Якщо Вас попросять відповісти на питання «Яка найбільша риба у світі»? Що Ви відповісте? Швидше за все «Кит». І будете не праві. Адже це не риби, а ссавці. Так який же правильний відповідь на це питання?

Це китова акула. Вперше цю рибину описали в 1828 році. Вид насправді є найбільшим на всій планеті. В середньому така громила досягає 10 метрів у довжину, іноді і того більше. Але в природі можна зустріти екземпляри і побільше, до 20 метрів.

Верхи на акулі

Втім, хоч і зветься вона акулою, боятись її не варто. Вид вживає лише планктон, а це дрібні рибки, кальмари і ракоподібні. Жах наганяє той факт, що китова акула майже завжди плаває з відкритою пащею, туди і потрапляє випадковим чином вся здобич. Правда вона отцеживается з допомогою спеціального цедильного апарату. До речі, він є тільки у китових і большеротых і гігантських акул.

У водних просторах пересувається рибина не поспішаючи і вальяжно. Рідко китова акула розвиває швидкість більше п’яти кілометрів на годину. Славиться вона і своїм апатичним і млявим характером. Тому то і для людей ніякої небезпеки не представляє. Деякі нирці часто доторкаються до неї руками, а найсміливіші катаються на її спині.

Зустрічається така безпечна акула в основному в тропічних широтах Світового океану. І зустріти один примірник практично неможливо. Рибини живуть зграйками, деякі навіть розповідають про те, що спостерігали цілі групи в кілька сотень. Китові акули плавають у пошуках планктону, тому досить далеко можуть мігрувати. Варто відзначити, що зараз гігантська рибина мало вивчена, але науковці та дослідники використовують всі можливості, щоб дізнатися як можна більше про це вигляді. Зараз навіть почали залучати до досліджень супутники. Достеменно невідомо і скільки років живе така акула, вчені припускають, що років до 60-ти, зрілий вік у них досягається приблизно в 30 років.

Знайомство з акулою

Китова акула, на жаль, вважається рідкісним і майже вимираючим видом. Окреме спасибі за це варто сказати браконьєрам, рибалкам Південної та Південно-Східної Азії. Тут м’ясо китової акули вживається в їжу. І, незважаючи на те, що вилов виду знаходиться під суворою забороною, браконьєри не звертають на це увагу. Між тим, природне відтворення акул йде повільно, це пов’язано з особливістю їх будови. Загальну чисельність риб цього виду на планеті вчені підрахувати не можуть. Китова акула занесена до Червоної книги світу.

Місяць у воді

Найбільшою кісткової рибою в світі вважається риба-місяць. Її назва говорить саме за себе. Форма тіла рибини схожа на коло, тому й назвали її відповідним чином. В середньому такий житель водних глибин виростає до трьох метрів при вазі в півтори тонни. І якщо вірити знаменитій Книзі рекордів Гіннеса, то у 1908 році біля берегів Австралії рибалки зловили екземпляр вагою 2235 кілограмів і довжиною 4 метри 26 сантиметрів.

У риби-місяця дуже незвичайне тулуб. Воно вражає тим, що одночасно короткий і високий. Морський мешканець тому має досить дивний вигляд. Спинний, хвостовий і задньопрохідний плавці між собою з’єднані. А що стосується шкіри, то у рибини вона досить товста, її важко проткнути. Моряки зі стажем кажуть, що навіть гарпун, випущений в рибину, найчастіше відскакує, а не проколює шкіру. Саме тому рибою-місяцем так рідко цікавляться «сусіди»-хижаки, такі риби, як акула або косатка.

Кругла дура

Морська істота таке ж повільне, як і китова акула. Незвичайна форма не дозволяє їй утримувати вертикальне положення під водою. Тому риба-місяць найчастіше лежить на боці, як, приміром, камбала.

Риба-місяць

Забавно, але рибину, схоже, взагалі не цікавить те, що відбувається навколо. Якщо навіть істота витягнути на палубу корабля, то вона не буде чинити опір і навіть не спробує стрибнути назад у воду. Вчені вважають, що причиною такої поведінки служить маленький мозок, вага якого всього 4 грами. Саме тому рибу деколи називають «круглої дурепою».

Зустрічається риба-місяць у водах Тихого, Атлантичного та Індійського океанів. Буває, її бачать біля берегів Ісландії, Англії, Норвегії або в Японському морі. Ця риба досить плідна, за раз вона може відкласти до трьохсот мільйонів ікринок. Правда, виживає з цієї темряви лише невелика частина. До речі, риба-місяць у їжі обмежується планктоном, личинками медуз, гребневиком і вугром.

Рибина-ниточка

Втім, є й інші риби-велетні. Приміром, мешканець Каспійського моря білуга, вона заходить в прісні води річок на нерест. Істота може виростати до 9-ти метрів у довжину при вазі в півтори тонни. А ось найбільша з прісноводних риб – це арапаима. Вона мешкає в Амазонці. Рыбинка при довжині тіла 4,5 метра важить до 4 центнерів.

Не потрібно обходити увагу і саму маленьку рибку. Одночасно вона і саме маленьке хребетна тварина на планеті. Бичок пандака ось її назва. Живе таке водне диво в озерах на Філіппінах. Крихітне створення має довжину тільця всього один сантиметр.

Дайвінг-зйомка Ще один дивовижний рекордсмен серед хребетних тварин. Це риба-нитка, в неї дивне співвідношення ширини і довжини тіла. «Черв’ячок» виростає до півтора метрів, і це при товщині всього два сантиметри. Виходить, що довжина тіла риби-нитки перевищує в 75 разів ширину.

І на закінчення варто ще раз згадати про китів. Не всі їх представники відрізняються значними габаритами. Приміром, рябий дельфін або дельфін Коммерсона зовсім невеликий. Він лише 120-150 сантиметрів в довжину і в ньому 20-30 кілограмів ваги. Мешкає така живність на півдні Атлантичного океану. А ось найбільший дельфін-косатка своїми розмірами не вражає. Він виростає до 8-9 метрів.

Про китів До речі, дельфіни і кити – теж своєрідний рекорд. Це єдині ссавці, які не виходять на сушу ніколи. Тюлені, моржі та ряд інших ластоногих хоча б на деякий час, але на берег вибираються. Це трапляється тоді, коли доводиться час зайнятися продовженням роду.

А ось кити можуть вистрибнути з води з оглушливим шумом, хіба тільки разыгравшись. І відразу ж повертаються у свою рідну стихію.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: