслужено визнана найбільшою електронною бібліотекою. Вона створена як проект Google. Оцифрування піддалося більше ста тридцяти мільйонів книг, причому всі вони переведені на чотириста вісімдесят мов. Ці цифри говорять про те, що двадцять відсотків усіх наявних у світі книг вже оцифровано, і всі вони є в цій електронній бібліотеці.

Намір Google – продовжити роботу з оцифрування, поки всі книги на світі не будуть мати електронного варіанту. В Америці і Європі переведення в електронний формат здійснюється без отримання дозволу у авторів, так реалізовується право кожного на отримання інформації.

Найвідоміші бібліотеки

Притому що електронні бібліотеки вельми популярні, старі, звичайні бібліотеки не здають позицій. В них досі є потреба. Однією з найбільш відомих і великих визнана Російська національна бібліотека. Вона знаходиться в Санкт-Петербурзі і була в числі перших, що з’явилися публічних бібліотек в Європі. Серед перебувають там книжок – чимало видань на іноземних мовах. У бібліотеці зберігається понад тридцять три мільйони книг. Щороку її відвідують не менше ніж півтора мільйона людей.

Російська національна бібліотека в Санкт-Петербурзі

Бібліотека Російської Академії наук – ще одна з найвідоміших бібліотек. При її організації в часи правління Петра I в ній було всього дві тисячі одиниць видань на різних мовах. Сьогодні це сховище універсального профілю, де понад двадцять з половиною мільйонів примірників книг.

Відома всім Бібліотека Конгресу США з’явилася в 1800-му році в американській столиці. Через чотирнадцять років вона згоріла разом з книгами. В 1865-му році бібліотека вже була четвертою в Америці, а від більшості відомих бібліотек світу вона значно відставала. Зараз Бібліотека Конгресу знаходиться в трьох будівлях, які з’єднані між собою підземними ходами, в ній сто сорок чотири мільйони одиниць зберігання. Колекція бібліотеки – це більше тридцяти двох мільйонів книг.

Бібліотека конгресу - найбільша в США

Не можна не згадати про Бібліотеці Британського музею, адже саме вона завжди була в числі найвідоміших бібліотеках у світі. На її основі з’явилася Національна бібліотека шляхом злиття декількох немаленьких британських бібліотек. Це відбулося в 1973-го. Британська Національна бібліотека – більше ста п’ятдесяти мільйонів одиниць зберігання. Обсяг щорічного поповнення становить близько трьох мільйонів видань.

Бібліотека Британського музею має багаті традиції

Бібліотека Гарвардського Університету – складається більш ніж зі ста бібліотек коледжів, шкіл, музеїв і так далі, визнана найбільшою академічною бібліотекою. Серед загальновідомих і Німецька національна економічна бібліотека, Національна бібліотека Китаю, зберігає більше двадцяти шести мільйонів книг. Серед них трапляються дуже рідкісні екземпляри, атласи, рукописи. Є там і стародавні написи на черепашачих панцирах і написи на кістках тварин.

Бібліотека Гарвардського Університету одна з найбільших в світі

Є бібліотеки зовсім невеликі за розміром, проте відомі. Такими є Центральна Бібліотека Брістоля, красива Громадська Бібліотека Стокгольму, не можна не назвати Королівську Бібліотеку Копенгагена і, звичайно ж, Бібліотеку Пакхема.

Найкрасивіші бібліотеки

Є абсолютно особливі бібліотеки. Вони по праву носять звання пам’яток міст, є творами мистецтва. Туди хочеться ходити не тільки для читання, але й заради того, щоб помилуватися на них.

Бібліотека Трініті-коледжу дивує своєю красою

Такою є Бібліотека Трініті-коледжу (Університет Дубліна). Виділяється красою найдавніша в Швейцарії бібліотека і найважливіша серед існуючих монастирських бібліотек світу — це Бібліотека монастиря святого Галла. Незвичайною конструкцією будівлі разюче відрізняється Бібліотека Гейзеля.

Самим примітним будівлею міста Стокгольм вважається кругла будівля громадської бібліотеки. Його будівництво було закінчено в 1928-му році. Саме там вперше в Швеції взяли відкриті полиці.

Будівля унікальної бібліотеки в Олександрії

Дивовижною і одночасно красивою є бібліотека в Александрії, яку збудували на тому місці, де колись знаходилася загибла в стародавні століття Олександрійська бібліотека.

Найбільша бібліотека книг в світі

Сьогодні найбільшою у світі бібліотекою вважають Бібліотеку Конгресу. Будучи заснованою у Вашингтоні в далекому 1800-му році з фондом всього сімсот сорок книг, сьогодні вона стала місцем, де знаходиться найбільша кількість одиниць примірників, а саме – більш ніж сто сорок чотири мільйони.

Бібліотека Конгресу найбільша у світі

У бібліотеці зберігається найбільша за кордоном зібрання книг російською мовою. Щорічне поповнення фонду Бібліотеки Конгресу одно кільком мільйонам одиниць.

До речі, саме в бібліотеках зберігаються найдорожчі книги. За відомостями , ціна деяких видань може доходити до 22,6 мільйонів доларів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: