Умовно всі алергени можна об’єднати в окремі групи: харчові, рослинні, сюжетні та хімічні. При цьому, вся складність боротьби з алергіями криється в тому, що реакція кожної людини на той чи інший збудник строго індивідуальна. Ті, які руйнують життя – далі в списку найбільш поширених алергенів.

Найпоширеніші харчові алергени

Коров’яче молоко

Один з найбільш розповсюджених та сильних збудників алергій. Серед алергенів у дітей займає «почесне» перше місце – це понад 90% випадків реакцій. Як правило, страждають від алергії на коров’яче молоко, діти віком до 3 років.

Коров'яче молоко часто викликає алергію

Варто відзначити, що найчастіше від алергії такого типу страждають хлопчики. Втім, не щадить цей алерген і дорослих. При алергії на молочний білок, доведеться відмовитися від сирів, йогуртів та багатьох кисломолочних продуктів.

Морепродукти

Дари моря також часто стають причиною алергічних реакцій. Найчастіше негативну реакцію організму викликають екзотичні морські та океанічні жителі, такі як, краби, омари, устриці, креветки, мідії та інша живність. Набагато рідше, однак, не виключена алергія на лускатих риб – лосось, форель, палтуса, тріски та іншої.

Морепродукти можуть викликати алергію

Зверніть увагу і на побічні рибні продукти, наприклад ікру – вона також поширений алерген. До речі, чутливість до риби з віком не зменшується – дорослі люди страждають від алергії не менше дітей.

Арахіс

Такий смачний і корисний горіх, як арахіс, насправді може таїти в собі смертельну загрозу. Алергія на нього відноситься до числа найсильніших. Реакція може бути непередбачуваною – від утрудненого дихання до анафілактичного шоку.

Арахіс самий алергенний горіх

Також алергія на арахіс не проходить з віком. Алергікам такого типу варто уважно ставитися до будь-якої продукції, яка містить цей горіх.

Яєчний білок

Куряче яйце також здатна наробити чимало лиха алергіку. Як правило, яйця викликають шкірні висипання, астму, проблеми з шлунково-кишковим трактом. Варто відзначити, що яйця широко розповсюджений продукт, який використовується у багатьох галузях виробництва, причому, не тільки харчової. Крім продуктів харчування, містять яєчний білок і ліки, і косметичні засоби. Тому з такою алергією слід бути гранично уважним.

Яєчний білок, який використовується у вакцинах, може викликати побічні ефекти і алергії

Злаки

Злаки відносяться до групи продуктів харчування високої міри алергизуючої активності. Особливої уваги у цьому списку заслуговують жито і пшениця. Трохи рідше збудниками алергій є кукурудза і овес.

Відомі алергени, що зустрічаються в будинках та квартирах

Цвіль

Цвіль зустрічається як на відкритому повітрі, так і в будинках і квартирах. В будинку її найчастіше можна виявити в затишних куточках, де темно і волого. Це ванна кімната, підвали, кухня.

Цвіль на стінах може викликати важкі хвороби

Щоб вивести цей алерген із житла, слід користуватися озонаторами і іонізаторами.

Мікроскопічні кліщі

Дрібні істоти, які мешкають практично в кожному будинку. Вони збудники таких алергічних реакцій, як риніт, астма і екзема. Харчуються кліщі частинками нашої відмерлої шкіри. А знизити їх чисельність можна, періодично проводячи вологе прибирання, знижуючи вологість в будинку, відмовившись від килимів. Правда, позбутися від них раз і назавжди практично неможливо.

Шерсть тварин

Домашні улюбленці також можуть нести загрозу здоров’я, причому «непредумышленную». Є категорія людей-алергіків, які не переносять продуктів життєдіяльності котів, собак та інших домашніх вихованців. Алергенами для них будуть виступати шерсть, слина, лупа, сеча. Часом, перебування поряд з домашнім тваринам тривалий час може викликати хронічне захворювання.

Часто алергіки не можуть жити в одному будинку з тваринами із-за наявності вовни

Деякі люди реагують лише на конкретні породи, хтось не переносить ніяких тварин взагалі.

Найпоширеніші «вуличні» і «природні» алергени

Комахи

Отрута таких дрібних істот, як бджоли, оси, шершні, мурахи сам по собі не може сильно нашкодити людині. Він недостатньо сильний. А ось алергічну реакцію, причому, вельми важку, викликати цілком здатний. У деяких випадках отрута цих комах може викликати навіть анафілактичний шок.

Пилок рослин

Сезон цвітіння рослин – біда для алергіків. У цей період люди, схильні до алергій страждають від риніту і різних лихоманок. Також супутниками алергії на пилок є чхання, сльозотеча і закладеність носа.

Навесні часто зустрічається алергія на пилок

Міська пил і зміг

Міському жителю нікуди не подітися від цих алергенів. Як і у випадках з пилком рослин, продукти діяльності великих промислових підприємств, викликають гарячкові стани, нежить, сльозотеча в період загострення алергії.

Найпоширеніший алерген на Землі

Про вплив пилку рослин на організм людини ми вже розповідали вище. А ось головним винуватцем і найпоширенішим алергеном є така рослина, як амброзія. Три чверті всіх алергічних реакцій пов’язано саме з її цвітінням. Можна спробувати захистити себе від контакту з цією шкідливою рослиною, проте, радіус дії амброзії досить великий і не завжди можна визначити звідки вітер дме». Єдиний варіант, це лікування спеціальними засобами – противозастойные та антигістамінні.

Амброзія - найпоширеніший алерген

До речі, алергія на магнітні поля, за даними входить в топ самих рідкісних хвороб.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: