Якщо зустрічаються в наших будинках особини можуть нашкодити хіба що мухам, то деякі види павукоподібних – справжні фабрики отрути. Дякую природі за те, що не наділила павуків колосальними розмірами – уявіть, як склалася б доля людства, якщо б господарями Землі стали не люди, а павуки!

Павуки живуть скрізь крім Антарктики

Отже, перед вами список найбільш небезпечних павуків на світі. Також на сайті bestfacts.com.ua ви можете познайомитися зі списком найбільш небезпечних комах.

Павуки-вовки

На відміну від тарантулів-птахоїдів, вселяють страх виключно розмірами, які роблять їх найбільш великими павуками нашої планети, павуки-вовки можуть завдати людині серйозної шкоди. На щастя, їхня отрута не має паралітичним або некротичним ефектом, просто місце укусу нестерпно свербить і набрякає.

Павук-вовк – огидний, але не смертельний

Червоноспінний павук

Якого також називають австралійської вдовою – в честь початкового ареалу поширення, пізніше він поширився по всіх континентах, за винятком полюсів. Концентрації токсинів в його отруту недостатньо, щоб вбити людину, але після укусу ви проведете чимало неприємних хвилин, що супроводжуються нападами блювоти, посиленим потовиділенням, запамороченням і загальною слабкістю.

Червоноспінний павук за плетінням павутини

Шестиглазый пісочний павук

На даний момент науці невідомо назва некротичного токсину, що накопичується в жвалах павука з виду Sicarius hahni, зате чудово відомий ефект: отрута поступово руйнує стінки кровоносних судин і червоні кров’яні тільця. Завдяки тому, що шестиглазый пісочний павук зустрічається виключно в пустелях Південної Америки і Африки, в медицині зафіксовано всього 2 випадки летальної зустрічі з цим членистоногим – жертви укусу в результаті померли від внутрішнього крововиливу.

Отрута шестиглазого пісочного павука має досить оригінальний ефект

Сіднейський воронковим павук

Цей павук (Atrax robustus) відрізняється вельми агресивним характером і може напасти на кожну людину, що потрапив у його полі зору. Міститься в його жвалах отрута (протеїн-дельта-атракотоксин) смертельно небезпечний для приматів і людей, викликаючи параліч нервової системи і легенів. Ареал проживання павука – околиці Сіднея, окружність з радіусом 100 кілометрів.

Смертельно отруйний сіднейський воронковим павук

Сіднейський павук любить проникати в будинки, щоб там, в прохолоді і тиші, сплести пастку для комах. На щастя, вакцина від його укусу зберігається у кожної австралійської лікарні, тому з моменту її винаходу в 1891 році медики не зафіксували жодного випадку смерті від зустрічі з небезпечним Atrax robustus.

Він плете павутину у формі воронки – звідси й назва

Коричневий павук-відлюдник

Жителям півночі Мексики і південних штатів США варто бути дуже обережними при зустрічі з коричневим відлюдником (він же скрипковий павук).

Скрипковий павук виглядає непоказно, але хай зовнішність вас не обманює

Його отрута має некротичний ефект і, в залежності від выпрыснутой в кров людини дози, може викликати наслідки від невеликого запалення до глибокого некрозу тканин або навіть летального результату.

Цього чоловіка вкусив коричневий павук-відлюдник

Північноамериканська чорна вдова

Назва цього тенетника давно асоціюється з одним з найнебезпечніших тварин у світі. Однак за останні 100 років від укусу чорної вдови померли всього 13 чоловік, а до синтезу вакцини в 1908 році гинуло приблизно кожен двадцятий вкушений.

Північноамериканська чорна вдова – не самий отруйний павук у світі

Отрута чорної вдови поширюється по лімфатичній системі, викликаючи активізацію кров’яних антитіл і алергічну реакцію. Зустрітися тет-а-тет з вдовою можна у США, Канаді, Австралії та Нової Зеландії.

Укус чорної вдови може гоїтися до трьох місяців

Бразильський мандруючий павук

Серед найбільш отруйних істот планети ці, мабуть, самі швидкі і стрибучі. Їх отрута (нейротоксин PhTx3) укупі зі здатністю непомітно залазити в сумки, кишені, автомобілі і навіть будинку становить величезну загрозу для жителів Південної і Центральної Америки.

Бразильський мандруючий павук не плете павутину

Отрута представників даного виду в більшості випадків не призведе до летального результату (97,7% укушених виживають), однак м’язовий параліч, здатний спричинити ядуху, – річ прескверная, а чоловіки, до того ж, ризикують придбати після зустрічі з бразильським мандрівником статеву дисфункцію.

Бразильські мандрівні павуки дуже люблять банани

Каракурт – степова чорна вдова

Невеликий (до 2 сантиметрів) павук з роду чорних вдів виробляє сильний отрута — небезпечні нейротоксини білкової природи. Укус каракурта ви відчуєте відразу – він супроводжується різким болем, яка через півгодини поширюється по всьому тілу. Симптоми від отруєння (слабкість, запаморочення) можуть проявлятися протягом кількох днів, в особливо важких випадках потерпілий впадає в глибоку депресію, а його свідомість втрачає ясність. Без своєчасного надання допомоги вкушений помирає приблизно на п’яту добу.