Різні країни щороку публікують списки найбільш небезпечних професій. У кожній країні свій такий список. Щороку робочі гинуть або стають інвалідами, страждають від професійних захворювань.

На світі багато складних і небезпечних професій

Люди яких професій живуть найменше?

Не завжди небезпечна професія пов’язана з ризиком для життя, як, наприклад, робота в поліції або служба в армії. Є спеціальності, здатні значно погіршити самопочуття і скоротити життя. Будучи важливою частиною життя, робота не повинна ставати причиною виникнення хронічних захворювань.

Служба небезпечна і важка

Значно може скоротитися тривалість життя електриків, інженерів-механіків, укладальників труб і сантехніків. Небезпека пов’язана з азбестом, який викликає рак легенів. У сімдесятих роках цей матеріал широко застосовувався в будівництві.

Може скоротитися життя з-за легеневих захворювань у тих, хто працює в цехах по виробництву мармурових покриттів і цементу. Вдихаючи пил оксиду кремнію, люди ризикують захворіти на силікоз. Цим же небезпеці піддають себе працівники будівельних підприємств і працівники цехів, де здійснюється кераміка.

Виробництво цементу дуже небезпечно для здоров'я

Менше живуть пожежники, так як часто перебувають у стресових ситуаціях, що стає причиною інфаркту. Велика ймовірність розвитку меланоми у пілотів. Вони багато часу проводять на великій висоті, де знижені захисні властивості атмосфери. В результаті через космічної та сонячної радіації підвищується ризик захворювання на рак шкіри.

Водій автобуса – шанована професія. Життя шофера легкою не назвеш. З-за тривалого перебування в сидячій позі у них нерідко з’являються болі в спині. Крім цього, вони піддаються високому рівню стресу, що стає причиною появи серцево-судинних захворювань. Водій постійно ризикує потрапити в аварію. Згідно зі статистикою, ця професія несе в собі більше небезпеки, ніж професія поліцейського і навіть пожежного.

Робота пожежних вважається шкідливою і небезпечною

Робота патологоанатома пов’язана з взаємодією з формаліном, який є канцерогенною речовиною. Будь-канцероген, при частій взаємодії з ним, несе в собі небезпеку захворювання пухлиною мозку та лейкемію. Саме тому працівники моргів, похоронних бюро і патологоанатоми піддаються великому ризику.

Чому люди вибирають небезпечні професії

Вибираючи рід заняття, люди зазвичай звертають увагу на те, чи небезпечна вона для здоров’я і життя. Навіть знаючи про яку-небудь небезпеку, але бажаючи займатися улюбленою справою, деякі люди вибирають потенційно небезпечні професії.

Робота далекобійників часто пов'язана з ризиком

Причиною тому може бути тяга до гострих відчуттів. Буває, що професія обирається виходячи із заробітної плати або з причини того, що іншої роботи в певному регіоні просто немає. Іноді на запитання, чому людина обрала якусь конкретну небезпечну професію, він відповідає, що нічого іншого робити просто не вміє.

Найнебезпечніші з звичних жіночих професій

Вчені прийшли до висновку, що такі поширені серед жінок професії як вчитель, секретар, стюардеса, продавець-консультант, загрожують серйозними захворюваннями. Всі вони пов’язані з спілкуванням, а отже, зі стресовими ситуаціями, з яких потрібно вийти гідно. Але є у цих професій ризики, властиві тільки їм:

Тим, хто п’ять днів на тиждень виконує функції секретаря, часто знаком тунельний синдром – защемлення серединного нерва в зап’ястному каналі. Є привід для занепокоєння, якщо німіють кисті рук і зап’ястя, шкіра на тильній стороні долонь починає поколювати, після чого виникає тупий тягучий біль. Якщо не звертати на неї уваги або гасити болезаспокійливими препаратами, у підсумку неминуче хірургічне втручання.

Сидяча робота стає причиною багатьох захворювань

Вчителі через перенапруження голосових зв’язок часто страждають від хронічної ангіни. Крім того, під час тривалої розмови швидко висихає задня стінка глотки, що робить її вразливою для вірусів і мікробів.

Ще одна проблема вчителів - постійний стрес

Організму стюардес загрожують такі фактори як зміна гравітаційного тиску, впливу озону і космічної радіації, небезпечні компоненти палива, шуми, вібрації, зміна часових поясів, що порушують біоритми.

Стюардеси повинні в екстремальній ситуації зберегти самовладання

З-за необхідності цілий день стояти на одному місці в тісних туфлях на шпильці, до вечора у продавців-консультантів набрякають ноги, що в підсумку може перерости в серйозне захворювання – варикозне розширення вен.

У продавців непроста робота

Небезпечні професії в Росії

Можна виділити найбільш небезпечні професії в Росії. До них відноситься професія шахтаря, рибалки, водія, рятувальника, поліцейського і журналіста.

У шахтарів дуже небезпечна робота

Довгі роки лідируючі позиції залишаються за шахтарями. На жаль, люди цієї професії гинуть найчастіше, причиною є аварії на шахтах. Небезпека виходить від вибухових робіт, обвалів, часте явище — отруєнням чадним газом метаном і. Останнім часом значно підвищився рівень смертності від нещасних випадків моряків риболовецького флоту. У трійці найнебезпечніших професій в Росії – водій. Висока смертність є наслідком великої кількості ДТП.

Найбільш небезпечні і шкідливі професії в світі

Найбільш небезпечними професіями в світі вважаються ті, що пов’язані з ризиком і загрозою для життя. Одна з таких професій – вальщик лісу. Працюючи за цією спеціальністю, доводиться мати справу з лісозаготівельної технікою і ланцюговими пилами, працювати на висоті.

Робота вальників лісу пов'язана з ризиком для життя

В Перу є професія стригаля вовни альпаков, з якої потім отримують саму високоякісні вовняні нитки. Милі тварини розлучатися з шубкою не хочуть і всіляко опираються цьому. Так що перукарі альпаков схоже матадорам.

Пастушки зловили альпаку перед стрижкою

Всім відомо, що пожежний – теж одна з найнебезпечніших професій. Пожежі – це постійна надзвичайна обстановка, де ризик смертельного результату великий.

Мийники вікон хмарочосів і працюють в повітрі електромонтажники – професії пов’язані з постійною небезпекою. Відомо, що монтажники нерідко чинять високовольтні лінії і їм доводиться більшу частину робіт виконувати голими руками. Не менше ризикують альпіністи, адже людина працює на висоті.

Промислові альпіністи хоч і заробляють пристойні гроші, ризикують життям

Небезпечною завжди вважалася професія сапера. Під час проведення розмінування нерідко відбуваються вибухи. Бурильники на нафтових свердловинах щодня мають справу з легкозаймистими матеріалами. Часто вони працюють далеко від узбережжя і практично відрізані від цивілізації.

Ловець тунця - найнебезпечніша професія в світі

Працюючи в службі порятунку і берегової охорони, фахівці ризикують кожен день, так як водна стихія зберігає чимало небезпек. Але найвищий рівень смертності зафіксовано серед тих, хто займається ловом тунця у відкритому морі. Не дивлячись на крайню небезпеку даної професії, існує дуже жорстка конкуренція. Для багатьох рибалок лов тунця – єдина можливість заробити на життя.

Найбільш небезпечні професії у світі Між тим, за даними bestfacts.com.ua найбільш небезпечні професії не є найбільш оплачуваними. Наприклад, IT-фахівці заробляють набагато більше промислових альпіністів. Тут ви можете прочитати про найбільш високооплачуваних професій Росії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: