Всі знають про двох японських містах, на які були скинуті ядерні бомби, а також про наслідки цих вибухів. Цікаво дізнатися про створенні та випробуванні самої потужної водневої бомби.

Бомби в Хіросімі і Нагасакі

У вересні 1945-го року Японія капітулювала, закінчилася Друга світова війна. Цьому передували два ядерні вибухи – 6 серпня 1945-го року американськими бомбардувальниками були скинуті бомби спочатку на Хіросіму, а через три дні і на Нагасакі.

Над Хіросімою американці підірвали атомну бомбу «Малюк»

Відомо, що в Хіросімі від вибуху і наслідків бомбардування загинуло близько 140 тисяч осіб. Бомба, скинута на Хіросіму, називалася «Малюк». На місто Нагасакі впала бомба «Товстун»,вона забрала життя 80 тисяч осіб.

На думку США, саме ці вибухи і привели до швидкого закінчення війни. З тих пір випадків застосування ядерної зброї більше не було.

Бомба «Товстун», висаджена над Нагасакі

Розмір бомби «Малюк» — сімдесят сантиметрів у діаметрі, її довжина – три метри двадцять сантиметрів. «Малюк» важив чотири тонни, і його потужність досягла від 13 до 18 кілотонн тротилу. Після вибуху дим над Хіросімою піднявся на висоту двадцять тисяч футів.

Довжина бомби «Товстун» — три метри двадцять п’ять сантиметрів, а діаметр – метр п’ятдесят чотири сантиметри. Вага цієї бомби перевищив вага «Малюка» на шістсот кілограмів. Потужність вибуху в місті Нагасакі та ж, що і в Хіросімі, в тротиловому еквіваленті вона дорівнює 21 кілотонни.

Наслідки потужних вибухів ядерних бомб у Хіросімі та Нагасакі

В результаті двох вибухів була вражена величезна територія, яка практично вся до сьогоднішнього дня залишається порожньою. Два постраждалих міста тепер є символами атомною трагедією і боротьби з атомної небезпекою.

Найпотужніші неатомних підводного бомби

Холодна війна закінчилася, однак не припиняється робота над новими видами зброї. Зараз вчені зайняті створенням неатомних видів бомб. GBU-43/B – така офіційна назва наймогутнішої американської неядерної бомби. У неї є інша назва – «Мати всіх бомб». Її маса – 9,5 тонн, довжина – 10 метрів, а діаметр – 1 метр. Вперше цю бомбу виготовили в 2002 році. У тротиловому еквіваленті вибухова потужність дорівнює 11 тоннам.

«Мама всіх бомб» - зброя нового покоління

Ще більш потужна зброя була створена в Росії – це авіаційна вакуумна бомба. Її друга назва – «Тато всіх бомб». У тротиловому еквіваленті вибухова потужність дорівнює 44 тоннам.

Водневі бомби — наймогутніша зброя

Воднева або термоядерна бомба володіє аналогічними вражаючими факторами, що і ядерна бомба, але значно перевищує її по потужності. Роботу по її створенню паралельно вели вчені відразу в декількох країнах, в тому числі СРСР, США і Німеччини. Дослідження почалися безпосередньо перед Другою світовою війною.

Найпотужніша в світі воднева бомба - «Кузькіна мать»

Вперше випробування провели американці в 1 листопаді 1952 року на атолі Эниветок, через рік, 12 серпня 1953 року в СРСР на полігоні в Семипалатинську була висаджена воднева бомба вітчизняного виробництва.

Найпотужніша воднева бомба

Найбільшою на сьогоднішній день вважається бомба АН602, якій дали назву «Кузькіна мать» та «Цар-Бомба». Розміри «Цар-Бомби»: довжина – 8 метрів, діаметр – 2 метра, вага — 24 тонни, вибухова потужність 58 мегатонн тротиловому еквіваленті. Розробки велися в 1945-го по 1961-ий рік групою фізиків-ядерників під керівництвом академіка Академії наук СРСР І. в. Курчатова.

Вибух найпотужнішої у світі бомби АН602

Її випробування пройшли 30 жовтня 1961 року на полігоні архіпелагу Нова Земля. Вибух здійснили в повітрі на відстані 4000 метрів над Новою Землею. Ні один з існуючих на той момент літаків не зміг би впоратися з цим завданням, тому спеціально для виробництва вибуху був побудований літак Ту 95-В. Діаметр вогняного кулі був більше дев’яти кілометрів. Удар змогли відчути всі жителі планети, так як сейсмічна хвиля, що утворилася в результаті вибуху, тричі обігнула Землю.

Гриб від вибуху атомної бомби

Наслідки цього вибуху були більш ніж вселяють – на поверхні острова не залишилося жодної височини, поверхня стала рівною як каток. В селі, яка перебувала на відстані чотирьохсот кілометрів від епіцентру, повністю зруйнувалися всі дерев’яні споруди, а кам’яні будинки залишилися без дахів.

Гриб, що виріс на місці вибуху, досяг у висоту 60-67 км, а діаметр його шапки дорівнював приблизно 95 км. Вражає радіус ураження бомби – він дорівнює 4600 м. Страшно уявити, до яких руйнувань могло призвести застосування цього «гіганта» Радянським Союзом, якби вибух був проведений проти однієї з країн.

Вибуху бомби АН602 висотою приблизно в 60 кілометрів з відстані близько 160 кілометрів

Вважається, що випробування цієї бомби підштовхнули багато країни до підписання договору про припинення випробувань ядерної зброї під водою, в космосі і атмосфері, також з’явилися обмеження по потужності створюваного ядерної зброї. Договір був підписаний ста десятьма країнами.

Небезпечним може бути не тільки зброю, але й сама природа. Наприклад, існує цілий рейтинг найбільш небезпечних тварин. Докладну статтю про це можна прочитати на сайті .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: