Автомобільні пробки, як правило, вимірюють кілометрами, потім щогодини і, головне, раптовістю. І майже кожен мегаполіс світу в години пік завмирає – з-за величезних заторів. Яке місто може «похвалитися» найдовшими заторами – поки питання спірне. Але є список місць, де існує величезна ймовірність встати в автомобільну чергу.

Життя у повільному потоці

Сьогодні, за даними досліджень, в пробках довше за всіх живуть і не рухаються з місця жителі Манчестера. Кожен в середньому витрачає на подолання заторів за 72 години на рік. Трохи швидше їдуть парижани. Вимушений простій за кермом машини забирає у них близько 70 годин життя щорічно. Менше часу на дорогу витрачають жителі Кельна – автомобілісти сидять в автомобілях посеред дороги всього за 57 годин на рік. Лондон може забезпечити 54 щорічних годин байдикування за кермом. І це при тому, що з пробок в цих містах досить мало, принаймні, вони рідко попадаються на очі. А ось Москва, яка славиться своїми заторами, за даними фахівців, пропонує всього 40 годин простою в рік.

Коркові рекордсмени

Пекін може похвалитися рекордним затором. Найдовша пробка з автомобілів була зафіксована в 2010 року. В кінці літа стала траса Пекін-Тибет. Затор завдовжки досягав 260-ти кілометрів. Пробка утворилася 14-го серпня через сукупність різних причин. Це і дорожні роботи на ділянці траси, і перевантаженість руху, і, як годиться, кількох автоаварій. З кожним днем пробка зростала. До 23-го серпня вона дісталася до відмітки в 100 кілометрів, ще через шість днів частина траси в 260 кілометрів стояла намертво.

Тривала пробка, що утворилася на національній магістралі з Пекіна в провінцію Хебей, шокувала світ. Однак, жителі китайської столиці вже давно звикли до епічним заторів. Місто оточують шість кільцевих доріг, в ньому самому багато автомагістральних і урядових обмежень на використання машин, але незважаючи на це, містобудівники не встигають за величезним припливом нових авто. А їх купують досить велика кількість 20-ти мільйонного населення Пекіна. Причому, багато хто в перший раз сідають за кермо. За даними статистики, в день купується більше 2 тисяч залізних коней.

У Сан-Паулу - постійні пробки на дорогах

Тому зараз майже 70 відсотків пекінських водіїв зізнаються, що час від часу вони просто не витримують заторів і повертаються додому. Майже всі автолюбителі Пекіна сказали, що пробки позначаються на їх продуктивності на навчанні або на роботі. А ось звичайна людина майже годину часу простоює в пробках, добираючись на роботу. У Пекіні намагаються вирішити загальну проблему досить нестандартним способом: величезними автобусами на сонячних батареях, які підносяться над пробками.

Пішки швидше

Не відстає від китайської столиці і російська. Тут гігантські пробки накопичуються щодня. Середній період очікування руху в пробках дорівнює двом з половиною години. І тут причина не тільки у величезному потоці авто, але і в дорожніх, погодних умов і через людського фактора. Російське міністерство транспорту говорить, що кожен рік погані дорожні умови руху призводять до втрати більше 12-ти мільярдів доларів. Ця цифра вища, ніж ВВП Ісландії. А рівень смертності на дорогах Росії в два рази вище, ніж у Європейському союзі. І це при тому, що кількість авто в Росії менше в три рази.

Великі пробки в Москві - часте явище

Питання з пробками намагалися вирішити не один раз в Кремлі. Проте, враховуючи факт, що дорожня інфраструктура Росії коштує на 11 місці у світовому рейтингу, а бюджетні витрати на цю статтю не ростуть, проблема не рухається з місця. Тим часом, столиці потрібно як мінімум 420 кілометрів нових доріг. За даними досліджень, за кілька останніх років майже половини москвичів виявлялася в пробках, які тривали три і більше годин. Цифра вражаюча, і варто додати, що в Москві щодня трапляється близько 650 пробок.

Дорожній кошмар

Привід потрапити в дорожній анти-рейтинг з’явився і у Мехіко. У 2006 році одиничний політичний процес спровокував затори в півмільйона автомобілів.

Кошмар Північної Америки, на думку деяких, забиті швидкісні автостради Лос-Анджелеса. Але це виявилося не так. Мехіко майже в 4 рази гірше для людей, які пересуваються на машинах. У столиці Мексики воістину дарвінівський підхід до водіння, адже в місті гинуть щороку близько 1,5 тисяч пішоходів. Незважаючи на починання скоротити транспортні затори, які утворюються із-за малої кількості доріг і великого числа людей, в Мехіко водії все одно скаржаться на транспортну обстановку. І заявляють, що затори отруюють їх життя. Більше половини автолюбителів запевняють, що пробки ростуть на вулицях, які розпланували ще ацтеки.

Найбільша пробка в Москві до Речі, погіршують стан справ у Мехіко постійні вуличні протести. Їх кожен день проходить по вісім і більше штук. Люди забивають і без того складні вулиці. До речі, в місті є навіть спеціальний сайт, де повідомляється про всіх протестах і ймовірностей пробок, які від них утворюються.

Світовий рекорд

У міста є світовий рекорд по довжині пробки. Він з’явився 9 травня 2008 року. Тоді затор простягнувся на 265 кілометрів.

Багато гостей Сан-Паулу можуть здивуватися, чому майже всі водії займаються за кермом незвичайними справами, а саме, голінням, переглядом кіно та іграми в приставку. Трапляється це з-за того, що жителі постійно опиняються в 3-4 годинних пробках. Вони в середньому розтягуються на сто і більше кілометрів. Тому і водії розташовуються у своїх авто, як вдома. Дороги 20-мільйонного Сан-Паулу не справляються з потоком машин, а міська влада не вживає серйозних зусиль, щоб виправити ситуацію. Розтягнутий, швидкорослий, децентралізований місто, який займає 7700 квадратних кілометрів, страждає від зайвих пробок з-за відсутності функціонують кільцевих автодоріг.

Причина заторів — дачники? Автозаторы не можуть скоротити спеціальні смуги для автобусів, система обмеженого використання машин і постійно зростаюча кількість станцій метро. Пробки кожен рік позбавляють скарбниці 2,3 мільярдів доларів. Тому жахливе транспортне положення перетворило Сан-Паулу в місто, де влаштувався другий за величиною в світі парк вертольотів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: