Все метро різні. Є найглибше, найдовше і саме завантажене метро в світі. Існують такі рекорди, як найдовший перегін метро і найдовша гілка метрополітену.

Найглибше метро у світі

Серед всіх міст, у яких є метро, саме Пітерське є найглибшим. Такий висновок зроблено за середньою глибиною залягання. Всього в цьому метро шістдесят дві станції, і п’ятдесят шість з них знаходяться глибше позначки в п’ятдесят метрів.

Найглибше російське метро в Санкт-Петербурзі

Відомо, що найглибші станції досягають глибини сімдесят-вісімдесят метрів. А найбільша глибина, на яку опустилася одна із станцій – сто два метри. Її назва – «Адміралтейська». Таким чином, саме вона є найглибшою в Росії. Вона ж є «рекордсменом» по тривалості будови, з-за чого під час будівництва отримала назву станції-примари.

Адміралтейська - найглибша станція метро в Росії

Метрополітен в Санкт-Петербурзі став другим, побудованим в Росії, звичайно ж, після метро в Москві. Це відбулося в 1955 році. Сьогодні пітерське метро залишається недостатньо розвинутим: як і раніше є великі райони міста, які досі не охоплені мережею метрополітену. Існує план, згідно з яким до 2020 року метро міста повинно стати на сорок одну станцію більше.

Найдовше метро

Є в світі і найдовше метро. Таким є метрополітен Нью-Йорка загальною довжиною шляхів тисяча триста п’ятдесят п’ять кілометрів. А загальна кількість станцій – чотириста шістдесят вісім.

У Нью-Йорку найдовша мережа гілок метро

В цьому метро незвично те, що майже сорок відсотків маршрутів прокладено поверхово, тобто по землі. Вони побудовані так, що є повністю ізольованими від решти руху громадського транспорту. Це стає можливим за ступеневої будови залізничних колій.

Пасажирами цього метро-чемпіона можуть стати більш п’яти мільйонів чоловік щодня. За пасажиропотоком метро Нью-Йорка знаходиться в п’ятірці лідерів. Працює він цілодобово.

Велике Нью-Йоркське метро працює цілодобово

Саме завантажене метро

Токійське метро теж змогла зайняти перше місце. Воно виявилося найбільш завантаженим. Відомо, що за рік його послугами користуються понад трьох мільярдів чоловік. Це метро дуже велика, і в схемі складно розібратися, та як вона здається досить заплутаною. Всього на схемі тринадцять ліній, що складаються в цілому з двохсот дев’яноста станцій. Даний вид міського транспорту вже давно став одним з найпопулярніших. Ним користуються багато. Це стосується навіть чиновників і багатих людей. Щоб уникнути автомобільних пробок, вони спускаються в метро.

Токійське метро саме завантажене в світі

Відомо, що японський народ надзвичайно дисциплінований, тому в той час, коли всі їдуть на роботу і в той час, коли вони повертаються додому – метро перевантажено, і проблемою стає навіть саме потрапляння в вагон. Щоб пасажирам було легше втиснутися в під’їхав складу, на пероні чергові міцної статури в уніформі допомагають їм утрамбовываться. Це якраз і входить в їх обов’язки. Така «послуга» прославила Токійське метро.

Дивно, що в цьому метро є спеціальний жіночий вагон. Він завжди останній у кожному складі. У години пік там немає тисняви.

Жіночий вагон в метро в Токіо

Будівництво метрополітену розпочалося влітку 1920-го року, а в 1925-му пасажири змогли користуватися його послугами.

Найдовша гілка метро

Гілки метро бувають короткі, а бувають надзвичайно довгі. Найдовшою вважається нещодавно здана в експлуатацію гілка Пекінського метро – це кільцева лінія №10. Її пробна експлуатація почалася на початку травня 2013-го року.

Довжина цієї нової лінії – п’ятдесят сім кілометрів. Таким чином, вона виявилася найдовшою в світі. У цієї гілки сорок п’ять станцій, обхід займає сто чотири хвилини.

Помаранчева гілка метро до Пекіна найдовша в світі

Найдовший перегін метро

Є такий рекорд серед метро, як перше місце по довжині перегону. «Рекордсменом» визнаний перегін у метрополітені міста Сан-Франциско. Його довжина становить близько дев’яти кілометрів. Відомо, що під час руху по цьому перегону пасажири проїжджають в тунелі метро під затокою. Довжина самого тунелю – майже шість кілометрів. Додавши до цього відстані підходи від сусідніх станцій, отримаємо ті самі дев’ять кілометрів перегону.

Найбільше метро у світі

Найбільші метро, звичайно ж, знаходяться в мегаполісах. Складно уявити, як без метрополітену міста справлялися б з пасажиропотоком. Найбільшим метро вважається метро Лондона, воно ж є і найстарішим метро.

Метро в Лондоні не тільки саме старе, але і найбільше в світі

Загальна протяжність шляхів – чотириста десять кілометрів. Кількість станцій – двісті шістдесят вісім. Вони розташовані на одинадцяти лініях. Близько п’ятдесяти п’яти відсотків шляхів проходять по поверхні. Метро британської столиці за день перевозить не менше трьох мільйонів чоловік. Користуватися послугами метрополітену можна практично цілодобово, за винятком часу з половини другого ночі до половини на п’яту ранку.

Англійці називають своє метро «Підземка» або «Труба». У метро Лондона зняли більше ста фільмів, за що його називають кінематографічним.

У Великобританії є не тільки найбільше метро в світі, але і величезний аеропорт. За відомостями bestfacts.com.ua, аеропорт Хітроу співпрацює зі 100 авіакомпаніями. Раніше там було 6 злітно-посадкові смуги. Тепер використовується лише 2. Детальніше про найбільших аеропортах можна дізнатися в докладній статті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: