Якщо подивитися на метеликів в середній смузі Росії, то вони рідко виростають розміром більше, ніж волоський горіх. І до такого виду крилатих прикрас полів і лугів всі вже давно звикли.

Однак, є такі види метеликів, які за розмірами перевершать навіть досить велику із звичних росіянам птахів. Такі пурхають особи живуть хіба що в тропіках. Яка зараз найбільша метелик у світі однозначно сказати не можна. За престижне звання борються відразу кілька видів. І все тому, що крила у метеликів можна оцінювати по різному – по площі або за максимального розмаху. До речі, найбільші метелики в світі претендують на статус найкрасивіших метеликів на планеті.

Тизания агрипина

Одна із самих великих метеликів в світі – це Тизания агрипина. Її ще називають совка агрипина. Розмах крил цієї особи може дорівнювати 30,8 сантиметрів. Саме такий екземпляр був спійманий і виміряно у 1934 році в Африці. І це на сьогоднішній день найбільший представник виду Тизания агрипина. Втім, цей вид за розмахом крил поступається Павлиноглазке Атлас, яка так само бореться за титул «найбільша метелик у світі».

Тизания агрипина - одна із самих великих у світі метеликів

Найбільша метелик в світі живе, в основному, в Мексиці, Південній і Центральній Америці. Туди вони емігрувала з більш південних районів. І харчується особина листям касії – це чагарник, який виростає до метрової висоти. Тизанию агріппіну важко побачити вдень, вона веде виключно нічний спосіб життя. Причому, якщо в полі зору людини потрапила така метелик-рекордсменка, то краще милуватися їй здалеку. І не тому, що вона отруйна або може завдати якоїсь шкоди, Совка знаходиться на межі вимирання.

Зовні Тизания дуже схожа на велетенського красивого метелика. Обидві пари крил метелика хвилясті по краях. Верхня частина крил і тіла може бути білою з множинними хвилястими коричневими, сірими і бурими смужками. У різних особин цього виду забарвлення може бути різний. У деяких коричневий візерунок більш виражений, ніж у інших і домінує над загальним білим фотом. Нижня частина тіла метелика, як правило, темно-коричнева з білястими плямами, але може бути матовою або віддавати металевим блиском.

Косциносцере геркулес

Ще один претендент на звання «Найбільша метелик в світі» — це Косциносцере геркулес. Теж досить велика особина. Розмір її може доходити до 28 сантиметрів, таких габаритів досягають, в основному, самки, самці ж не такі вражаючі. Відрізнити чоловічу особину від жіночої можна не тільки за розмахом крил, але і за зовнішнім виглядом. Різниця проста: у самців можна побачити дуже довгі «шпори».

Розмах крил метелика Косциносцере геркулес сягає 28 см

Неймовірно великих і красивих метеликів Косциносцере геркулес можна зустріти в Австралії та Новій Гвінеї. Як і попередні рекордсмени – ці крилаті ведуть нічний спосіб життя, тому за видовищами в пошуках небувалих метеликів краще виходити після заходу сонця. До речі, своїми габаритами вражають не тільки самі Косциносцере, але і їхні гусениці. Вони володіють значними розмірами, в довжину виростають до 16-17 сантиметрів.

Павлиноглазка Атлас

Ще один учасник рейтингу найбільших метеликів у світі. І знову з досить оригінальною назвою. Павлиноглазка Атлас може досягати розміру в 26 сантиметрів. Саму велику особина, яку довелося знайти й виміряти, жила на індонезійському острові Ява. Розмір метелики дорівнював 26,2 сантиметрам. Ну а в цілому, цей вид літає по Китаю, Індії, В’єтнаму, Індонезії, Пакистану, Малайзії, Філіппін і Нової Гвінеї.

Варто відзначити, що самки Павлиноглазки Атлас набагато крупніше самців. Особини харчуються листям чагарників і дерев. І як попередні рекордсмени ведуть нічний спосіб життя. Вони особливо активні в сутінковий час, рано вранці та пізно ввечері, за що й одержали прізвисько «Князь темряви». І краще всього спостерігати за самими великими метеликами в світі не своїми очима, а на фото. Втім, жителям Росії можна подивитися на красу не виїжджаючи за межі країни – Павлиноглазку Атлас розводять в Московському зоопарку.

До речі, вид Павлиноглазка Атлас сам по собі досить цікавий. У періоди спарювання самець може виявити самку на відстані до кількох кілометрів. А саме спарювання триває без перерви кілька годин. Відразу після виходу з лялечки і самець, і самка готові до розмноження. Павлиноглазки надзвичайно терплячі, самки можуть прочекати свого самця кілька годин, при цьому нерухомо сидячи на одному місці, самець в цей час буде шукати її. І саме цей процес, тобто розмноження, є сенсом життя найбільшою метелики в світі. До речі, життя самки досить нетривала. Вона помирає відразу після того, як відкладе потомство.

Павлиноглазка Атлас - одна із самих великих метеликів

До речі, на Тайвані Павлиноглазки самі того не знаючи приносять користь людині. Кокони з-під гусениці люди використовують в якості гаманців.

Найбільша метелик у світі вражає своєю красою. Крилата особина може бути пофарбована в яскраво червоні, жовті, рожеві і коричневі відтінки. І на кожному крилі метелика розташовуються великі трикутні прозорі «віконця». Передні крильця мають досить химерний вигнутий край, який за формою і кольором нагадує зміїну голову. Саме цим Павлиноглазка і відлякує комахоїдних тварин. До речі, в Гонконзі за цю незвичайну особливість Атлас прозвали «Метелик – голова змії».

Крім розмірів у Павлиноглазки є ще одна особливість – у неї повністю атрофований рот. Протягом всієї своєї недовгої життя (всього 1-2 тижні) метелик нічим не живиться, а переробляє всі жирові запаси, що були накопичені їй в стані гусениці.

У Росії великі метелики зустрічаються рідко

До речі, гусениці метелика-гіганта теж величезні – в довжину вони виростають до 10 сантиметрів. І вигляд у них оригінальний – вони світло-зеленого кольору з великими блакитними відростками по всьому тілу, які покриті білим восковим нальотом (схожому на пудру).

Павлиноглазка Атлас не тільки красива, але і корисна метелик. В Індії її розводять на спеціальних фермах, де отримують фагаровый шовк. Він відрізняється від продукту шовкопряда шерстистостью, міцністю і довговічністю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: