Кішка сьогодні є одним з найбільш популярних домашніх тварин. Так зване тварина-компаньйон. Раніше вважали, що домашня кішка – це окремий біологічний вид. Насправді ж це хижак, ссавець сімейства котячих. Зараз же звичну всім нам кішку розглядають як підвид лісової кішки. Її одомашнили близько 10 тисяч років тому. За деякими даними, сьогодні в усьому світі налічується близько 600 мільйонів домашніх котів. Всі вони належать до однієї з 256 порід. Це і довгошерсті (персидська кішка) і повністю лисі (сфінкс). І всі такі різні.

Кішки й коти виростають всі різні. Це стосується розміру. Найменші кішки – породи Сінгапур. Доросла тварина досягає 2 кілограмів ваги. До речі, саме вони занесені в Книгу рекордів Гіннеса, як найменші. А ось за титул самої крупою домашньої кішки борються відразу дві породи. Це Ашера і Мейн кун (це Мейнская енотовая кішка). Дуже довгий час Мейн кун утримувала пальму першості. Дорослий кіт цієї породи міг важити до 10 кілограмів. Причому зовні тварина схожа на рись, у нього такі ж пензлики на вухах і тигряча хода. Є схожість з очеретяним котом. Однак, на відміну від диких побратимів, Мейн Кун досить доброзичливі.

Найдовший кіт у світі

Представник породи Мейн Кун, кіт з американського міста Ріно штату Невада на прізвисько Стьюї, став найдовшим у світі. Рекордсмен в розтягнутому стані від куприка до голови має довжину 123 сантиметри. Цей рекорд офіційно зареєстрований Книгою рекордів Гіннеса.

Найдовший домашній кіт

Власниця 5-річного Стьюї Робін Хендріксон вирішила подати заявку у Книгу після того, як її друзі почали дивуватися довжині кота. Господиня зазначає, що у неї не тільки найбільша кішка в світі, але ще й сама ніжна.

Кішка Леопард

Кішку-леопарда вивели відносно недавно американські біотехнологи. Генетики, під керівництвом підприємця з Великобританії Саймона Броді, схрестили довгоногого африканського сервала, дику хижу кішку, з азіатської леопардової. В результаті вийшла кішка-леопард або Ашера. Назвали породу так на честь язичницької богині. До речі, Броди намагався вивести вчиненого у всіх відносинах тварини.

Кішка-леопард

Його ж співробітники кілька років тому вивели гіпоалергенну кішку. І тепер всі, хто мріяв про тваринний-компаньйона, але боявся завести його з-за алергії на шерсть, можуть дозволити собі пухнастого і вірного друга. Правда, коштує це буде не дешево.

Найбільший кіт 2007 року

До речі, адміністрація Книги рекордів Гіннеса вирішила скасувати категорію «найтовстіша кішка». Все тому, що прагнення господарів прославитися за допомогою своїх вихованців може завдати дуже великої шкоди самим тваринам.

Товстий Хіммі

Товстун Хіммі, абсолютний чемпіон перестав самостійно пересуватися і помер від зупинки дихання. Йому було 10 років.

Найбільший кіт

Від переїдання навряд чи буде страждати кіт по кличці Геркулес. Найбільший кіт, на думку експертів Книги рекордів Гіннеса, їсть як мінімум 45 кілограмів їжі в день. Це, звичайно, не домашня кішечка, але живе серед людей. Це гібрид, лігр. Його мама тигриця, а тато – лев.

Лігр Геркулес

Головна відмінність лигра Геркулеса від своїх побратимів в тому, що він відрізняється добротою і послухом. Він просто обожнює свого господаря, доктора Бхагаване. Така кицька важить рекордно багато – 408 кілограмів. Довжина його тіла 3,6 метра, а зростання 1,8.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: