В якій точці Землі живуть найбільш небезпечні комахи в світі? Хто вони – величезні жуки з отруйними жвалами або непомітні оку переносники смертельних інфекцій? Перед вами – топ-10 найбільш небезпечних комах, зустріч з якими напевно закінчиться сумно.

Найбільш небезпечні комахи Землі

Комахи, небезпечні для людини

Як правило, смертельно небезпечні комахи поділяються на дві категорії: або вони є переносниками інфекцій, тобто не смертельні самі по собі, або ж вони вводять в кров жертви отрута, який і призводить до смерті людини або тварини. А іноді небезпечні комахи не вбивають, але можуть серйозно досадити і залишити неймовірно болючі спогади від контакту.

Мураха-куля

Одного з найбільших мурах, мурашки-кулю можна зустріти в дощових лісах Нікарагуа і Парагваю. Таке ім’я комаха отримала не випадково. Ті, хто пережив його напад, говорили, що біль від його укусу цілком можна порівняти з відчуттями від кульового поранення. За суб’єктивними оцінками постраждалих, відчуття від укусу мурашки-кулі у 30 разів болючіше, ніж від укусу оси або бджоли.

Мураха-куля

Друга назва цього підступного істоти – «мураха-24» або «добовий мураха». Все тому, що після укусу біль залишиться з вами на наступну добу, практично не втрачаючи інтенсивності. Отрута, що міститься в жвалах мурашки-кулі, отримав назву «понератоксин». Це сильний паралізуючий нейролептик, однак укус в більшості випадків не призводить до загибелі.

Укус мурашки-кулі ви навряд чи забудете

Більш того, в деяких бразильських племенах існує наступний обряд ініціації хлопчиків: юним дикунам надягають на руки рукавички з листя із вплетенням жав (вони досить великі, тому виготовити такі рукавички не становить особливої праці). Щоб перетворитися з хлопчика в чоловіка, молоді люди повинні витримати не менше 10 хвилин з рукавичками на руках.

Зі слів жертви: «Краще пристреліть мене!»

Мурахи-кулі живуть великими колоніями по кілька сотень особин. Селяться в мурашниках, захованих в основі великих дерев, іноді будують гніздо в листі. Таким чином, вони допомагають тропічної флори, захищаючи листя від атак мурашок-листорізів.

Овод

Знайомий жителя Росії та країн СНД вид оводів може боляче покусати, але по-справжньому небезпечний овод Dermatobia hominis – людський шкірний овод, а точніше, його личинки-паразити. Ареал проживання шкірних оводів – Центральна і Південна Америка.

Шкірний овод і його личинка

Молоді самки овода відкладає яйця на шкіру ссавців. Личинка прогризає собі дорогу під шкіру і на наступні 60 днів селиться в субдермальной зоні епідермісу. Найогидніше, що жертва відчуває, як личинка рухається під шкірою. Але, на щастя, після повного дозрівання вона покидає тіло господаря, щоправда, відчуття при цьому жертва відчуває досить хворобливі. Через настільки огидного поведінки і непривабливого вигляду личинки овода навіть потрапила в неофіційний список найстрашніших тварин.

Личинка шкірного овода прогризає собі шлях всередину

Інша різновид оводів, овод носоглотковий (до речі, одна із самих великих мух на світлі), є смертельно небезпечним в першу чергу для овець. Дорослі оводи впорскують личинок (до 40 штук за раз) в слизову носа худоби. Наступні півроку дітки харчуються тканинами носової порожнини, що призводить до овечого эстерозу.

Блоха

Ці маленькі попрыгуньи зіграли неправомірно зловісну роль в історії нашої цивілізації. Коли у XII столітті від чуми вимирали цілі області Європи, люди підозрювали що і кого завгодно (навіть самих себе) у поширенні жахливої хвороби, поки справжній ворог, пацюча блоха, спокійнісінько ховалася в складках полотняних селянських рубищ і шовкових аристократичних шат.

Блохи небезпечні не тільки для домашніх тварин

Хоча сьогодні вірус чуми можна знайти хіба що в пробірці, не варто недооцінювати небезпеку бліх. В залежності від виду блохи можуть бути переносниками енцефаліту, сибірської виразки, туляремії, висипного тифу, лістеріозу, сальмонельозу, глистів і грибкових інфекцій. Особливо небезпечна піщана блоха, укуси яких ведуть до саркопсиллезу – запалення тканин.

Існує безліч різновидів бліх

На жаль, ці комахи розмножуються дуже швидко: протягом життя кожна особина може відкласти до 2 тисяч яєць. Після кожного поглинання їжі вона «вистрілює» до 15 яєць в простір. Цикл перетворення личинки в статевозрілу особину, здатну самостійно відкласти яйця, триває в середньому 9 днів.

Вогненний мураха

Отрута вогняного мурашки, природний алкалоїд соленопсин, викликає у жертви відчуття, схожі на термічний опік. Укус не настільки болючий, як, наприклад, у мурашки-кулі, зате значно більше алергенів і цілком може викликати смерть від анафілактичного шоку.

Вогненні мурахи живуть великими групами

Вогненні мурахи дуже болісно ставляться до посягань на своє «особистий простір», а тому будуть нападати на чужинця, поки той не відступить. Найстрашніше, що ці комахи нападають групами від десяти до сотні мурашок, відповідно, збільшується і доза отрути.

Який цілується жук

Свою назву який цілується жук отримав із-за жахливої пристрасті – він жалить людину в губи, поки той спить. Комаха притягує виділяється при диханні вуглекислий газ.

Який цілується жук – переносник хвороби Шагаса

При укусі можлива передача одноклітинного паразита trypanosoma cruzi, що викликає хворобу Шагаса. Приблизно у 30% заражених протягом 10 років після укусу проявляється серцева недостатність, викликана збільшенням шлуночків серця реакції на відходи життєдіяльності паразита. Кожен рік від хвороби Шагаса помирає приблизно 12 тисяч осіб. У зоні ризику знаходяться не тільки люди, але й домашні та дикі тварини.

Який цілується жук живе в Африці, Австралії, Центральній і Південній Америці, а також в деяких точках Азії.

Японський гігантський шершень

Одне з найбільших комах в світі – японський гігантський шершень – виростає до двох дюймів у довжину. Отрута, що міститься в його жалі (розмір якого, до речі, перевищує 0,6 сантиметри) здатний викликати гостру алергічну реакцію. Згідно з офіційною статистикою, щорічно від його укусу помирає близько 40 японців – більше, ніж від будь-якої дикої тварини, що живе в Японії.

Японський гігантський шершень в натуральну величину

Японські шершні досить агресивні і безстрашні, але, на щастя, нападають лише в разі реальної небезпеки. Напад одного шершня призведе до госпіталізації, проблема в тому, що токсини, що виділяються при укусі, привертають увагу інших особин, а вже масове напад, швидше за все, закінчиться летальним результатом.

Харчуються ці комахи личинками бджіл. Не дивно, що в природі між шершнями та бджолами часто відбуваються сутички. На жаль, перевага цілком і повністю на боці шершнів – один такий гігант може розправитися з чотирма десятками звичайних бджіл.

Японські шершні-гіганти проти європейських бджіл

Муха це-це

Муха це-це, корінний житель центральній частині африканського континенту, смертельно небезпечна для ссавців, хоча її укус і не містить токсинів. Через жало муха це-це передає вірус трипаносомозы – сонну хворобу.

Смертельно небезпечна муха це-це

Ужаленого чекає повільна смерть – процес може розтягнутися на кілька тижнів або навіть один-два роки. Все починається з набряку лімфовузлів і кінцівок, потім жертву починає лихоманити. Руйнується імунна система, потім ЦНС. На зміну постійної сонливості і апатії приходить жахлива біль, що сигналізує про відмову внутрішніх органів. Врешті-решт потерпілий впадає у кому, з якої лише один вихід – смерть.

Ефективної вакцини від сонної хвороби досі немає

З-за величезного різноманіття форм білкової оболонки вірусу сонної хвороби вчені досі не розробили ефективну протиотруту від укусу мухи це-це. Бувало, що ця недуга выкашивал цілі села. Єдина протиотрута – це обережність і обізнаність.

Африканизированная бджола

Люди, далекі від инсектологии, називають її просто – бджола-вбивця. Назва більш ніж відповідає дійсності – з кінця 60-х років XX століття жертвами цієї бджоли стали вже кілька сотень людей.

Це комаха-вбивця – продукт схрещування маток африканської бджоли, з-за помилки вчених випущених в тропічні ліси Бразилії, і трутнів звичайних бджіл. Від африканських матусь потомство успадкувало небувалу агресивність, а від батьків – здатність до сверхбыстрому розмноження.

Африканизированная і європейська бджола

Сталася фатальна помилка в 1957 році. Протягом наступних десяти років колонія бджіл-вбивць захоплювала лісисті території, поки в 1966 році не перебралася в сільські угіддя. У 1967 році рой африканизированных бджіл напав на житловий квартал в Ріо-де-Жанейро. В той день загинуло близько 150 осіб, не допомогла навіть вогняна атака з вогнеметів.

У 1967 році бджоли-вбивці напали на жителів столиці Бразилії

Спонукати бджіл-вбивць до атаки може будь незначне втручання. Комахи нападають всім роєм, можуть переслідувати подразник впродовж двох кілометрів. Після того як побеспокоивший їх об’єкт зникає з поля їх зору, бджоли «нервують» ще 8 годин – у цей час краще не потрапляти їм на очі. Смерть відбувається з-за величезної дози токсину, що потрапляє в кров при укусах.

Лономия

Лономия – це метелик, визнана самим отруйним істотою на планеті. Доросла особина спокійна і безпечна, чого не скажеш про гусениці лономии. Тіло гусениці вкрите м’якими шипами, схожими на голки модрини. В них міститься небезпечний ботулотоксин LD50, миттєво потрапляє в організм людини, варто лише йому доторкнутися до гусениці. Отрута руйнує важливу складову крові, відповідає за її згортання, – білок фібриноген.

Гусениця лономии

Кількість уприскуваного токсину мізерно мало (всього 0,1% від, припустимо, дози зміїної отрути), однак його концентрація настільки велика, що дозволяє називати найсильнішим з натуральних отрут, відомих науці. Жертва навряд чи обійдеться одним печінням навколо місця ураження; LD50 може викликати кровотечу внутрішніх органів, ниркову недостатність та пошкодження ЦНС.

Москіти

Саме москіти вважаються найбільш небезпечних комах планети. Вони є головними переносниками малярії, точніше, вірусу плазмодії, з-за якого щорічно інфікується 400 мільйонів і вмирає більше мільйона людей. 87% випадків захворювань зафіксовано серед жителів Африки. В особливій зоні ризику – діти молодші 5 років і вагітні жінки. Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що кожні 30 секунд від малярії помирає одна дитина.

Москіт – найнебезпечніше комаха у світі

Протягом тридцяти хвилин після укусу малярійного москіта вірус плазмодії перебирається в печінку, яка, реагуючи на ворожий організм, починає збільшуватися і гинути. З печінки вірус потрапляє в кров і розноситься по всьому організму. Червоні кров’яні тіла вмирають, у жертви починається недокрів’я. Вірус продовжує активно ділитися. Смерть настає від ураження кровоносних судин мозку.

Комарі-вбивці того Ж москіти можуть переносити лихоманку Денге, жовту лихоманку, лихоманку Західного Нілу та енцефаліт.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: