У світі живе величезна кількість двокрилих. Загін налічує приблизно 150 тисяч видів. І туди, як правило, потрапляють і мухи і комарі. Багато представників схожі один на одного візуально, проте, вони не є родичами. Втім, майже всі представники загону двокрилих здатні зіпсувати людині існування. Варто тільки влітку вийти на вулицю, як тут же з усіх боків починають дзижчати комарі і мухи.

Це численна і постійно діюча армія, яка пролізе в будь-яку щілину і позбавить спокою. Мухи — чи не найдавніші живі істоти на землі, які поширені повсюдно. І в долинах, і в горах, і в тундрі, і біля моря. Найдавніший екземпляр знайшли в Китайській республіці. І вік її приблизно 145 мільйонів років.

Однак, таких старих представників загону крилатих зараз не зустрінеш. Зате всім добре відомі прилипливі істоти, які носять назву гнойових мух. Вони справді величезні, але ще не найбільші мухи в світі.

Затьмарила всіх

У Росії найбільш поширена муха носить назву «кімнатна». Її можна зустріти вдома вже у травні, іноді вона з’являється і того раніше. Це залежить від температури повітря. Але насправді, кімнатна муха найпоширеніша на планеті. Її можна зустріти буквально в кожній країні. Вона зазвичай виростає до 5-10 міліметрів. Відрізняють її опуклі очі і маленькі вусики. А замість рота у крилатою незвичайний хоботок. Мало хто не зустрічав таку мушку, яка постійно сідати в найрізноманітніших «солодких» місцях. У найдальші куточки квартири їй допомагають залазити довгі і надзвичайно тонкі лапки зі спеціальними присосками. Саме останні допомагають комасі перебувати і в горизонтальній і вертикальній поверхні. Тому не дивно, що цю двукрылую можна побачити на стелі.

А особливість майже всіх мух в тому, що вони дуже рухливі і при цьому швидко літають. В цьому напевно вже всі переконалися, намагаюся вразити комаха мухобійкою. До речі, від таких непроханих гостей в квартирі насправді треба позбавлятися, і чим раніше, тим швидше. І справа тут зовсім не в надоедливом і постійному дзижчанні. Мухи є переносниками величезної кількості мікробів та черв’яків-паразитів. Саме тому, якщо в поле зору потрапив продукт з мухою нагорі, то від такої їжі краще позбутися, щоб не заразитися яким-небудь захворюванням.

Муха-боєць

А ось найбільша муха в світі носить назву Mydas fly (Gauromydas heros). Цей примірник може виростати до 6-ти сантиметрів у довжину. При цьому, розмір крил такого комахи приблизно 10-12 сантиметрів. Двукрылое можна зустріти в лісах Південної Америки. Причому, зустріч з нею може бути досить небезпечна для людини. Муха може розвивати досить пристойну швидкість. І при зіткненні з нею на людській шкірі можуть з’явитися синці розміром з пятирублевую монетку. Втім, чим ще небезпечні ці представники досі невідомо.

Найбільша в світі муха

Втім, є й інші величезні мухи, які поширені не тільки на одному континенті. Незалежно від місця проживання кожен бачив муху Хорс флай або, як її ще називають, Кінська муха. У неї є й інші назву, наприклад, березня муха, Овод, муза Бриз, Бульдог муха. Вона зростає в довжину до трьох сантиметрів.

Така мушка вважається однією з найбільших у світі. Як і слід було очікувати, кусає така комаха дуже болісно. У представників цього загону дуже потужні ротові щелепи. Вони порівнянні з живими ножами, які можуть прорізати шкіру. Муха щелепами працює на повну потужність, і все заради того, щоб отримати кров. Тому, вона є шкідником не тільки для людини, але і для тварини. Улюблений обід Кінської мухи — кров великої рогатої худоби і коней. Нерідкі випадки, коли кілька мух можуть атакувати одна тварина.

Більшу частину року, на щастя, Кінська муха живиться квітковим пилком і нектаром. Кров потрібна комасі лише під час шлюбного періоду. І як у більшості комах, кусати тварин і людей здатні тільки самки.

Смертельно небезпечні

Втім, всі перераховані види мух не так небезпечні, як наступна. Муха Личинка здатна адаптуватися до живого організму і відкладати там свої яйця-паразитів. В основному страждають від таких комах коні. Вони заковтують яйця двокрилих з кормом і стають інкубатором цих істот. Потім личинки починають прямо в шлунку і кишечником вити гнізда, харчуватися і рости, а далі прогризати собі проходи в інші органи. Нещасні коні різко хворіють і вмирають. У цей час личинки перетворюються у мух, вилазять назовні і продовжують розмножуватися.

Найнебезпечніша муха-личинка

Ще один поедатель плоті — муха Sheep Nose Bot Fly. Вона пожирає овець, безцеремонно проникаючи в їх тіло за принципом подібно до попередньої мухи. Там вони розмножуються, причому, абсолютно швидко і знищують всі органи, які трапляються на шляху.

Ну а найбільший жах повинна представляти муха-личинка larva man Bot Fly. Цей примірник вже пожирає людину. Причому, вона смакує тільки людську плоть і мізки, і не визнає нічого іншого. Тому чоловік, який став жертвою цієї тварюки, досить швидко помирає у страшних муках. Звичайно, якщо вчасно напасти не виявити (а це дуже малоймовірно).

Кімнатна муха Всі ці особини добре пристосовуються на новому місці проживання і здатні адаптуватися до будь-яких умов. Їх складно знищити, вони можуть переносити яйця на величезні відстані. Їх найчастіше можна зустріти в Канаді, Америці, Росії, Австралії, Європі. Та їх небезпека в тому, що мухи виверткі і хитромудрі, зі своєю стратегією пересадки яєць на живий організм.

У цих тварюк тактика така: муха-людожер переносить і розсаджує яйця на комах, які вступають у прямий контакт з людиною. Це можуть бути і гедзі, оводи, і комарі і москіти, і навіть самі звичайні мухи. До того ж, переносниками паразитів можуть бути інші кровоссальні. При контакті з людиною яйця залишаються на шкірі людей, після теплового взаємодії з шкірою непомітно вилуплюється личинка, яка так само непомітно потрапляє в організм. Ну а після починається довгий, смертоносний процес поїдання живого організму. І цей процес вже незворотній. Ненажерлива личинка буде вражати і поглинати все на своєму шляху до тієї пори, поки її не знайдуть або не настануть трагічні наслідки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: