У Росії налічується 83 суб’єкта федерації. Це республіки, області, краю, автономна область, автономні округу, а так само міста федерального значення – це Москва і Санкт-Петербург. Найменша за площею і найзахідніша область – Калінінградська. Один час вона називалася Кенигсбергская. До речі, це найменша область, але не самий маленький суб’єкт Росії.

Найменша область

Калінінградська область знаходиться в Центральній Європі, вона є полуэксклавом Росії, оскільки з країною у неї немає сухопутного кордону. Площа регіону всього 15,1 тисяч квадратних кілометрів, це з урахуванням Куршського і Калінінградського заток. Живе в області трохи менше мільйона чоловік.

Межує Калінінградська область з Польщею, Литвою, а омивається водами Балтійського моря.

Калінінградська набережна

До речі, в області є на що подивитися. Приміром, Вежа Врангеля, яка була побудована в кінці 19-го століття і служила елементом бастіонного кільце Кенігсберга. Або Бранденбурзькі ворота, єдині ворота у місті, які і нині використовуються за прямим призначенням. Крім цього, можна відвідати Будинок рад, головний довгобуд Калінінграда, або художню галерею. Візитною карткою міста є Кафедральний собор. Ще одна визначна пам’ятка Калінінграда – це Кірха пам’яті королеви Луїзи, в якій зараз розташований обласний театр ляльок.

Ну а найбільша область в Росії – Тюменська. Її площа приблизно 1435,2 тисяч квадратних кілометрів, це майже 10 відсотків території всієї країни, а саме 8,4 відсотка. З півночі на південь Тюменська область простягнулася більш ніж на 2100 кілометрів, а із заходу на схід – 1400 кілометрів. В регіон входять Ханти-Мансійський і Ямало-Ненецький автономні округи. Головний же місто Тюменської області – Тюмень.

Географічна довідка

Крім нього, в регіоні чимало великих населених пунктів – це Тобольська, Ішим, Нижньовартовськ, Сургут, Салехард, Нефтеюганськ. Населення області – майже 3 мільйони 300 тисяч чоловік. На один квадратний кілометр припадає лише 2,2 людини. До речі, в регіоні понад 120 національностей.

Велика і багата

Саме в Тюменській області видобувається 66 відсотків нафти і 92 відсотки російського газу. Землі Західного Сибіру, що входять до складу Тюменської області, чоловік почав освоювати ще в далекій давнині. Далекі предки ненців, хантів та інших народів там займалися рибальством і полюванням. Втім, розкопки показали, що люди знали і гончарна справа.

Наприкінці першого тисячоліття нашої ери землі на півдні області стали заселяти тюркські племена. Люди утворили власну етнічну групу – це сибірські татари, а так само власна держава – це Сибірське Ханство. Особливу войовничість і міць Ханство придбали при хані Кучуме, він об’єднав ворогуючі татарські зулуси і став загрожувати російським поселенням на Уралі. В цей час промисловці Уралу разом з купцями Строгановыми покликали козацький загін Єрмака. Він у 1582 році пішов у похід проти Сибірського Ханства. Похід тривав чотири роки. Сили татар підірвали кровопролитні бої. Сам Тимофій Єрмак помер у 1585 році. Але і після його смерті Ханство не змогло повернути колишню могутність. Тим не менш, похід Єрмака дав потужний поштовх до переселення в Сибір росіян.

Знайомство з областю Тюмень став першим російським містом в Сибіру. Його заснували на місці татарського міста під назвою Чимги-Тур. У 17 і 18 століттях цей місто відігравало особливу роль великого транзитного пункту по дорозі в Китай. Ну а перша залізниця, що зв’язувала Тюмень і Єкатеринбург, була побудована в 1885 році.

Природи і клімат Тюменської області різноманітні. І пов’язано це з великою протяжністю регіону з півночі на південь. Виходить, що на крайній півночі абсолютна безлесье, арктична тундра, зате багато квіткових рослин, лишайників і мохів. На берегах Карського моря можна зустріти моржів, тюленів і навіть білих ведмедів. Тундра – це батьківщина водоплавних птахів, тому тут дуже багато качок. Але ось у південній тундрі зустрічається безліч грибів і великі ягідники. Лохина, брусниця, черник – цінні дари природи в цьому регіоні можна заготовлювати практично в промислових масштабах. Ну а далі на південь простягається тайга і лісотундра, де живуть бобри, норки, соболі і різні інші хутрові звірі. На півдні регіону відмінно визрівають овочеві і злакові культури.

Особливо багатий Тюменський регіон водними ресурсами. Тут найбільша річка – це Об, а так само є її притоки Ішим, Іртиш і Тобол. У водах водяться цінні породи риб, наприклад, муксун, нельма і осетер. Басейни річок, які розливаються по весні, утворюють тисячі боліт і озер. Такі величезні і заболочені території, напевно, не можна десь ще зустріти на нашій планеті.

Пам’ятки

У Тюменській області є де розгулятися. Екскурсоводи пропонують туристам подивитися найзнаменитіші місця регіону і Тюмені.

З регіональним центром можна познайомитися за допомогою дуже цікавих програм. Наприклад, одна з екскурсій розповідає історію міста з використанням російського мату. Поява лайливих слів, заборона, функції, а так само приклади його використання в регіоні. Крім цього, ненормативна лексика, відображена у класичній російській літературі. Втім, вирушати в таку подорож краще тільки підготовленим, розповідь про історію Тюмені буде приправлений міцними словами, які відрізняються яскравою емоційністю, а так само сильним енергетичним зарядом.

Прогулянка по Тюмені Ну а створити власне враження про регіон допоможе оглядова програма. Туристам пропонують пройти шлях від Тюмені до Тобольська з інформацією про тобольськом тракті та історії краю. Можна подивитися Свято-Знаменський чоловічий монастир, до речі, з чудотворною іконою Абалацой Божої матері, а так само туристичний комплекс під назвою «Абалак», який був побудований у вигляді дерев’яного військового острога 16-го століття. Крім цього, туристам варто відвідати ще один прекрасний архітектурний ансамбль у Сибіру – це Тобольський Кремль, які старше Санкт-Петербурга. Ну і, звичайно, варто дізнатися більше про Верхньому і Нижньому Тобольську, різниця у висоті між якими дорівнює висоті п’ятнадцятиповерхового будинку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: