Серед внз світу є особливі, що відрізняються своїм гідним віком, університети з високим престижем, найбільш відомі. Існує рейтинг найвідоміших вузів в Росії.

Найстаріші університети в світі

Існують університети, засновані кілька століть тому. Серед діючих відомі вузи, відкриті в одинадцятому — xiii століттях. Далі детальніше про найстаріших з них.

Болонський університет (Італія)

За право вважатися найстарішим університетом у світі бореться Болонський університет. Рік заснування – тисяча вісімдесят восьмий. Спочатку Болонський університет славився високим рівнем викладання римського права. Зараз у його стінах навчаються понад сімдесяти семи тисяч студентів. В Європі цей вуз – найстаріший.

Болонський університет - найстаріший вуз в Європі

Оксфордський університет (Великобританії)

Найстарішим серед англомовних внз є Оксфордський університет. У Великобританії він найдавніший. На жаль, не збереглися документальні підтвердження точної дати його відкриття, однак, достеменно відомо, що в тисяча дев’яносто шостому році він вже працював. В цьому виші сьогодні навчається близько сорока чотирьох тисяч осіб.

Легендарна розміщена бібліотека Оксфордського університету

Університет Аль-Азхар (Єгипет)

Найстарішим у світі визнаний університет Аль-Азхар, що знаходиться в Каїрі. Його історія почалася в дев’ятсот шістдесят дев’ятому році. Він з’явився майже одночасно з самим Каїром. З перших років існування особливу увагу там приділяли викладання релігійних дисциплін.

Університет Аль-Азхар - один з найдавніших вузів світу

Університет Саламанки (Іспанія)

Найстарішим в Іспанії і одним з найстаріших у світі є університет Саламанки. Серед навчальних закладів Європи саме цей перший удостоївся права називатися університетом. Спочатку Саламанський університет відкрили у вигляді школи в тисяча сто тридцятому році. Дев’яносто років потому школі присвоїли ступінь «загальної школи». У тисяча двісті п’ятдесят четвертому році «загальна школа» стала університетом. Цей вуз одним з перших обзавівся власною публічною бібліотекою.

Найбільш відомі вузи Росії

Вищих навчальних закладів у Росії більше тисячі, вони розташовані на всій території країни і відрізняються рівнем викладання, престижністю. Дізнаємося докладніше про найвідоміших російських університетах.

МДТУ їм. H. Е. Баумана (р. Москва)

Не тільки самим відомим, але й найбільш престижним у Росії вважається МДТУ їм. H. Е. Баумана. Цей московський вуз навчає фахівців з двадцяти чотирьох напрямах, сімдесяти п’яти спеціальностей. Університет готує фахівців для сучасного приладобудування і машинобудування.

Знаменита бауманка

МДУ їм. М. в. Ломоносова (р. Москва)

Один з найвідоміших вузів Росії — МДУ їм. М. В. Ломоносова. Про нього знають і далеко за межами країни. Він був заснований в середині вісімнадцятого століття М. В. Ломоносовим в Москві. Сьогодні – це найстаріший університет в Росії. Завдяки багаторічній історії, створена чудова матеріально-технічна база, найбільша в країні бібліотека, науково-дослідні центри, свій музей.

МДУ, мабуть, самий престижний російський вуз

Спбду (р. Санкт-Петербург)

Державний університет у Санкт-Петербурзі займає гідне місце серед кращих вузів Росії. Він готує спеціалістів на двадцяти чотирьох факультетах. У Спбду є свої музеї, видавництво і одна з найбагатших бібліотек країни.

Санкт-Петербурзький державний університет входить в топ кращих вузів країни

КПФУ (р. Казань)

З постійно діючих, саме Казанський федеральний університет – другий за старшинством в країні. Вуз в Казані оснащений за останнім словом техніки, там зібрана багата наукова бібліотека. Цей вуз – один з об’єктів культурної спадщини країни.

Казанський університет - один з кращих в Росії

Найпрестижніші вузи сьогодні

Серед найбільш відомих у світі університетів можна вибрати самі престижні. Як відомо, чим авторитетніше вуз, тим легше студенту по його закінченні знайти хорошу роботу. Далі про декілька найбільш престижних вузах світу.

Каліфорнійський технологічний інститут (США)

Каліфорнійський технологічний інститут скорочено називають Калтех. Цей навчальний заклад є базовим для NASA. В області точних наук Калтех – провідний внз Америки і всього світу. Вважається, що вчитися там зовсім непросто. Перший американський супутник і кілька космічних зондів створили на базі цього видатного університету.

Кембриджський університет (Великобританія)

Ще один лідер по авторитетності та престижності серед внз світу – Кембриджський університет. Він так само один з найстаріших. Цей університет відкрив двері для студентів в тисяча двісті дев’ятому році. Випускники Кембриджа частіше випускників інших внз стають нобелівськими лауреатами.

Легендарна мостова Кембриджського університету

Єльський університет (США)

У трійку лідерів за престижністю входить Єльський університет. Він знаходиться в США. Його заснували у тисяча вісімсот тридцять другому році. Сьогодні там навчаються одинадцять тисяч студентів. Вуз відрізняється тим, що в ньому відсутні обмеження на прийом іноземців.

Єльський університет - один з найкращих в США

Найпрестижніший вуз у світі

У всіх на слуху

Найпрестижніший у світі - Гарвардський університет

Гарвардський університет, і це не випадково. Він не тільки один з найвідоміших, але ще і найпрестижніший у світі. У США цей вуз є найстарішим, рік його заснування – тисяча шістсот тридцять шостий рік. Більшість відомих політичних діячів Америки закінчили свого часу саме Гарвард. Студенти під час навчання користуються великою багатою бібліотекою університету, одного з найбільших у світі. У вузі є власна обсерваторія, музеї. Випускники Гарвардського університету нерідко стають політичними діячами, вченими. Престижними бувають не тільки храми науки, але й речі, які купуються за гроші, наприклад, автомобілі. На сайті є стаття про найдовших лімузинах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: