Вузьких річок найбільше їх ширина не перевищує 60 метрів, але є і річки-рекордсмени. Де течуть найбільші ріки в Росії і в світі – всі найцікавіші факти.

Як поділяються річки по ширині?

По ширині річки поділяються на вузькі — їх русло менше 60 м, середні — від 70 — 150 м, і широкі — більше 150 м. Ширина річки, її глибина і перебіг залежать від водного режиму, який включає в себе: повінь, межень, льодохід, повінь.

Басейни найбільш значущих російських річок

Найбільші річки Росії

П’ятірку найбільш широких російських водних артерій відкриває річка Кама, найбільший приплив Волги. На цій річці є 3 водосховища, а так само у водах мешкає велика кількість різноманітної риби. Ширина річки Кама становить 20 км.

Кама входить в топ-5 широких річок Росії

Дуже часто на запитання «яка сама широка річка Росії?» люди відповідають «звичайно ж, Лена або ж Волга», але Волга займає 4 місце, а Олена займає 3 місце по ширині річок Росії. Ширина Волги коливається від 27,5 км до 10,5. Вона протікає по 15 центральним областям країни і з’єднана з безліччю морів. У Волзі живе до 60 видів риб.

Лена — сибірська судноплавна річка. Її назва означає «велика ріка», і справді, протяжність річки 4400 км, а ширина під час водопілля складає 30 км, але це зовсім не багато в порівнянні з річками, які ми розглянемо зараз.

Ширина річки Лена може досягати 30 км

Друге місце займає Амур. Він є судноплавною річкою. Під час паводків ширина річки може досягати 50 км.

Об - широка річка в Росії

Ну а самою широкою рікою в Росії є Об. Вона розташована в Західній Сибіру, і її ширина становить аж 60 км, а під час повені 80 км. Важко уявити такі масштаби, але вони реальні. «Харчується» Обь снігами. Найцікавіше, що ця річка , незважаючи на свою довжину і ширину, в зимовий час замерзає повністю. Об багата на цінні види риби. Так само як Лена і Амур, назва річки Обь перекладається як «велика річка».

Всі ці річки пов’язує те, що всі їх назви переводяться як «велика річка».

Сама широка річка в світі

А найбільша річка світу знаходиться в Південній Америці. Це Ла—Плата, або як ще її називають Срібна річка. Вона протікає на кордоні Аргентини і Уругваю, вона утворилася через злиття річок Парани і притоки Парагваю.

Сама широка річка в світі знаходиться в Південній Америці

Тема стосується назви річки, досить цікава, адже деякі американці вважають, що друга назва Ла-Плати «Срібна річка» пов’язано з тим, що в ній одного разу було виявлено срібло, але насправді назва з’явилася через співзвуччя з виразом «River plate», яке пішло за плоского дна. Одна з головних особливостей цієї річки в тому, що в ній водиться рідкісний вид дельфінів, який навіть отримав назву «Ла-платской дельфін». Також в акваторії водиться велика кількість риб і черепахи.

У цій Срібній річці ніколи не було срібла

Вперше Ла-Плату виявили в далекому 1516 році. Зараз ширина цієї річки становить 220 км, це неймовірна цифра, і справді важко уявити річку такої ширини, але вона реальна, і ви обов’язково повинні побачити це своїми очима.

Ширина річки Ла-Плата перевищує 220 км

Ла—Плата відносно чиста ріка. У рекордсмени за забруднення потрапили зовсім інші водойми. На сайті є докладна стаття про найбрудніших річок планети.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: