Заводчики багатьох країн прагнуть вивести унікальну породу кішок, схрещуючи домашні та дикі породи. І з ходячи з бажання людей володіти чимось унікальним і в одному єдиному екземплярі рідкісні породи досить дороги.

Рідкісні породи домашніх кішок

Рідкісними називають породи кішок, які занесені в Червону Книгу і нещодавно виведені породи. Відомо про рідкісних природних породах і про породах штучно виведених шляхом схрещування, про рідкісних диких кішок і малочисельних породах, що живуть з людиною.

Зараз у Червоній книзі багато видів рідкісних кішок, у тому числі - амурський тигр

Існують породи кішок, які протягом тисячоліть практично не еволюціонували. На жаль, тенденція така, що рідкісні дикі кішки з часом вимирають. Живуть вони в природному середовищі: в джунглях і пустелях. Зовні такі тварини нагадують їх домашніх родичів. Швидше за все, з часом рідкісних диких кішок не стане зовсім, а рідкісні породи домашніх кішок поширяться і перестануть бути нечисленними.

Манчкіни – коротколапые кішки

Одна з найбільш рідкісних порід кішок – Манчкіни. Їх важко сплутати з представниками іншої породи, так як їм характерні дуже короткі лапи. Порода не є результатом селекції, кішки з надзвичайно короткими лапами з’явилися в результаті мутації. Їх друга назва – «кішки-кенгуру» і «кішки-такси». Вони вміють впевнено сидіти на задніх лапах, використовуючи в цей час хвіст для утримання рівноваги.

Рідкісна порода коротколапих кішок Манчкін отримує все більше розповсюдження

Манчкіни, подібно собакам, люблять гуляти на шлеї. Це ніжні, інтелектуальні і товариські коти. З дітьми вони легко знаходять спільну мову, завдяки незворушності і собачої відданості.

Серенгеті – порода, схожа зовні з сервалом

Рідкісна порода Серенгеті була виведена в 1994-му році шляхом схрещування східної короткошерстной і бенгальської кішки. Своєю метою заводчики ставили створення домашнього вихованця, що зовні нагадує африканського сервала, проте без участі в схрещуванні цієї дикої породи.

Серенгеті - незвичайна порода домашніх кішок

Серенгеті – розумні, товариські і віддані кішки, люблячі бути частиною сім’ї. Вони не проти «поговорити», подібно сіамською кішкам. З усіх домашніх кішок, Серенгеті володіє самими довгими лапами.

Каракал – дика кішка, що нагадує рись

Однією з найбільш рідкісних кішок у світі вважається Каракал. Нещодавно ця порода перебувала на межі зникнення. Зовні її представники нагадують струнку рись, їх вуха прикрашають чорні довгі китиці.

Рідкісну породу Каракал вдалося зберегти

Каракал – мешканець пустель і степів Аравійського півострова, Африки, Малої і Середньої Азії, Індії. Іноді його можна зустріти в Південній Туркменії та Узбекистані. Ця дика порода легко приручаема. У стародавні часи з прирученими Каракалами полювали на дрібну дичину в Персії й Індії, зараз же полювання з такими котами – велика рідкість.

Тойгер – кішки, схожі на тигрів

Тойгер – одна з нових, недавно виведених порід кішок. Вперше вони з’явилися в Індії у вісімдесятих роках минулого століття, а стандарт породи був затверджений лише в 2003-му році. Зовні ці кішки схожі на маленьких тигрів, проте за своїм характером домашні вихованці ідеально пристосовані до життя в квартирі. Тойгеры – це ненав’язливі, компанійські і грайливі тварини.

Тойгер дуже рідкісна і надзвичайно дорога кішка

Тойгер – ідеальна домашня кішка. Заводчиків цієї породи в даний час небагато. Порода активно почала розвиватися в Австралії, Америці і Канаді. Ця порода входить в ТОП найдорожчих кішок у світі. На сайті bestfacts.com.ua є стаття про нечувано дорогих кішках.

Кіт Ельф – кіт з кривими вухами

Кіт Ельф нагадує фантастичну істоту з кривими вухами. Його тіло практично голе або вкрите непомітним пухом, рідкісна шерсть присутній лише на вухах, деяких областях ніг, на морді і хвості.

Кіт Ельф - рідкісна незвичайна порода з кривими вухами

Дана порода надзвичайно рідкісна, популяція налічується лише у десяти жителів Америки. Вага цього активного і товариську тваринного варіює від трьох до шести кілограм, а кривизна вух може бути від дев’яноста до ста вісімдесяти градусів.

Ашера – порода, якої не існує

Кішки породи Ашера кілька років продавалися за нечуваними цінами, причому запис бажаючих отримати кошеня велася на рік вперед. Ашера заявлялася як найбільша домашня кішка, своїм забарвленням дуже нагадує леопарда. Виведенням цієї породи займалася компанія Lifestyle Pets.

Ашера - порода кішок, якої не було

Те, що насправді породи Ашера немає, і що весь галас навколо цієї події – всього лише добре продумана шахраями афера, з’ясувалося через кілька років після початку активних продажів цих особин. Лже-творець породи Ашера у свій час придбав кошенят породи Саванна, після чого провів широку рекламну компанію і придумав легенду, що поклала початок істерії. Обман став можливий завдяки тому, що кішки породи Саванна самі по собі дуже рідкісні та маловідомі.

Сама рідкісна порода кішок у світі

Існує декілька думок про те, яку породу кішок вважати самою рідкісною. Одна з версій – домашній Сервал, предки якого були дикими тваринами. Друга рідкісна порода на думку багатьох фахівців — порода Савана. Цю породу можна цілком назвати однією з найбільш пам’ятних і ефектних. Представники породи Саванна – витончені і досить великі. Неповторними їх роблять високий інтелектуальний розвиток і екзотичний забарвлення.

Домашній Сервал - найбільш рідкісна порода кішок на сьогоднішній день

Третя порода, що претендує на звання самої рідкісної – Чаузи. Цю породу вивели шляхом схрещування кішки африканської породи Jungle Cat і кішки домашньої Абіссінської породи. Відомо, що котів породи Чаузи у всій Росії всього лише десять. В середньому ціна кошеня рідкісної породи дорівнює сімнадцяти тисяч доларів, що пов’язано з їх унікальністю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: