Світовий океан — самий дивний і самий маловивчений об’єкт на нашій планеті. Скільки загадок він містить в собі, і скільки відкриттів ще належить зробити людям, вивчає найбільш глибокі моря і океани на нашій планеті.

Морські глибини зберігають свої таємниці і скарби

Найбільш глибокі моря світу

Тихий океан побив всі рекорди по глибині, у ньому знаходяться чотири з шести найбільш глибоких морів у світі. Якщо вибудувати моря по глибині, як по зростанню, в метрах і кілометрах, то їх лідери: Філіппінське море і Коралове море, потім йде море Банда, Карибське море, море Уедделла і Тасманове море.

Коралове море одне з найглибших у світі

На першому місці знаходиться Філіппінське море. Розташоване воно в Тихому океані, біля Філіппінського архіпелагу. Саме до цього моря відносять саму глибоку океанічну западину — Маріанської, таким чином, найбільша глибина Філіппінського моря 11022 метри. Навіть середня глибина цього моря більше 4 км, тоді як глибина Азовського моря, наприклад, не перевищує 14 метрів.

Азовське море найдрібніше

На дні Філіппінського моря знаходяться вулкани. З-за величезної глибини морські мешканці тут вивчені не до кінця, в основному, ті, що водяться в поверхневих та прибережних водах. Відомо, що у Філіппінському морі живуть морські черепахи, дельфіни, риба-меч, різноманітні молюски. Крім того, дуже багато небезпечних для людини акул, в їх числі тигрова і сіра акули. А ось великі глибоководні жителі Маріанської западини точно є хижаками, та ще якими! Найбільше вони схожі на монстрів з безліччю зубів і величезними щелепами. Очі є не у всіх глибоководних риб, а якщо є, то зовсім не схожі на звичні нам, адже на дні западини цілковита темрява. Зате у багатьох дуже розвинені органи, які вловлюють звуки. Є там і найпростіші організми, що існують вже мільярди років.

Філіппінське море не встигли до кінця вивчити з-за його глибини

Друге місце займає Коралове море, з глибиною 9140 метрів, одне з найкрасивіших морів у світі. Це море теж знаходиться у Тихому океані, біля берегів Нової Гвінеї та Австралії. Для Коралового моря характерна велика кількість островів, і звичайно ж, безліч коралових рифів. Найвідоміший з них — Великий бар’єрний риф. Серед мешканців Коралового моря — морські зірки, їжаки і черепахи, летючі риби, багато різних видів креветок, рачків і крабів.

Третє місце по праву належить не дуже великим, але зате дуже глибоке (до 7440 метрів) моря Банда. Воно розташоване біля берегів Індонезії, і також належить до акваторії Тихого океану. Це вулканічна зона, і острови в морі Банда мають вулканічне походження. В цьому морі живуть дельфіни, кальмари, медузи, восьминоги, наутілуси, акули, скати, і навіть морські змії.

Море Банда не тільки дуже красиве, але і глибоке

На четвертому місці в рейтингу глибин Карибське море. Воно знаходиться в Атлантичному океані між Південною та Центральною Америкою. Глибина цього моря 7090 метрів, і серед спадів і підйомів на дні лежать затонулі фрегати і галеони. Пошуки затонулих скарбів тривають донині, і багато країн оскаржують належність цих скарбів.

Наскільки глибоке Чорне море?

Чорне море — не найглибше море в світі, але серед внутрішніх морів нашої країни воно стоїть на першому місці — його найбільша глибина 2258 метрів. Порівняно з Азовським морем, чия глибина всього близько 14 метрів, або Балтійським (500 метрів найбільшу відстань до дна), Чорне море дуже глибоке. А ще воно відрізняється від інших морів нашої країни тим, що частина берегів у нього — це гори (Кавказ, Південний берег Криму), які йдуть у воду під крутим кутом. З-за цього нахил дна в цих місцях більше. Але є і мілководдя — це північно-західна частина Чорного моря.

Чорне море не найглибше в світі

Найглибше море в Росії

Росія — величезна країна, і її береги омиває безліч морів, однак найбільше їх на Півночі і Сході країни. Але в морів Північного Льодовитого океану немає такої глибини і розмірів, як в морів Тихого океану, розташованих біля східних берегів нашої країни. Пояснюється це будовою земної кори в тих місцях. Три моря знаходяться в Тихому океані на сході Росії: Японське, Охотське і найбільш північне з них — Берингове. Вони відділені від океану островами (Курильські, Японські та Алеутські).

Берингове море найглибше в Росії

Далі йдуть океанські западини, в тому числі, одна з найглибших у світі — Курило-Камчатська западина з глибиною 9717 метрів. Якщо ж розташувати ці моря в порядку зменшення глибини, то вийде наступне: лідером буде Берингове море з максимальною глибиною 4151 метр. Потім йде Охотське море, його глибина становить 3916 метрів. І на останньому місці виявиться Японське море, так як воно хоч і небагато, але поступається Охотському, його максимальна глибина вже тільки 3742 метра. Як бачите, найглибше російське море — Берингове море — сильно поступається світовим лідерам.

Охотське море друге за глибиною в Росії

Тим не менш, це ще не все найцікавіше, що можна розповісти про найбільш глибокому морі в Росії. Кореспонденти bestfacts.com.ua з’ясували, що тут двічі зустрічають новий рік.

Яке море найглибше в світі?

На це питання немає однозначної відповіді, тому що можна по-різному оцінювати глибину. Зазвичай все-таки беруть для порівняння максимальну глибину, але можна ще вважати середню глибину моря. Або глибину більшій частині моря. Правда, яким би глибоким не було море, все одно це не йде ні в яке порівняння з океанськими западинами. Найбільша глибина була заміряна в Маріанській западині — 11022 метри.

Маріанська западина - найглибше місце в світі

Вона являє собою по суті глибоководний жолоб, а ім’я западині дано по перебувають поблизу Маріанським островам. І, оскільки зараз Маріанська западина віднесена до Філіппінського моря, то воно і стало лідером по глибині серед усіх морів на планеті. Правда, і без цієї западини Філіппінське море є найглибшим у світі, максимальна відстань до дна в нього, за деякими даними, становить 10265 метрів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: