Все про найбільш потужних і значних танках. Можливо, вас також зацікавить історія створення самого великого танка в світі.

Дізнайся, на що здатні самі потужні танки ХХІвека

Т-90

На думку багатьох експертів, самий потужний танк у світі – це вітчизняний Т-90. Його розробили в далеких 80-х, і тоді він отримав назву «Т-88», але незабаром змінилося на Т-90. На початку 90-х років XX століття почалося масштабне виробництво моделі. За п’ять років було вироблено близько 120 танків Т-90. А на початку 2000-х вийшла модифікація під назвою Т-90А.

Заворожлива міць танка Т-90

Головна зброя Т-90 – це 125-мм гладкоствольна гармата, пускова установка 2А46М-2. У боекомплекте 43 пострілу, 22 з них можна скласти в обертовий транспортер автомата заряджання. Ще 21 постріл – не механічною укладанні.

Потужний танк обладнаний спареним кулеметом ПКТ калібру 7,62, його боєкомплект становить 2 тисячі патронів (або 8 стрічок по 250 патронів кожна). Це, звичайно, не самий потужний кулемет, але в бойових умовах служить хорошою підмогою.

Також танк озброєний зенітним кулеметом. У нього є дистанційне керування, і він може стріляти як по наземних, так і по повітряних цілях, а люки танка при цьому залишаються закритими. Кут наведення від 180o по горизонталі або 360o з башти танка. До зенитному кулемета надається боєкомплект – 300 патронів (2 стрічки по 150 патронів).

Головне протитанкову зброю Т-90 – це бронебійні снаряди (3БМ-26, БМ-29, 3БМ-42, 3БМ-22), а також комплекс озброєння з управлінням з пострілами 3УБК20 і 3УБК14.

Танк Т-90 в розрізі

У танка є на озброєнні комплекс керованого озброєння «Рефлекс». Його показники дальності стрільби в 2,5 рази перевищують дальність вогню у відповідь будь-якого танка, випущеного в XXI столітті. Саме це дає Т-90 величезну перевагу ще до входу в зону вогню у відповідь з боку противника.

Крім усього іншого, на Т-90 встановлюється додаткове обладнання: комплекс управління вогнем 1А45-Т, денний приціл навідника 1Г46, прицільно-спостережний комплекс командира ПНК-4С, нічний прицільний комплекс ТО1-КО1 з електронно-оптичним перетворювачем з прицілом ТПН-4 «Буран-ПА», а також, для розрахунку балістичних поправок, балістичний обчислювач 1В528-1.

Модифіковані Т-90С і Т-90А мають вдосконалену систему управління вогнем. У них є тепловізійний приціл «Есса» і комплекс оптико-електронного придушення «Штора-1».

Одна з останніх модифікацій Т-90 – Т-90С

Така машина важить рівно 46, 5 тонн і має екіпаж з трьох чоловік. Довжина танка разом з гарматою – 9,5 метрів, а ширина гусениці – 3,4 метра. На дорозі з твердим покриттям машина може розвивати швидкість до 60 км/год На сухій ґрунтовій дорозі швидкість падає до 40 км/ч.

Детальніше про танку

Т-90 захищений перешкодами зі сталі підвищеної твердості з відбивають листами. На лобовому сайті є динамічна захист «Контакт-V». Вона забезпечує захист і від кумулятивних ПТС від ОБПС.

Пакети наповнювача можна віднести до «полуактивному» типу. На даху вежі є 21 контейнер для відбиття атак зверху. В цілому, захист у танків ослаблена через конструктивних особливостей і високоякісного обладнання та озброєння.

Т-34

Нестаріючий Т-34 або, як його називають, «тридцять четвірка» – легенда радянської танкової промисловості. В період Великої Вітчизняної війни про нього писали, як про диво. Прем’єр-міністр Британії Черчілль говорив, що не розуміє, звідки взявся загадковий Т-34, а Гітлер, за легендою, зізнався, що не пішов би в наступ на СРСР, якщо знав би про цю машину смерті. Після смерті конструктора Т-34 Михайла Кошкіна назвали «особистим ворогом фюрера».

Легендарний радянський танк Т-34

Характеристики танка вражають. У 1940 році Т-34 був прийнятий на озброєння разом з важким КВ-1. Тоді він важив близько 26 тонн і вміщував екіпаж з 4-х чоловік. Товщина танкової броні доходила до 45 міліметрів. Відмітна особливість моделі – V-образний 12-циліндровий дизельний силовий агрегат У-2-34 потужністю 500 кінських сил. В арсеналі екіпажу також була 76,2 мм гармата Л-11 та два 7,62-мм кулемета ДТ.

Винахідник Т-34 Михайло Кошкін (стоїть праворуч) на полігоні, 1938 рік

У 1941 в конструкцію Т-34 внесли перші зміни. Лита вежа була замінена зварний, товщина броні зросла до 52 міліметрів. Посилилося і озброєння – замість гармати Л-11 встановили Ф-34, яка при однаковому калібрі володіла більш високою потужністю. Заради модифікацій довелося пожертвувати захованими на бортах ящиками для інструментів на бортах і правими фарами. Через рік броня збільшилася ще на 8 міліметрів, з’явилися додаткові паливні баки.

Легендарний танк

Залізних монстрів випускають і в наші дні. Ось деякі з найбільш потужних танків сучасності.

Leopard-2 A7

Один з найпопулярніших танків XIX століття, Leopard-2 A7 з’явився в результаті спільної діяльності Rheinmetall і Krauss-Maffei Wegmann. Модель може похвалитися мобільністю, модульним комплектом захисту, відмінними навичками розвідки і досить точною системою управління вогнем.

У 2010 році танк пройшов тестування, а зараз знаходиться на озброєнні в армії Німеччини. Гармата «леопарда» стріляє 120-міліметровими розривними снарядами.

Гордість німецької армії – Leopard-2 A7

За допомогою адаптирующего ковша Leopard-2 A7 може зносити перешкоди на шляху. В танк вбудований дизельний двигун MTU MB 873 Ка-501 з функцією охолодження рідини, що дозволяє дозволяє машині їздити без зупинки зі швидкістю 68 км/год більше доби.

Challenger 2

Британський танк розроблений BAE Systems Land Systems. Він складається на озброєнні Королівської армії Омана і британської армії.

Challenger II в дії

У машини нарізна танкова гармата L30. Більш пізні моделі випускаються з гладкоствольної гарматою.

Цікаві факти про Challenger 2 Башта танка обертається на 36o. Зброя може підніматися на висоту від 10o до 20o, і управляється за допомогою стабілізаційних і електронних систем. Завдяки 12-циліндрового дизельного двигуна Perkins Caterpillar CV12 танк розвиває швидкість до 59 км/ч. У танка є 7,62-мм кулемет Boeing, який розташовується зліва від гармати. На башті — зенітка L37A2 GPMG з аналогічним калібром, а також п’ять димових гранатометів L8.

Merkava Mk 4

Ізраїльський танк вперше був продемонстрований на збройовій виставці 24 червня 2002 року, однак офіційно був переданий для польових випробувань в грудні 2001 року. Серійний випуск нової моделі «Меркава» почався після зняття з конвеєра моделі Merkava Mk 3 на початку 2003 року.

Танк Merkava, що на івриті означає «колісниця»

Танк оснащений 120-мм гармата, яка стріляє передовими багатоцільовими і протитанковими снарядами. В машині стоїть сучасна система управління вогнем і унікальна бойова система управління, що забезпечує ясну і чітку картину того, що відбувається зовні, – обидві системи створені Elbit Systems.

Mk 4 вважається одним з найбільш потужних танків сучасності

У Merkava Mk 4 використовується дизельний двигун V-12, що дозволяє перевищувати швидкість 60 км/ч. Всередині танка захована система життєзабезпечення: вентиляційні, біологічні, ядерні і хімічні системи фільтрації, а також індивідуальні системи охолодження і генератори потужності.

Т-14 «Армата»

Танк нового покоління, розроблений російськими конструкторами в 2009 році. «Армата» – інноваційна універсальна гусенична платформа; у перспективі планується створення цілого сімейства бойових машин на базі даної ТГУП.

Новітній російський танк Т-14 «Армата» Серед інших нововведень – єдина бронекапсула для 3 членів екіпажу, що відокремлює приміщення з людьми від боєприпасів та баків з паливом, що підвищує безпеку та ефективність спілкування екіпажу. В цілому, «житлове» приміщення стало просторіше і комфортніше, вдосконалено ергономіка елементів управління.

Т-14 на параді до Дня перемоги у 2015 році

Т-14 має 4 рівнями захисту: стелс-забарвлення, КАЗ «Афганит», електромагнітна протимінна система, а також динамічна броня, прикриває в тому числі і дах з люками.

На озброєнні Т-14 знаходиться гладкоствольна гармата 125-го калібру з можливістю запуску керованих ракет. Для боротьби з піхотою передбачений кулемет з дистанційним управлінням. Штатний снаряд Т-14 – 90-сантиметровий БПС Вакуум-1.

Згідно останніх новин, Т-14 пройде державні випробування в 2016 році

Вага танка становить 50 тонн, швидкість – до 75 км/год, а потужність його двигуна – 1500 кінських сил (оптимальна – 1200). Міністерство оборони планує замінити новим танком моделі Т-72 і Т-90. Очікується, що російська армія візьме новинку на озброєння до 2020 року.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: