При слові «змія» практично у кожного виникає відчуття небезпеки. При зустрічі з нею, людина намагається відсторонитися. І навіть звірі поводяться збуджено й агресивно. І це не даремно, оскільки саме на совісті змій близько половини всіх смертей від тварини отрути. Втім, на Землі живе близько 2,5 тисяч змій, і лише невелика частина з них – отруйні. Так хто вони, самі отруйні і небезпечні рептилії?

Тигрова змія

Це найбільша отруйна змія у світі. Її отрута смертельна. Це плазуна можна зустріти практично на всій території Австралії, а так само на острові Тасманія та на Новій Гвінеї.

До тиграм така змія ніякого відношення не має. І біологи, по всій видимості, дали їй таку назву завдяки забарвленню: на чорному тілі тигровій змії розташувалися поперечні жовті смужки. Отрути однієї такої особини вистачить, щоб одним укусом довести до смерті 400 осіб.

Тигрова хижачка

Отруйні зуби знаходяться на верхній щелепі тигровій змії, з кожної сторони по одному. Отрута цього плазуна проникає в нервову систему жертви і паралізує її. І коли отрута досягає нервових центрів, які відповідають за серцебиття і дихання, то жертва гине. Наприклад, смерть наздоганяє дрібних тварин вже через кілька секунд після укусу. Втім, самі змії харчуються мишами, жабами, птахами і яйцями пернатих.

Жорстока змія або Тайпан

І з цією змією теж краще не зустрічатися. Особини цього виду виростають практично до 2 метрів. Їх забарвлення змінюється в залежності від часу року і коливається від солом’яного до темно-коричневого. Взимку такі змії, як правило, темні.

Тайпан мешкає в Центральній Австралії, на полях і сухих рівнинах. Живиться плазун дрібними ссавцями і жабами. Отрута її настільки токсична, що за один укус може вбити 250 тисяч мишей або ж 100 дорослих людей. Втім, змії дуже полохливі і рідко з’являються на поверхні землі. Але вони ворожі під час спаровування або зміни шкіри – при небезпеці тайпан скручується і вібрує хвостом.

Тайпан дуже агресивна

Є ще один вид тайпанов, який дуже агресивний. Їх також можна зустріти в Австралії, на цьому материку вони вважаються одними з найнебезпечніших. Виростають тайпаны до 3,5 метрів у довжину. Правда, трапляються на очі не часто, але все одно щороку від неї хтось страждає.

Малайська крайт

Досить-таки небезпечна змія, яка славиться своїм недружнім характером. Половина всіх людей, яких вкусила така змія, гинуть навіть при вживанні спеціальної вакцини. Небезпечніше всього отрута у жовтоголового крайта.

Таке плазун є в Південній Азії, Австралії, а також на островах Малайського архіпелагу. Малайська крайт любить обживати сухі місця з чагарниками, норами і валежниками. Зі своїх укриттів змії і нападають на людину.

Крайт не великий, доросла особина зростає приблизно до 2 метрів. Відрізнити від інших його можна без проблем – по темному фону тіла проходять поздовжні смуги білого та жовтого кольору. Живляться такі екземпляри іншими плазунами, земноводними, а так само ящірками.

Коричневий король, або Мулга

Мугла – постійний житель Австралії, причому, вона воліє ховатися лісах близько пустель. І за своєю жертвою вона погоню не влаштовує, зазвичай вистежує здобич і чекає в засідці. У таких змій потужне тулуб і широка голова. Червоно-коричнева особина може здатися нешкідливою, але це омана. Отрута мулги токсичний, хоч і менше, ніж у інших австралійських змій. Зате його вона вводить великими обсягами.

Крючконосая морська змія

Таке плазун не агресивно, але дуже отруйна. І водиться вона не на суші, а у воді. Помітивши рибака, вона стрімко спливає на глибину. Отрута морської змії в 8 разів ядовитее отрути кобри. І приблизно 1,5 міліграма отрути досить, щоб не пережити укусу.

Найбільш отруйні Отрута такої змії небезпечніше в два рази отрути гадюки або індійської кобри. І як тільки потрапляє в кров, тут же починає руйнувати клітини. Якщо зустріч з бумслангом неминуча, то не варто злити змію, підходити до неї близько і робити різких рухів. Особини славляться агресивністю, але нападають тільки з вини людини.

Гадюкообразная смертельна змія

Такі особини поширені в Новій Гвінеї і довколишніх островах, в Австралії. Гадюкообразная змія схожа на гадюк і ямкоголовых змій. У таких плазунів широка голова з виступаючими вилицями і чітким шийним перехопленням. Тіло ж коротке і кургузое.

Ведуть себе особини подібно гадюкам. Якщо зачують небезпеку, не лежать нерухомо, не приймають відлякує форми і не уползают. Вони сподіваються на свою захисну забарвлення, яке робить змію непримітною. Тому на неї легко наступити, а у відповідь отримати укус. Отрута, втім, для людини досить слабкий. Але в половині всіх випадків він може привести до смертельного результату.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: