Які найбільш населені міста, чому Москви називають «нерезиновой» і скільки Чехий або Бельгий можна в ній вільно розмістити? Кого більше, китайців в Шанхаї, японців у Токіо чи казахів у Казахстані? Статистика дає відповіді навіть на такі каверзні питання.

Найбільш населені міста Росії

Населення міст – величина непостійна, і статистичні дані дуже швидко застарівають. Міста міняються місцями в списках буквально за кілька років, так як на приплив і відтік населення, так і на демографічну ситуацію в цілому іноді впливають несподівані фактори. Однак, загальні тенденції змінюються не так швидко.

«Нерезиновая» Москва - найбільший місто в Росії

Наприклад, на 2013 рік Росстат видає такі позиції за розмірами чисельності населення.

На першому місці – Москва, де проживає офіційно 11,9 мільйонів чоловік. Та ще п’ять мільйонів проживає або тимчасово, або взагалі нелегально, але підрахувати їх вже важче. Навіть якщо брати тільки офіційно зареєстроване населення, виходить, що в одній Москві жителів більше, ніж у багатьох європейських країнах у цілому, і навіть в деяких країнах, разом узятих.

Населення Москви зростає за рахунок мігрантів

Приплив жителів йде постійний, люди їдуть заробляти на життя. Дуже багато мігрантів, але поки Москва ще є переважно російським містом.

Другий по чисельності населення – Санкт-Петербург. Там жителів втричі менше, ніж у Москві з передмістями, близько п’яти мільйонів з невеликим. Як і Москва, Санкт-Петербург входить в десятку найбільших міст Європи. Мігрантів там порівняно небагато.

Санкт-Петербург займає друге місце в рейтингу російських міст

На третьому місці поки знаходиться Новосибірськ з його півтора мільйонами людей. Це місто також є своєрідним рекордсменом країни за темпами зростання: при його віці в сотню років з невеликим він виріс до мільйонника дуже швидко.

Уральський Єкатеринбург стрімко наздоганяє сибірську столицю: 1,43 мільйона на 2013 рік.

Новосибірськ - один з найбільших міст в Росії

Далі йдуть в порядку убування Нижній Новгород (1,25 млн), Казань (1,17 млн), Самара (1,17 млн), Омськ (1,16 млн.), Челябінськ (1,15 млн), і замикає десятку Ростов-на-Дону (1,10 млн).

Найбільш населені міста Європи

Міст-мільйонників в Європі приблизно 35 штук. Їх позиції в списку «плюс-мінус» постійні. На 2013 рік у п’ятірку найбільших в Європі включені і два міста Російської Федерації, причому один з них займає перше місце, це, звичайно, Москва, яка й увійшла в десятку найбільших міст світу.

Москва найбільш населене місто не тільки Росії, але і Європи

На другому місці Лондон, де налічується 8,3 мільйона жителів. Двісті років тому саме Лондон був самим густонаселеним у світі. Санкт-Петербург з його 5 мільйонами людей займає третє місце в Європі.

На четвертому місці – Берлін, столиця Німеччини, який також є самим густонаселеним містом в своїй країні. З 4 мільйонів жителів більше 10 відсотків складають іноземці, переважно мусульмани, а берлінська турецька громада в півтори сотні тисяч членів – найбільша в світі, якщо не вважати саму Туреччину. Загалом, Берлін вже можна назвати воістину мультикультурним містом.

Берлін входить в рейтинг великих європейських міст

П’яту позицію займає столиця Іспанії Мадрид, її населення — 3,3 мільйона жителів. У іспанців теж є проблеми, аналогічні німецьким: приплив населення відбувається виключно за рахунок мігрантів з арабських країн.

Найбільш населені міста світу, в світі в 2013 році

Як же виглядає список самих великих міст по населенню в світі? Найбільш густонаселений у світі місто, що цілком очікувано, у Китаї.

Шанхай лідирує з величезним відривом з його майже 24 мільйонами жителів, а якщо враховувати і пов’язані з ним передмістя, то вийде 26 мільйонів китайців, і не тільки китайців. Примітно, що ще сто років тому Шанхай був майже селом, де жили переважно рибалки, а в 21 столітті це один з найбільших морських портів і транзитних річкових пунктів, економічний, торговий і культурний центр країни, так і в глобальному фінансовому світі його позиції досить високі. Шанхай продовжує рости і забудовуватися, але в основному це або ущільнення, або зростання вгору і вглиб.

Шанхай - найбільш густонаселений місто в Азії

Другий за величиною місто світу знаходиться також у Китаї. Пекін з населенням у 20,7 мільйонів чоловік — столиця Китайської Народної Республіки.

На третє місце ставлять пакистанське місто Карачі з населенням в 18 мільйонів чоловік.

Карачі дуже населений місто в Пакистані

Четвертий густонаселений місто також азіатський: це столиця Таїланду Бангкок. Населення – 15 мільйонів жителів за офіційними даними.

П’ятий – знову Азія, Японія. У Токіо живе 13,2 мільйона. Але якщо враховувати цілком Токійську агломерацію, то місто вийде на перше місце в світі: 38 мільйонів чоловік! Дивовижне кількість, якщо враховувати незначні розміри всієї країни. Це більше, ніж в «зауральной» частини Росії, в тому величезному Казахстані живе в два рази менше людей. Звідси стає зрозумілим прагнення японців до мінімалізму і мікроскопічна площа житла. Цікаво, що імміграція в країні обмежена законодавчо, і переважна частина жителів – етнічні японці.

На шостому місці столиця Індії Делі з 12,6 мільйонами населення.

Сьомий – індійський Мумбаї, 12,5 мільйонів чоловік.

Восьме місце – наша Москва, майже 12 мільйонів.

Дев’яте – Сан-Паулу, Бразилія, 11,3 мільйона.

Десяте – Богота, Колумбія, 10,7 мільйона.

Це ще не все, що можна розповісти про густонаселених містах. На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про найбільших містах Росії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: