Гострих сортів чимало, їх застосовують при приготуванні страв для любителів гострого. Є чимало цікавих рецептів, в тому числі і з використанням самого пекучого перцю. Користь такого перцю давно доведена.

Гострі сорти перцю

Гострий перець вирощують рідше, ніж солодкий. Про нього зазвичай згадують, коли хтось хворіє або при приготуванні якийсь приправи. Звичним для нас давно став червоний і чорний перець, однак є ще жовтий, білий, коричневий, фіолетовий, оранжевий і інші, всі вони різні за запахом і смаком.

Чорний перець традиційна гостра приправа

Сушені плоди тропічної ліани – це пряний перець. Ці плоди використовують горошком (цілими) або розмелюють в порошок.

Гіркий стручковий перець використовується господинями при гасінні м’яса, приготування маринадів, його додають у перші страви. Ці пекучі плоди неможливо їсти просто так. Для надання стравам своєрідного смаку, гіркі плоди подрібнюють і додають у невеликій кількості.

Культурних видів такого перцю всього чотири – мексиканський, перуанський, опушений і колумбійський. Завдяки схрещуванню різних видів, вдалося вивести багато сортів.

Сорти самого гострого перцю вдалося вивести завдяки селекції

Страви з гострим перцем

Як стверджують лікарі, шлунок людини страждає від надміру пекучого перцю. Але є люди і цілі народи, які їдять його протягом усього життя і проблем з ШКТ у них не буває. Так арабські страви і страви Латинської Америки вимагають при приготуванні особливого, свого сорти перцю.

Доведено, що страви з гострим перцем покращують настрій, зігрівають і тонізують. Людина, яка звикла до гостроті, чітко розрізняє смаки різних сортів гострого перцю. Жителі тропіків вважають, що гострий перець не тільки збуджує апетит, але і знижує в спеку температуру тіла.

Страви з гострим перцем характерні для Латинської Америки

Індійська вегетаріанська кухня пропонує рецепт гострих фаршированих перців. З’їсти багато непідготовленій людині складно, але дві штуки з’їсти цілком реально.

Є страва, близьке до італійської кухні – це спагетті з часником і гострим перцем. З цим перцем можна приготувати плов. Багато рецептів приправ і закусок, де обов’язковий інгредієнт – гострий перець. Серед них карибський соус, зелений чатні, аджика та ін.

Традиції Італії - спагеті з часником і гострим перцем

Найбільш гострим у світі стравою вважають «Гарячі суїцидальні крильця». Вперше їх подали в одній із чиказьких таверн. Блюдо придумав Робін Розенберг. Бажає спробувати це блюдо, спочатку підписує документ, в якому фіксується, що він не стане подавати на таверну в суд після дегустації. Страва готується з використанням перцю Savina, який є одним з найбільш пекучих в світі.

Bollywood Burner – назва іншого гострого страви з ягнятини. В нього додають соус каррі і присипають найбільш гострим у світі перцем.

Bollywood Burner - страва з дуже гострим перцем. Мало не здасться!

В Індії готують соус «Пхаал». У його складі десять видів гострого перцю, але основним інгредієнтом є Бхут Елекия — найгостріша в світі спеція. Пхаал придбав популярність в Нью-Йорку після того, як соус включили в меню одного з ресторанів.

Один з китайських ресторанів відомий завдяки пропонованим сверхострому страві «Ганебний гарячий горщик». Після першої ж ложки відвідувачі зазвичай хапаються за живіт. Між тим, ресторани можуть здивувати не тільки гострими стравами, але і всіма підряд цінниками в меню. За даними bestfacts.com.ua у ресторані Tetsuya’s середній рахунок за обід складає 200 доларів. На сайті є докладна стаття про найдорожчих ресторанах.

Табаско - дуже гострий соус з гострого перцю

Австралійці готують специфічний соус чилі. При його приготуванні використовують перець «naga jolokia». Цей соус в мінімальній кількості додають в готові страви, в чистому вигляді його вживати неможливо. Ще один дуже гострий соус Табаско. Набагато гостріше Табаско — соус Mama Africa.

В Алжирі, Марокко та Тунісі основний продукт харчування – кус-кус. Існує чимало видів цієї страви. А ось у кус-кус з бараниною додають дуже багато перцю так, що виходить вогненна їжа.

Користь гострого перцю

Багато міркувань про шкоду і користь гострого перцю. Він корисний завдяки вмісту алкалоиду капсаицину. Пекучий перець здатний очистити судини, нормалізувати тиск, може служити бар’єром для ракових клітин, відомо його протигрибкову дію. Є дані про те, що гострий перець протистоїть застуді, нежиті і навіть мігрені. Особливо він корисний тим, у кого знижена кислотність. Перець допомагає переварюванню їжі і засвоєння корисних речовин.

Гострий перець корисний навіть при ракових пухлинах

Є старовинні народні рецепти приготування перцовых настоянок, які використовували для розтирань. Сьогодні фармація на основі пекучого перцю готує ряд препаратів – це гелі, мазі, спреї для носа і пігулки.

Найпекучіший перець у світі

Звання самого пекучого з усіх гострих перців гідні два претенденти. Перший – це Скорпіон Тринідаду, а другий – Бут Джолокиа. Це перці чилі, які стоять на верхніх позиціях шкали пекучості Сковилла, яка визначає рівень наявності в перці капсаїцину.

Перець чилі Скорпіон Тринідаду вважається найбільш гострим у світі

Відомо, що Бут Джолокиа росте практично на всій території Індії. Інакше йде справа зі Скорпіоном Тринідаду. Ті, хто його вирощує, повинен носити протигаз і спеціальний одяг. Він росте на острові Тринідад, але там його практично зовсім не використовують у їжу. Цей вид перцю стає основою для виготовлення сльозогінного газу і наповнення перцовых балончиків.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: