ПП на залізницях призводять до людських жертв і серйозних руйнувань. Іноді через безглузду випадковість гинуть сотні людей. Як це відбувається? Спробуємо розібратися.

Страшні залізничні катастрофи в СРСР

Залізничні перевезення як пасажирські, так і вантажні, були широко поширені в СРСР. Відомо про декілька найбільш великих залізничних катастрофах, що відбулися на території Радянського Союзу.

Катастрофа під Уфою

Найбільшою з усіх залізничних катастроф вважається катастрофа під Уфою, що сталася влітку 1989 року. Вибух прогримів в той час, коли проходили два зустрічні пасажирських потяги.

Аварія поїзда під Уфою довго намагалися приховати

Причиною стало хмара, що з’явився після аварії на розташованому поблизу трубопроводі «Сибір-Урал-Поволжя». Жертвами вибуху стали п’ятсот сімдесят п’ять чоловік, приблизно стільки ж було поранено.

Вибух в Арзамасі

Влітку 1988 року в місті Арзамас стався вибух на залізничному переїзді. Вибухнули вагони з гексогеном. В результаті без даху над головою залишилися понад вісімсот чоловік, сто п’ятдесят один будинок був повністю знищений. Півтори тисячі людей постраждали, вибух забрав життя дев’яносто одну людину.

На місці вибуху поїзда в Арзамасі встановлено меморіал

Катастрофа на станції Каменська

Однією з найстрашніших катастроф в СРСР вважається аварія, що сталася на станції Каменська. Через поломку гальм вантажний потяг в’їхав на станцію зі швидкістю сто кілометрів на годину і зіткнувся з хвостом стоїть там пасажирського поїзда. Була ніч, пасажири спали. Загинули сто шість чоловік, постраждали – сто чотирнадцять. Трагедія трапилася у тисяча дев’ятсот вісімдесят сьомому році.

Найбільші аварії на залізницях у світі

Аварії на залізницях періодично відбуваються у всіх країнах світу, однак, не всі вони масштабні і руйнівні. Далі наведемо приклади найбільш великих аварій.

Версальська залізнична катастрофа (Франція)

Одна з перших масштабних катастроф на залізниці сталася у тисяча вісімсот сорок другому році. Поїзд, який йшов за маршрутом Версаль-Париж, був переповнений пасажирами, які поверталися з масових гулянь. Він зійшов з рейок, в результаті чого загинули більше п’ятдесяти чоловік.

Катастрофа під Версалем стала однією з перших в історії

Аварії в штаті Біхар (Індія)

Одна з найбільш жахливих катастроф на залізниці сталася у тисяча дев’ятсот вісімдесят першому році в Індії. Поїзд, що перевозив близько тисячі пасажирів із-за сильного вітру і спроби пригальмувати перед вийшли на залізничні колії тварин, перекинувся. Загиблими виявилися більше п’ятисот чоловік.

Крах поїздів в Індії завжди несуть за собою масу жертв

Аварія біля станції Стеблова (Чехословаччина)

Найбільшою катастрофою Чехословаччини, що сталася на залізниці, є катастрофа поруч зі станцією Стеблова у тисяча дев’ятсот шістдесятому році. Два потяги врізалися «лоб в лоб» на швидкості. Це сталося з вини бригади потягу одного з потягів, який проїхав на заборонний сигнал семафора. Загинули сто вісімнадцять чоловік. Приблизно стільки ж було поранено.

Серйозні ПП на залізницях у сучасній Росії

У сучасній Росії, на жаль, так само відбуваються залізничні катастрофи. Ось деякі з них.

Аварії в Подсосенке

У тисяча дев’ятсот дев’яносто другому році потяг, який прямував з Риги до Москви, на переїзді Подсосенка зіткнувся з вантажним складом. Почалася пожежа, яка перекинулася на пасажирські вагони. Загинуло сорок людей, постраждали – двадцять два.

Аварія «Невського експреса»

У дві тисячі дев’ятому році з причини теракту сталася аварія потягу «Невський експрес». Пораненими виявилися дев’яносто вісім осіб, загиблими – вісімнадцять. Серед загиблих було кілька державних чиновників і відомих бізнесменів.

На місці аварії Невського експресу

Зіткнення в Челябінській області під Ашой

У дві тисячі одинадцятому році з-за несправності гальмівної системи зіткнулися два вантажних складу з вугіллям. В результаті – сімдесят вагонів зійшли з рейок, дві людини загинули.

Сама страшна залізнична катастрофа в історії

Найбільш смертоносною і наймасштабнішою за всю історію залізниць є катастрофа, що сталася в Шрі-Ланці, недалеко від села Пералия. Після того, як в Індійському океані стався сильний землетрус, на прибережну частину Шрі-Ланки обрушилося цунамі. У води океану виявився змитий пасажирський потяг, що проходив під час цунамі уздовж берегової лінії.

Найстрашніша аварія поїзда на Шрі-Ланці загинуло більше двох тисяч життів

За різними даними катастрофа забрала від однієї тисячі семисот до двох тисяч людських життів. Це сталося в грудні дві тисячі четвертого року.

Сучасні поїзди створюються з дотриманням всіх стандартів безпеки та із застосуванням високих технологій. Виходить так, що поїзди пересуваються по землі швидше, ніж літаки. На сайті є докладна стаття про самих швидких поїздах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: