Океанологи з університету дослідження Середземного моря, який знаходиться в Іспанії, зробили надзвичайне відкриття. На дні моря, близько Балеарських островів було знайдено найбільше рослина в світі. Його довжина склала більше восьми кілометрів. На таку величезну відстань розтягнулися стебла рослини, яке назвали «Посідоній океанічна». Воно являє собою квіткова рослина з сімейства Посідоній і Посидониевых. Це єдиний в сімействі рід відразу з трьома видами.

Плантація на дні моря

Зазвичай, Посідоній виростають величезними колоніями і утворюють з іншими морськими травами своєрідні донні луки. Вони можуть перебувати в морських затоках або бухтах на глибині 30-50 метрів.

Рослини повністю занурені у воду. У них досить міцні і товсті моноподиальные кореневища, від їх вузлів відходять короткі пагони прямостоячі і придаткові корені. У колоніях Посідоній океанської присутні вегетативні пагони двох типів: по периферії сланкі, а ось по центру прямостоячі. І все утворюють у вузлах додаткові корені, а самі перетворюються в нові кореневища. Пагони обох видів сприяють тому, що вегетативне розмноження відбуватися досить швидкоплинний, тому рослиною захоплюються нові ділянки дна.

Найбільше підводне рослина

Варто відзначити, що Посідоній чи не найдавніше рослина нашої планети, до того ж це найважливіша частина екосистеми. Погана екологія позначається на кількості рослин, тому воно почало поступово скорочуватися. Але вчені сподіваються, що їх відкриття допоможе привернути увагу оточуючих до екологічних проблем, щоб хоча б трохи змінити ситуацію.

Рекордсмен на суші

А ось найбільше рослина на суші – лиановидная пальма під назвою ротанг (Calamus). Довжина його, за різними даними, може становити від 150-ти до 300 метрів. Ну а рекордсменом вважають лианоподобную пальму, яку можна зустріти тільки в гірській частині Індії. Вона виростає аж до 350 метрів і більше. І це притому, що в діаметрі стовбур пальми не буває більше декількох сантиметрів, приблизно сім. Ротангові стебла повзуть від однієї рослини до іншої і утримуються на них завдяки так званим, рослинам-підпорок за допомогою витривалих шипів на середніх жилках величезних листя.

Найбільше рослина на суші

Примітно, що ця рослина дуже рівне. На відрізку в чотири метри стовбур може бути одного діаметра. І бічних сучків і гілок на цій рослині не зустріти. Є тільки листя, які йдуть з нирок на стовбурі. Ротанг вкрай легко і невимушено чіпляється і переходить з дерева на дерево. Використовує для цього листові жилки, на кінцях яких вістрям назад розташовуються шипи.

Вчені відзначають, що назва «ротанг» застосовується до найменування самого роду Calamus. І якщо більш широко розшифрувати цей термін, то вийде збірна назва ліан сімейства пальмових з роду Calameae, яке, в свою чергу, відносяться до роду Calospatha. Деревина рослини складається з трьох шарів, а так само з дуже міцної кори, твердої центральної частини, м’якого і пористого середнього шару. До того ж деревина має ледь пористу будову і тому легко гнеться і піддається обробці. Все тому, що сама ліана росте в дуже вологому кліматі.

Поширений ротанг в лісах Малайзії, Південно-Східної частини Азії та Індонезії. Ліана не бере участь в процесах, які відбуваються в природі, саме тому вирубка пальми ніяк не впливає на екологію планети. Тим часом, ротанг застосовують для виготовлення різної меблів, традиційної для Філіппін, Малайзії та Індонезії. Меблі виходить екологічно чистого, комфортного і дуже красивою.

Рівняння нагору

А ось яке дерево є самим великим у світі, однозначно сказати дуже складно. І справа тут у тому, що австралійські евкаліпти, які виростають до 150-ти метрів, вже загинули. Таким чином, вибивається в лідери американська секвоя, що має у висоту до 150 метрів.

Каліфорнійська секвоя

У сполучених штатах Америки зареєстровано більше 130-ти дерев, які мають висоту 106 і більше метрів. До речі, в Книзі рекордів Гіннеса ще до недавнього часу значився Гігант Стратосферу – це каліфорнійська секвоя, яка в парку Редвуд зросла до 112,7 метрів. Її помітили в 2000 році, а записали у Книгу тільки в 2004 році. Між тим, секвої здатні тягнутися вгору приблизно на чверть метра за рік, тому в паці Редвуд постійно виявляють дерева все більшої висоти. Так, у 2006 році виміряли дерева Гіперіон – воно виросло до 115,25 метрів, Геліос – до 114,6 метрів і Ікар – до 113 метрів. Вчені встановили, що середній вік цих дерев – близько 1600 років.

На думку вчених з Університету Північної Арізони, які заміряли швидкість руху рідин в дереві і оцінювали його здатності до фотосинтезу. У результаті вийшло, що секвойя повинні вирости як мінімум до 130-ти метрів. І тут парадокс в тому, що під час росту, верхнім листю дістається менше вологи, тому її потрібно доставляти на величезну висоту. Тому на певному етапі дерево не зможе витримати на собі життя верхній крони.

А ось дерева більшого розміру, про яких відомо із записів, але більше не існують – це не секвої з Австралії, а евкаліпти. Дерево заввишки 150 метрів було знайдено в 1872 році, в 1885 році був замерен 143-метровий примірник. За півтора сторіччя найвищі дерева на планеті подрібнювали. Навіть сучасний Австралійський евкаліпт висотою близько 79 метрів знищений вогнем, тому на перше місце вийшли якраз секвої з Америки. Можна стверджувати, що в найближчому майбутньому найбільше дерево буде 130-метрова каліфорнійська секвоя з парку Редвуд.

Гігантські листя

А от найбільші листя у Вікторії амазонської. Вона з родини Кувшинковых. Два види Вікторії ростуть на Ямайці і в Південній Америці. Рослина віддає перевагу рости у водоймах з невеликою глибиною.